La Liga

Idegenben nyert a Sevilla, az Espanyol a hosszabbításban mentett pontot

A Real Betis 1-1-es döntetlent játszott a vendég Espanyollal a spanyol labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának csütörtöki játéknapján. A tíz óra óta győzni képtelen Racing Santander hazai környezetben szenvedett vereséget a Sevillától.

A Betis-Espanyol mérkőzésen az Espanyol meccsen az első félidőben egyetlen gólhelyzet sem volt (!), a második felvonás biztatóan, rögtön egy Casilla-védéssel indult, a folytatásban mindkét sorra jöttek a helyzetek. A 79. percben Pererira jobb oldali beívelése után Rubén Castro fejelt a hálóba (1-0). A 84. percben komoly baj fenyegette a vendégeket, kézsérülést szenvedett Francisco Casilla kapus, és csapatának már nem volt cserelehetősége, végül bekötötték kezét, és vállalta a hátralévő perceket. Már-már ünnepelhetett a Betis, amikor a 93. percben Pandinani mentett pontot az Espanyolnak, egy védelmi hibát kihasználva lőtt balról, 14-ről a hosszú felsőbe (1-1).

Az újonc Betis öt forduló óta nyeretlen, az Espanyol két győzelem után egy pontot szerzett, de az elhullajtott pontok sokba kerülhetnek a nemzetközi kupaporondra vágyó barcelonaiaknak.

A Sevilla magabiztos győzelmet aratott Santanderben, Jesús Navas góljával és Manu duplájával.