Tovább robog a Debrecen, a Fradi sem tudta az útját állni

Az OTP Bank Liga 18. fordulójának szombati rangadóján a listavezető Debrecen 2-1-es győzelmet aratott az Üllői úton a Ferencváros vendégeként, és ezzel továbbra is veretlenül vezeti a tabellát.

A tavaszi nyitóforduló kétségtelenül leginkább várt mérkőzése a listavezető és veretlen Debrecen Üllői úti vendégjátéka volt.

Aílton José Pereira Júnior (b) és Budai Attila támadja Bódi Ádámot (DVSC, k) a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójában játszott Ferencváros - DVSC-TEVA mérkőzésen, Budapesten, az Albert Flórián Stadionban. MTI Fotó: Máthé Zoltán

A két csapat közül a Ferencváros esett át jelentősebb átalakuláson a téli szünet idején, ugyanakkor egyik alakulat sem veszített el alapembert az átigazolási időszakban. A Debrecen a találkozót megelőzően még veretlen volt a bajnokságban, míg a Fradi hét mérkőzést vívott meg veretlenül - a formák alapján egy valódi rangadóra volt tehát kilátás.

Nagy iramban is kezdődött az összecsapás, valósággal egymásnak estek a csapatok, ám a kezdeti lendület ellenére a kapuk nem igazán forogtak veszélyben. A vendégek az első félidő utolsó néhány percében fölénybe kerültek, ezt pedig Adamo Coulibaly egy szöglet utáni lecsorgó labdát értékesítve kihasználta (0-1).

A fordulást követően a zöld-fehérek nagy erőket mozgósítottak az egyenlítés érdekében, aminek eredményeként a cseh Martin Klein az 54. percben szintén egy sarokrúgás után be is talált (1-1). A gólja után mezőnyfölénybe került a Ferencváros, de a Loki stabilan állta a nem túl acélos hazai rohamokat.

A találkozó hajrájához érkezve egyre több alkalommal rohamozhatta meg ígéretes szituációban  a Fradi kapuját a listavezető, és a 80. percben Szakály Péter egy nagyon okos megoldás után megszerezte a győztes gólt csapatának (1-2).

Győzelmével a Debrecen megőrizte kilencpontos előnyét a Kaposvárt korábban legyőző Videotonnal szemben, emellett véget vetett egy tíz éve tartó nyeretlenségi szériának a Ferencváros otthonában.