FA-kupa

Nem jutott dűlőre az Everton és a Sunderland

1-1-es döntetlennel végződött az Everton és a Sunderland összecsapása az angol labdarúgó FA-kupa szombati negyeddöntőjében, így a mérkőzést újrajátsszák, a Fekete Macskák pályaválasztásával.

Nagy iramban kezdődött a mérkőzés, a Sunderland veszélyeztetett először, Larsson fejelt kapura, Howardnak kellett védenie. A másik oldalon Osman is fejjel próbálkozott. Ezután átvette a játék irányítását az Everton, de gólt a vendégek szereztek: Colback szabadrúgása után Barnsley átvette a labdát, és a jobb sarokba bombázott (0-1).

Bő tíz percet kellett várni az egyenlítésre, a balról beívelt labdát Jelavic csúsztatta tovább, Cahill a hálóba a fejelte (1-1).

A folytatásban is remek mérkőzést láthattunk, a hazaiak volt több helyzetük, a szünet előtt Drenthe szabadrúgásból a kapufára tüzelt, a második félidőben Jelavic előtt voltak lehetőségek, de nem tudta hazai pályán kiharcolni a továbbjutást az Everton - és a Fekete Macskák sem idegenben -, így megismétlik a mérkőzést Sunderlandben.