A Genoa csak kapufát, a Roma gólt is szerzett

Az olasz bajnokság 28. fordulójában a Roma Osvaldo korai góljával 1-0-ra legyőzte a Genoa együttesét, és felzárkózott az élmezőnyhöz.

Krkic beállása jót tett a Romának

Luis Enrique farkasai számára azért volt fontos a Genoa elleni találkozó, mert a riválisok botlásainak köszönhetően egy győzelemmel versenybe szállhatott volna a dobogóért is, vagy legalábbis a nemzetközi szereplést érő helyekért folyó küzdelembe.

Remekül is indult a Roma számára a találkozó, hiszen az argentin Pablo Osvaldo már a 3. percben előnyhöz juttatta csapatát: Greco remek labdája után lecselezte védőjét, majd a laposan a hosszú sarokba tartó labdáját Frey kapus nem tudta hárítani (1-0).

Úgy tűnt, hogy könnyű mérkőzés elé néznek a fővárosiak, főleg azért, mert a vendég védelem az első negyedórában minden volt, csak szervezett csapatrész nem. Ennek ellenére bealudt a  mérkőzésbe a Roma, a hazai szurkolók a játékrész hajrájában kaphatták fel csak a fejüket, amikor is a Genoa Veloso révén első komoly helyzetét alakította ki.

A fordulás után sem zökkent ki ritmusából a mérkőzés, de Bojan Krkic beállásával felpezsdült a Roma támadójátéka. A 61. percben az apró termetű spanyol meg is tornásztatta Freyt, de a 71. percben Palacio a másik oldalon már Stekkelenburgot is mattolta - pechére, a felső kapufa nem adta meg magát. Ugyan Krkic néhányszor még helyzetbe került, és Gilardinóék is próbálkoztak ímmel-ámmal, több gól már nem esett a mérkőzésen, így a Roma - ha szűken is - begyűjtötte a három pontot.