Atlétika

Yohan Blake 9,90-el kezdte az idényt

Remekül futott Kingstonban a 100 méter világbajnoka, Yohan Blake, a jamaicai futó ugyanis kiváló idővel győzött első idei versenyén.

Alig három hónappal a londoni olimpia előtt elkezdte a versenyzést a 100 méteres síkfutás világbajnoka, a jamaicai Yohan Blake. A tavaly Teguban vb-címet szerző futó hazájában, Kingstonban futott a hétvégén, ahol 9,90-el nyerte meg a rövidebbik sprint távot. "Egy jobb rajttal és igazi ellenfelek ellen futva ennél még tudtam volna jobbat is futni" - mondta utólag a 22 esztendős tehetség.

Ezen a versenyen csak váltóban indult el a háromszoros olimpiai bajnok Usain Bolt, aki a célegyenesben futva vezette győzelemre (37,82) a Blake-t szintén a soraiban tudó stafétát. A befutónál a korábbi világcsúcstartóval, Asafa Powell-el vívott csatát Bolt, de végül behozta csapatát az első helyre.