Biatlon-vb

Neuner már 20 milliót kaszált Ruhpoldingban

Még csak három számon vannak túl a hölgyek a világbajnokságon, de Magdalena Neuner már így is egy kisebbfajta vagyonnal gazdagodott.

A világbajnokság legeredményesebb női versenyzőjének a német Magdalena Neuner számít eddig. A három megrendezett számában mindig érmet szerző német biatlonos minden éremből szerzett már egyet, így már most 66.500 euró pénzdíjjal (19,6 millió forint) gazdagodott. A szerdai egyéni verseny (15 km) a megnyert pénzdíjak ellenére mégis izgalmas lesz Neuner számára, hiszen hiába nyert pályafutása során már 19 világbajnoki és olimpiai érmet, az egyéni versenyben még egyetlen medáliája sincs. Ha megnyeri ma a versenyt (15.00 - Eurosport, ÉLŐ), akkor elmondhatja magáról azt, hogy a biatlon világbajnokság programjában szereplő valamennyi versenyszámban szerzett már aranyérmet. A német szövetség (DSV) az aranyéremért 25.000 eurós pénzt fizet Ruhpoldingban, ehhez jön még hozzá a Nemzetközi Biatlon Szövetség (IBU) által felajánlott 11.000 eurós pénzdíj.