Bajnokok Ligája

A Bayern kétgólos előnyt szerzett a müncheni visszavágóra

A bajorok 2-0-s győzelmet arattak az Olympique Marseille otthonában a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

Ribéry egykori csapata ellen lépett pályára - Fotó: AFP

Megszokott összeállításában kezdett a Bayern München a mindig az utolsó percben továbbjutó Marseille otthonában. A sokáig sérüléssel bajlódó Schweinsteiger ezúttal is csak a kispadon kapott helyet, az első helyzet Robben előtt adódott, de beleléptek lövésébe. A 7. percben kis híján megszerezte a vezetést a hazai együttes, Fanni fejese után Neuer védett hatalmasat, Rémy pedig nagy helyzetben az oldalhálóba lőtt. Negyedóra elteltével Müller futott az alapvonalig, visszagurítását pedig Alaba lőtte fölé. A folytatásban inkább mezőnyjáték folyt, a 38. percben Rémyt ugratták ki, de Neuer felszedte előle a labdát. A félidő utolsó előtti percében megszerezte a vezetést a bajor együttes: Lahm kezezéssel szerzett labdát, majd Robben a kiugró Gomezt indította, aki 17 méterről a kapuba lőtt, Andrade csak beleérni tudott (0-1). Egygólos vendégelőnnyel vonultak a csapatok az öltözőbe.

A második játékrészben is megvolt a hazaiaknak az esélye a gólszerzésre, Boatengtől szerzett labdát Rémy, de a kifutó Neuer jól zárta a szöget és hárított. A 69. percben aztán eldőlt a mérkőzés: Robben kényszerítőzött Müllerrel, majd kilőtte a jobb alsó sarkot (0-2). A folytatásban a francia együttes még küzdött becsülettel a szépítésért, de gólt nem sikerült szereznie, így a Bayern megnyugtató előnyt szerzett a müncheni visszavágóra.