Női vízilabda

Teljes káosz az olimpiai selejtezőn az utolsó csoportmeccsek előtt

A magyar női vízilabda-válogatott akár az első vagy a negyedik, azaz utolsó helyen is végezhet csoportjában a Triesztben zajló olimpiai selejtezőn.

A körbeverések miatt az utolsó, csütörtöki forduló előtt megjósolhatatlan, hogy a pénteki negyeddöntőben melyik csapattal kell megküzdenie a londoni kvótáért.

A csoportgyőzelmet azért lenne fontos megszereznie Merész András együttesének, mert az azt jelentené, hogy a - papíron - gyengébb kazah vagy brazil gárdát kellene felülmúlni a londoni indulás jogért.

A kvartett első helyéhez a csütörtökön 18:40 órától kezdődő meccsen mindenképpen nyerni kell a spanyolok ellen. A második helyezett vélhetően Kanadával játszik majd, viszont a vereség a csoport harmadik vagy negyedik helyét jelentené, ami a világbajnok görög, vagy holland együttest hozná a negyeddöntőre.

Kazahsztán-Brazília

Az állás: 1. Görögország 9 pont/3 mérkőzés, 2. Hollandia 7/3 (49-22), 3. Kanada 7/4 (39-29), 4. Kazahsztán 0/3 (19-46), 5. Brazília 0/3 (12-57)

Oroszország-Olaszország 20 ó

Az állás: 1. Olaszország 3 pont (20-19), 2. Oroszország 3 (24-24), 3. Spanyolország 3 (21-21), 4. Magyarország 3 (22-23)