Ausztrál foci

Negyvenen kakaskodtak a szünetben - videó

A második forduló egyik legérdekesebb mérkőzése volt a Collingwood-Richmond találkozó az AFL-ben, ahol a szünet hozta a legnagyobb izgalmakat.

A múlt héten a két kivert metszőfoga hiányában is tovább játszó Seb Tape hősiessége okozott osztatlan elismerést az ausztrál futball bajnokságban. A második fordulóban a Collingwood - Richmond mérkőzés szünetet hozta a legemlékezetesebb eseményt, ahol mindkét csapat játékosai fitogtatták erejüket. A negyven játékost felvonultató csatazajra még az időközben már az öltöző felé induló játékvezetők is kénytelenek voltak visszatérni, hogy szétválasszák a feleket.

A Collingwood ruckmenje, Darren Jolly (18) volt a fő bajkeverője az esetnek, amely végül számottevő ökölcsapás nélkül ért véget. A szünet után aztán a tavalyi döntős Collingwood (ők játszottak fekete-fehér mezben) pörgött fel igazán, hiszen alig nyolc perc alatt szereztek öt gólt, így végleg eldöntötték a meccset (85-64).