Ligakupa

Vége a DVSC veretlenségi sorozatának, négyet kaptak Kecskeméten

A Ligakupa elődöntőjének első mérkőzésén a DVSC-TEVA 4-0-s vereséget szenvedett a KTE otthonában.

Tököli volt a mérkőzés hőse - Fotó:Blikk

Kecskeméten lett vége a Debrecen veretlenségi sorozatának, amely 36 tétmérkőzés óta tartott. A 9. percben megszerezte a vezetést a hazai együttes: Tököli kapott a jobb oldalon egy labdát, Máté mellett forgolódott vele a tizenhatoson belül, majd a rövid sarokba lőtt (1-0). Ezt követően magára talált a vendégegyüttes, előbb Rezes lövése jelentett veszélyt, majd Borinak kellett mentenie a gólvonalról. Fél óra elteltével azonban a KTE duplázta meg az előnyét, Nikolov csúszott oda rossz ütemben Litsinginek, a büntetőt Tököli kis szerencsével lőtte a kapuba (2-0). A 35. percben Alempijevic lépett ki ziccerben, de Verpeczben elakadt a labda. Még az első félidő vége előtt Litsingi is betalált, aki Tököli passzát váltotta gólra 15 méterről (3-0).

A fordulás után is ellentámadásokra építette a hazai együttes, aminek a 74. percben lett meg az eredménye: Lencse László egy perccel becserélése után a kifutó Verpecz fölött a kapuba emelt (4-0). Ezzel a KTE már az első mérkőzésen nagy lépést tett a döntő felé, a DVSC pedig 36 meccs után kapott ki.

Ligakupa
Elődöntő, első mérkőzés
DVSC-TEVA-KTE 4-0
Gólszerző: Tököli (8., 30. - a másodikat 11-esből), Litsingi (44.), Lencse (74.)