Miami tenisztorna

Wozniacki kezd magára találni, legyőzte Serenát

Az alsó ágon Caroline Wozniacki - Marija Sarapova elődöntőt rendeznek a Miamiban zajló női tenisztornán.

A Miamiban zajló női szupertornán kedden két női negyeddöntőt rendeztek meg. Az egykori világelső, Caroline Wozniacki számára remekül alakult a nap, aki a korábban ezen a tornán ötször is győztes Serena Williams ellen tudott győzni. Az amerikai játékos 34 nyerő ütés mellett ugyanis 36 alkalommal hibázott, így a fontos pontoknál jobban koncentráló Wozniacki 6-4, 6-4-es sikerrel jutott be az elődöntőbe. A két játékos korábbi három csatáját rendre Williams nyerte meg, Serena sérülése és hosszas kihagyása óta viszont most először játszottak egymás ellen.

"Nagy öröm számomra, hogy végre győztem Serena ellen, akit hatalmas bajnoknak tartok" - nyilatkozta a győzelem után a dán játékos, aki a januári Australian Open után veszítette el világelsőségét és azóta több kellemetlen vereségbe is belefutott. A dán teniszező számára akadtak nehéz percek is, hiszen 6-4, 5-1-es vezetésről majdnem visszaengedte a mérkőzésbe Williamset, de három elveszítette gém után végül lezárta a párharcot. A Miamiban a negyedik helyen kiemelt Wozniacki ellenfele az orosz Marija Sarapova lesz az elődöntőben, aki kedden a nyolcadik helyre rangsorolt Li Na ellen könnyedén győzött 6-3, 6-0 arányban.