NB I

A Honvéd a Fáy utcában is legyőzte a Vasast

Az OTP Bank Liga 18. fordulójában a Budapest Honvéd Ivancsics Gellért két tizenegyesgóljának köszönhetően 2-1-es győzelmet aratott a Vasas otthonában.

Fotó: MTIKözel háromhónapos szünet után péntek este útjára indult a labda az élvonal tavaszi idényében is. Az angyalföldi Illovszky-stadionban a félszezon nyitómérkőzését két olyan alakulat vívta, amelynek játékoskerete alaposan átalakult a téli szünet idején, így a szurkolók mellett a szakvezetők is kíváncsian várták, vajon milyen teljesítményre lesz képes csapatuk az első "igazi" tétmérkőzésen.

Valamivel aktívabban kezdte a találkozót a házigazda Vasas együttese, amely a 6. percben egy cikázó Takács-szabadrúgás után került közel a gólszerzéshez, majd "némi üresjárat" után a 26. percben Mehmedagic fejese után pattanhattak fel a piros-kékekért szorítók. Rá egy perccel később azonban a horvát-bosnyák védő hibája után tizenegyeshez jutott a Honvéd, amely az íteletet kiválóan végrehajtó Ivancsics góljával a "semmiből" szerzett vezetést. (0-1)

Az első félóra végén a rutinos Bárányos csavart ravaszul a Kemenest helyettesítő Sánta kapujára, de a kispestiek portása ujjheggyel szögletre tudott menteni. Az újabb Vasas-helyzet ellenére a 36. percben megduplázta előnyét a vendégcsapat: Takács kezezése után Ivancsics második büntetőjét is magabiztosan értékesítette (0-2). Még a szünet előtt szépíthetett volna az angyalföldi gárda, de Szabó Bence fejesét a gólvonalról kanalazta ki a vendég védelem.

A fordulás után az 54. pecben Bárányos egy szabadrúgás után lepte meg ismét Sántát, de hiába volt már verve a portás, a kapufa ezúttal a Honvéd mellett volt. A piros-feketék szemmel láthatóan elégedettek voltak az eredménnyel, veszélyes kontrák vezetése helyett a játék tördelését tekintették a legfontosabb feladatnak, ami javarészt sikerült is nekik. A hajrában azonban "szárnyra kapott" a Vasas, Szabó ziccerét a 81. percben még nagy bravúrral védte Sánta, de a 85. percben egy szöglet után már a középpályás nyerte kettejük párharcát (1-2). A hátralévő időben ugyan próbálkozott becsülettel a hazai legénység, de pontot már nem sikerült mentenie.

Győzelmével a Budapest Honvéd pontszámban beérte a harmadik helyen álló Videoton együttesét, de továbbra is maradt a negyedik pozícióban.