La Liga

A hajrában veszített pontokat a Real Madrid a Málaga ellen

A Real Madrid 1-1-es döntetlent játszott a Málagával a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában.

Cazorla mentett pontot a Málagának - Fotó: AFP

A Real Madridban ezúttal Carvalho és Higuaín sem kezdett, ott volt viszont a csapatban Kaká és Özil is. A vendégeknél van Nistelrooy ezúttal csak a cserék közé volt nevezve, Rondóntól várta a gólt Manuel Pellegrini. Már a 4. percben megszerezhette volna a vezetést a Málaga, Rondón azonban 15 méterről nem tudott túljárni Casillas eszén. A 28. percben Benzema került nagy helyzetbe a bal oldalon, de 8 méterről a hosszú sarok mellé gurított. Hét perccel később azonban már nem hibázott a francia támadó: Ronaldo adott be balról, Benzema pedig 5 méterről a hosszú saroknál a kapuba fejelt (1-0). Így egygólos hazai előnnyel vonultak a csapatok szünetre.

A második félidőben Ronaldo növelhette volna az előnyt, de Caballero kivédte 13 méteres lövését. A 69. percben ismét a portugál ment el a bal oldalon az alapvonalig, visszatett labdáját pedig a csereként beálló Callejón fejelte mellé. Benzema is duplázhatott volna, de Özil remek passzából nem találta el a kaput. A folytatásban hiába támadott a Real Madrid, nem tudott gólt szerezni, sőt a 92. percben jött a meglepetés: Cazorla zseniális szabadrúgásból, 22 méterről tekert a jobb felső sarokba (1-1). A blancók előnye így 8 pontra csökkent a tabellán a Barcelona előtt.