FA-kupa

Elődöntőbe jutott a Liverpool a Stoke ellen

Nem sok izgalmat hozó mérkőzésen nyerni tudott a Liverpool a Stoke City ellen az FA-kupa negyeddöntőjében.

A Liverpool kezdett támadóbb szellemű taktikával, így némi mezőnyfölényük volt a Vörösöknek a meccs első szakaszában a Stoke-kal szemben. Ezt a 23. percben sikerült gólra váltani, amikor Suárez lőtt a bal oldalról befelé indulva a hosszú alsóba 18-20 méterről. (1-0)

Nem voltak viszont sokáig előnyben a hazaiak, egy szöglet után az ő szintjén teljesen egyedül hagyott Crouch fejelt egykori csapata kapujába a 26. percben. (1-1)

A 'Pool a következő időszakban is uralta a játékot, de a vezetést csak a második játékrészben tudta újra megszerezni.

Az 57. percben Downing indult a jobb oldalról középre, Gerrarddal kényszerítőzött, és a tizenhatosról vágta a labdát a hálóba. (2-1)

A Stoke nem tudott újítani az újabb gól után, magabiztosan tartotta előnyét a hazai együttes. Jellemző, hogy a vendégek első szögletüket is csak a rendes játékidő utolsó percében tudták elvégezni a második félidőben.

Újabb gól így nem esett a mérkőzésen, nem túl látványos játékkal is továbbjutott a Liverpool.