La Liga

Soldado szép góljára a Getafe három csúnyácskával válaszolt - videó

Egymás után másodszor szenvedett vereséget a harmadik helyezett Valencia, amely a Zaragoza elleni hétközi botlás után ezúttal a Getafe otthonában kapott ki 3-1-re, a Primera División 29. fordulójában.

A vezetést Soldado szép góljával gyorsan megszerezte a Valencia, a csatár a Jonastól kapott labdát a jobb oldalról vágta a rövid felsőbe (0-1), de a Getafe is gyorsan egyenlített, Gavilán jobb oldali beadása után Pedro Rios fejelt Guaita kapujába a 12. percben (1-1).

A 24. minutumban már vezettek a hazaiak, miután egy jobb oldali beadást követően Gavilán eltörte a labdát, de Micoud gyorsan reagált, és a hálóba fejelt. (2-1)

Félóra elteltével pedig kialakult a végeredmény is, egy szabadrúgás után Bruno egy rossz mozdulattal saját kapusa felett emelt a kapuba. (3-1)

Újabb vereségével a Valencia továbbra is harmadik, de a negyedik helyezett, városi rivális Levante utolérheti, ha vasárnap le tudja győzni hazai pályán az Osasunát. A Getafe a győzelemmel előrelépett a 9. helyre.

Soldado szépségdíjas találata

A Getafe második és harmadik gólja

Primera División
29. forduló
Getafe-Valencia 3-1 (3-1)
gólszerző: Pedro Rios (12.), Micoud (24.), Bruno (30. - öngól), illetve Soldado (5.)