La Liga

Bombagólokkal nyert a Real Madrid Pamplonában

A Real Madrid nagyon simán 5-1-re nyert az Osasuna vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 30. fordulójának szombati mérkőzésén.

Ronaldo combjának "köszönte meg" a gólt

A 7. percben Karim Benzema óriási góllal juttatta előnyhöz a fehérmezeseket, Cristiano Ronaldo jobbról ívelt át a túloldalra, a francia csatár kapásból a jobb felsőbe bombázott (0-1). Benzemától a portugál aranylabdás sem akart lemaradni, a 10. percben a bal felső felé durrantott, majd Andrés Fernández védte löketét, de a 37. percben 29-30 méterről jobbal a kapu jobb oldalába csavart (0-2).

Gonzalo Higuaín sem akart lemaradni, a 40. percben, Özil, majd Granero volt a labda útja, az argentin jobbról pimaszul átemelte a kapust (0-3).

A második félidő elején szépített az Osasuna, Nino fejesénél Casillas verve volt (1-3). A folytatásban jó néhány ziccer adódott a Real előtt, de ami nem jött össze akcióból, az sikerült szabadrúgásból, igaz, ehhez Lekics sarka is kellett, onnan pattant a kapust becsapva a hálóba a labda, a gólt Ronaldónak ítélték (1-4).

A 77. percben Higuaín a Real Madrid 100. bajnoki gólját szerezte az idényben, Ronaldo ívelt be középre balról, az alapvonaltól, a támadó a rövid sarokba bólintott (1-5).

Előzetesen kemény összecsapásnak tűnt a pamplonai vendégjáték, hiszen néhány hete megégett itt a Barcelona, de a királyiak az őszi madridi 7-1 után idegenben 5-1-re győztek, ezzel kilenc pont a Real előnye a később pályára lépő katalánok előtt.

Primera División, 30. forduló:
Osasuna-Real Madrid 1-5 (0-3)
gól: Nino (48.), illetve Benzema (7.), C. Ronaldo (37., 70.), Higuaín (40., 77.)
kiállítva: Lamah (90., Osasuna)

Racing Santander-Granada 0-1 (0-0)