A Chelsea lehet elégedettebb az egy ponttal

Az Arsenal hazai környezetben gól nélküli döntetlent játszott a Chelsea együttesével az angol labdarúgó-bajnokság 35. fordulójának szombati nyitómérkőzésén. Ez volt a két csapat történetének 150. bajnoki összecsapása.

Döntetlen a 150. Arsenal-Chelsea rangadón

Gyenge színvonalú mérkőzést hozott a 150. Arsenal-Chelsea összecsapás, a Chelsea a Barcelona ellni BL-visszavágó előtt félig cseresorral ment az Emiratesbe, és láthatóan a döntetlenre törekedett. Az Arsenal a győzelemre tört, de Robin van Persie-ből ezúttal hiányzott a koncentráció, a 13. percben Walcott szabadrúgása után közelről nem tudta bepiszkálni a labdát Petr Cech hálójába, majd a 42. percben a holland pontrúgása után Laurent Koscielny fejelt a felső lécre. A Chelsea egyedül egy veszélyes Terry-fejest mutathatott fel az első játékrészben.

A folytatásban rengeteg szabálytalanság, pontatlanság szabdalta a játékot, van Persie négyszer lőtt kapura, de ezúttal nem szaporította góljai számát. A Kékeknek nem volt komoly helyzetük a második félidőben, bár a hajrára Roberto Di Matteo Juan Matát is bedobta. A Chelsea elégedett lehet a döntetlennel, kulcsemberei Terry kivételével pihenhettek a barcelonai túra előtt, és csupán egy ponttal marad el az áhított negyedik helytől.

Ami a csapatkapitányt illeti, John Terry "elvileg" bordasérüléssel játszik hetek óta, de a Barca ellen és most az Emiratesben is mindenkinek bebizonyította, hogy válogatott védő nélkül csak félkarú óriás a Chelsea.

Az Arsenal maradt a harmadik, de ha a Tottenham legyőzi a QPR-t, még nagy harc lehet a bronzéremért.

Premier League, 35. forduló:
Arsenal-Chelsea 0-0
London, Emirates Stadion. Vezette: Mike Dean.
ARSENAL: Szczesny - Sagna, Vermaelen, Koscielny, Gibbs - Song, Ramsey - Walcott (Gervinho, 61.), Rosicky (Diaby, 65.), Oxlade-Chamberlain (Santos, 69.) - Van Persie. Menedzser: Arséne Wenger. Cserepad: Fabianski, Diaby, André Santos, Gervinho, Coquelin, Djourou, Samah.

CHELSEA: Cech - Bosingwa, Cahill, Terry, Bertrand (Cole, 77.) - Romeu (Mikel, 66.), Essien, Malouda - Sturridge, Kalou (mata, 74.), Torres. Megbízott menedzser: Robert di Matteo. Cserepad: Turnbull, Cole, Paulo Ferreira, Lampard, Raul Meireles, Mikel, Mata.

sárga lap: Rosicky (30.), Van Persie (50.), Diaby (76.), illetve Essien (49.), Cahill (54.), Bosingwa (72.), Cole (81.)

Élő közvetítés:

95. perc: Vége a mérkőzésnek. 0-0.

94. perc: Gervinho lőtt a tizenhatoson belül, levágódott.

90 perc: 4 perc a hosszabbítás.

89. perc: Bosingwa mentett becsúszva, Ramsey a kapusra vihette volna a labdát.

89. perc: Sturridge a felezővonalról kapásból rálőtte, Szczesny kint állt, de a kapu mellé szállt a labda.

88. perc: Koscielny karatemozdulattal mentett Sturridge elől, aki már lőtt volna az ötös jobb sarkánál.

86. perc: Gervinho lekészített Van Persie-nek, aki túlcselezte magát, ellőtte, de csak szögletre lett jó.

A Chelsea nem töri össze magát, jó neki az egy pont.

83. perc: Van Persie áthámozta magát John Terryn, de jobbról, gyengébbik lábával mellé perdített.

81. perc: Ashley Cole sem maradt ki a jóból, sárga.

80. perc: Van Persie elesett az ötösön, Dean mutatja neki, hogy álljon fel.

78. perc: Van Persie ívelt a kapu előterébe jobbról, szabadrúgásból, Mikel vágta ki a labdát.

77. perc: Ashley Cole váltotta Bertrandot.

76. perc: Újabb sárga, Diaby rúgott oda Sturridge-nak.

75. perc: Mata egyből gólt lőtt, apró szépséghiba, hogy sípszó után.

74. perc: Di Matteo is érzi, hogy halovány a Chelsea, érkezik Juan Mata, Salomon Kalou helyett.

72. perc: José Bosingwa kapott sárgát.

71. perc: Ramsey 15 méteres lövését blokkolta Bertrand. A másik oldalon Diaby próbálkozását blokkolták.

69. perc: Oxlade-Chamberlain nem örül lecserélésének, André Santos a friss erő.

69. perc: Sturridge jobbról laposan lőtt, Szczesny vetődött a labdáért.

67. perc: Van Persie balról, 8 méterről kapásból gyatrán találta el a labdát.

66. perc: Cserélt a Chelsea is, Romeu helyett érkezik John Obi Mikel.

65. perc: Abou Diaby váltotta Rosickyt.

64. perc: Az év játékosa-díj esélyese csúnyán fölé durrantott.

63. perc: Cahill rántotta le Van Persie-t, jó szögből rúghat szabadot a holland.

63. perc: Gervinho kavargatott a tizenhatoson belül, de szabálytalan volt.

60. perc: Walcott nem bírja tovább, Gervinho érkezik. Újabb sérülés az Arsenalnál...

58. perc: Van Persie megiramodott a jobb oldalon, kissé kisodródott, de középre tette, Cech résen volt.

57. perc: Theo Walcott megsérült, Gervinho öltözködik, de a szélső visszatért a pályára.

Rengeteg szabálytalanság tördeli a játékot.

54. perc: Szabadrúgás az Arsenalnak, sárga Gary Cahillnek.

54. perc: Torres esett el a tizenhatoson belül, de reklamálni sem mer.

53. perc: Cech repült egy jobbról érkező indításra.

50. perc: Van Persie is besárgult.

49. perc: Essien lökte Van Persie-t, a vétkes sárgát kapott.

Csere egyik oldalon sincs.

46. perc: A Chelsea kezdte a második játékrészt.

45+3. perc: Vége az első félidőnek. Gyengébb első félóra után az Arsenal megnyomta a hajrát, az Ágyúsok álltak közelebb a gólhoz, volt két kapufájuk, de 0-0-ról folytatódik a rangadó.

45+2. perc: Walcott szabadrúgása kijött a sorfalról.

45+1. perc: Kontrázott volna az Arsenal, de Bosingwa visszaért.

45. perc: 2 perc a ráadás.

44. perc: Van Persie kérte a labdát az ötös bal sarkán, megkapta, majd lőtt, Cech nagyot védett.

43. perc: A negyedik Chelsea-szöglet után Terry viszonylag zavartalanul fejelt, de fölé.

42. perc: Van Persie 34 méteres szabadrúgása teljesen üresen találta Koscielnyt, aki a 7 méterről felső lécre fejelt. Bosingwa csak szemmel őrizte a francia bekket.

40. perc: A sarokrúgás után megindult a Chelsea, Bosingwa jobbról ívelt be, a labda Szczesnyé lett.

39. perc: Mintha Sagna feltartotta volna Bertrandot, Mike Dean sípja néma maradt. Közben már a másik kapu előtt Terry lépett bele Walcott labdájába, szöglet.

36. perc: Van Persie jobbról ívelt a kapu előterébe szabadrúgást, Terry fejelte szögletre a játékszert.

56:44 százalék a labdabirtoklási arány.

30. perc: Rosicky kaszálta el Ryan Bertrandot, a cseh középpályásé a mérkőzés első sárgája.

Továbbra is némi hazai fölény, eddig Robin van Persie kapufája volt az egyetlen komoly helyzet.

28. perc: Sagna és Malouda ütközött, mindkét játékost ápolni kell, Sagna feje vérzik.

27. perc: Kalou lódult meg a bal szélen, Koscielny beérte és szögeltre rúgta a labdát.

24. perc: A labda veszélyesen pattogott Szczesny kapuja előtt, Torres lövése levágódott, Cahill a kapu fölé bombázott.

23. perc: Malouda adott be középre balról, Koscielny mentett szögletre, Torres érkezett középen. A szöglet után Van Persie szerelt, újabb sarokrúgás.

21. perc: John Terry meggyógyult.

20. perc: Cech érkezett egy bal oldali beívelésre. A lendületből fejelni érkező Vermaelen ütközött Terryvel, a cséká a földön fekszik.

19. perc: Van Persie emelt a lécre a tizenhatosról, de lesről.

18. perc: Bosingwa gurítására vetődött Szczesny. Van már kapuralövése a Chelsea-nek is.

16. perc: John Terry szerelt, szöglet, ami Petr Cech kezében landolt.

13. perc: Walcott balról, 26 méterről: csavart kapura, a túloldalon 3 méterről Van Persie belekapott, de bal kapufát érintve Cech ketrece mellett suhant el a labda.

13. perc: Essien kemény belépője után szabadrúgás a hazaiaknak.

Eddig az Arsenal irányít.

11. perc: Torres kapta meg jó helyzetben a labdát, de nem érte el, és lesen is tartózkodott.

7. perc: Kalou esett el a tizenhatoson belül Sagna mellett, de ezért túl gáláns lett volna a tizenegyes.

6. perc: Ramsey labdavesztése után Torres indult meg a jobb szélen, de Koscielny beérte, kirúgás.

5. perc: Rosicky tesztelte honfitársát, Petr Cech-et, 22-ről, kissé jobbról lőtt, a kapus könnyedén védett.

3. perc: Alex Song lökött egyet Torresen.

3. perc: Tomás Rosicky bal oldali beadását vágta ki Gary Cahill.

3. perc: Sturridge ugratta volna ki Essient, de hosszú volt a passz.

A 150 összecsapásból eddig 61-et nyert meg az Arsenal, és csak 44-et a Chelsea.

1. perc: A mérkőzést a piros mezben játszó Arsenal kezdte. Ez a két csapat 150. egymás elleni találkozója.

13:43 - Az Ágyúsok legfontosabb hiányzója Mikel Arteta, a spanyol középpályásnak a Wigan ellen kiújult bokasérülése, Alex Song mellett Aaron Ramseynek kell megszűrnie a támadásokat.

13:40 - Az Arsenal a legutolsó 16 hazai mérkőzéséből 12-t megnyert, és kettőt veszített el.

13:38 - A Chelsea kezdőcsapatából világossá válik, hogy Roberto Di Matteónak a BL-párharc a fontosabb, hat helyen változtatott a Barcelona elleni felálláshoz képest.

13:37 - Köszöntjük Kedves Olvasóinkat!