Divízió I-es jégkorong-vb

Ukrajna majdnem pontot rabolt a végére kiengedő Ausztriától

Szoros mérkőzésen, csak egyetlen góllal tudott győzni Ausztria csapata Ukrajna ellen.

A Ljubljanában zajló divízió I-es jégkorong-világbajnokság második mérkőzésén Ukrajna ellenfele a tavaly még az A-csoportban szereplő Ausztria volt. A sógorok Manuel Geier révén emberelőnyből már a negyedik percben előnybe kerültek, ám az ukrán csapat a harmad végére szintén létszámfölényből egyenlített. A második húsz perc igazi gólparádét hozott. A harmad első három percében Ausztria három gólt is szerzett és ekkor úgy tűnt, hogy gyorsan le is rendezi a találkozót. A harmad közepén ráadásul Koch is betalált, így már 5-1-es előnybe került az osztrák csapat. Ukrajna lőtt két gólt a harmad hajrában, így nyílt maradt még a találkozó. Sőt az agilis ukrán csapat az utolsó harmadban is nyomás alatt tartotta esélyesebb, de négygólos előnye tudatában talán megnyugodó ellenfelét.

Három perccel a vége előtt a harmadik gólját szerző Oleg Timcsenko újra betalált, így a végén még izgulnia kellett az osztrák csapatnak a győzelemért.  A hajrában az ukránok még a kapusukat is levitték, de egyenlíteniük már nem sikerült. Az első meccsét Japán ellen biztosan (5-1) megnyerő magyar csapatnak ez a küzdőszellem figyelmeztető kell, hogy legyen, a mieink ugyanis hétfőn délután (13.00-tól élő szöveges tudósításban a hathárom.hu-n) éppen a most remekül küzdő ukrán csapattal találkoznak majd. A vb első napjának esti programjában a házigazda Szlovénia ellenfele Nagy-Britannia lesz nyolc órakor.

Divízió I-es jégkorong világbajnokság - Ljubljana (SLO)
Ausztria - Ukrajna 5-4 (1-1, 4-2, 0-1)
gólszerzők: Geier, Raffl, Kirisits, Welser, Koch illetve Timcsenko (3), Pobyedonoscev