La Liga

Messi-dupla, Barca-siker Santanderben

A Barcelona 2-0-ra diadalmaskodott a Racing Santander otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában. A katalánok mindkét találatát Lionel Messi szerezte, a háromszoros aranylabdás így tartja a lépést a rivális Real Madrid sztárjával, Cristiano Ronaldóval a góllövőlistán.

A Barcelona 2-0-ra nyert a Racing Santander otthonában. Messi duplázott, tartja a lépést Ronaldóval a góllövőlistán.

A Barcelona a háromvédős felállást választotta Santanderben, de ezzel a formációval sem okozott gondot Pep Guardiola fiainak a három pont begyűjtése. A katalánok az első perctől uralták a mérkőzést, sorra alakították ki a helyzeteket: Pedro lövése még mellé ment, Messi szabadrúgását Mario kapus fogta, Iniesta a kapufára rúgta a labdát, Fabregas ziccert hibázott. A 29. percben azonban már nem úszta meg a gólt a Racing: Fabregas adott be jobbról, Messi pedig az ötösről a kapuba passzolt (0-1). A félidő hátralévő részében elsősorban Pedro előtt adódtak lehetőségek, de maradt az egygólos különbség a szünetig.

Az 55. percben Cuenca hibázott ajtó-ablak helyzetben, de még ugyanebben a percben Cisma lerántotta Fabregast, a tizenegyest Messi varrta a hálóba (0-2). Nem állt le a Barcelona, a 60. percben Cuenca kis híján szétforgácsolta a lécet, Messi löketét védte Mario, Pedro pedig az oldalhálót találta el. A hazaiak próbálkoztak a szépítéssel, de csak lesgólig jutottak.

A Barcelona különösebb megerőltetés nélkül elhozta a három pontot az El Sardineróból, a nagyobb arányú győzelmet Mario akadályozta meg, aki teljesítményével jó eséllyel kiszoríthatja az eltiltott Tonót a kapuból. A Santanderen az edzőváltás sem segített, maradt kiesőhelyen a csapat.

Messi 29. és 30. gólját szerezte a La Ligában, és tartja a lépést a szombaton ugyancsak duplázó, 31 gólos Ronaldóval.