Férfi kézilabda BL

Az utolsó másodpercben csikarta ki a győzelmet, és továbbjutott a Veszprém

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 10. fordulójában az MKB Veszprém a spanyol Atlético Madridot fogadta. A magyar bajnoknak a továbbjutáshoz mindenképpen pontot kellett szereznie, és bár volt ötgólos hátrányban is a második félidőben, nagy küzdelemben ki tudta harcolni a győzelmet és a csoport második helyét.

Mivel a Berlin nyert délután a dán Silkeborg ellen, a veszprémi és kielcei mérkőzés előtt ez volt a képlet: amennyiben az MKB nyer a már biztos csoportelső Madrid ellen, csoportmásodik.

Döntetlennél harmadik vagy negyedik helyen jut tovább, vereség esetén pedig lehetett negyedik (ha a lengyel Kielce és az orosz Csehov összecsapásán valamelyik gárda győz), de végezhetett volna a kiesést jelentő ötödik helyen is, ha Kielcében döntetlen születik.

A spanyolok nem a legerősebb keretükkel érkeztek, és a lehetséges 16-os helyett csak 12-es létszámmal – az ex-veszprémi (és nagy tapssal fogadott) Sterbikkel - várták az összecsapást.

"Veletek vagyunk!" – próbált erőt adni a közönség a hazai kedvenceknek. A szurkolók a spanyol támadások alatt fülsüketítő hangorkánt teremtettek, de ez nem zavarta a vendégeket, akik 4-1-re elhúztak, miközben Sterbik négy lövést is fogott. Ezt követően megsérült, cserét kért, s a helyére érkezett Hombrados már nem védett ilyen hatékonyan, ennek köszönhetően a 9. percben 4-4 lett az állás.

Ilyés Ferenc küzd az ellenfél játékosával az MKB Veszprém-Atlético Madrid férfi kézilabda Bajnokok Ligája-mérkőzésen 2012-ben.

A vezetést nem sikerült átvenni, ráadásul Vujin mellélőtt egy büntetőt. 6-8-nál felcsendült a "Harcoljatok!", aztán Császár rontott hétméterest. Ezzel együtt jól védekezett mindkét csapat, s amint elől Vujin, a kapuban pedig Alilovic egyszerre remekelt, fordult a kocka: a 25. percben először volt a hazaiaknál az előny (10-9). Azért csak rövid időre, mert a szünetig megint több ziccer kimaradt.

A folytatásra bejött Perez, és azonnal gólt dobott. Ekkor úgy tűnt, a védelmek az "öltözőben maradtak", hiszen minden akció eredményesen zárult. A kevés cserével rendelkező spanyolok remekül tartották magukat, de 19-17-es vezetésüknél Fazekas állt be a kapuba, és rögtön egy ziccert, majd egy büntetőt fogott.

Sulic kiállítása alatt megint komolyabb lett a különbség, sőt a 43. percben már 22-17 volt a Madrid javára. Közben döntetlenre állt a kielcei meccs...

Vilovski egy hatperces hazai gólcsendet zárt le, és az utolsó negyedóra 18-22-ről indult. A beállós még gyorsan kétszer betalált, így szorosabb lett az állás. Iváncsik Gergő is magára talált, így a 49. percre már csak minimális volt a különbség (22-23).

Gulyást kiküldték, de az emberhátrányban nem esett gól. Egyenlíteni, illetve fordítani csak Guardiola kiállítása alatt sikerült (55. perc: 24-23). Ahogy visszajött a spanyol, egyből kigáncsolta a kitörni igyekvő Iváncsikot, és ezért egyből piros lapot kapott. Ezután két eladott hazai labda következett, s ez elég volt ahhoz, hogy megint döntetlen legyen az állás (25-25).

Perez ekkor megint bebizonyította, hogy a levegő ura, "támadó lepattanót szedett", és azzal a mozdulattal betalált. A túloldalon a 211 cm magas Markussen villant (26-26). Még egy gólváltás után és Terzic kiállítása alatt emberhátrányban támadott a hazai csapat, és végül Vilovski a lefújás pillanatában bedobta a győzelmet és ezzel együtt a csoport második helyét érő gólt! (28-27)

A BL nyolcaddöntőinek sorsolását kedden tartják. A csoportelsőket a negyedikekkel, a másodikokat pedig a harmadikokkal sorsolják párba. A csoportelsők és –másodikok otthon rendezik a visszavágót. Az azonos csoportból érkezők nem kaphatják egymást. A nyolcaddöntők első mérkőzését március 14. és 18., a visszavágókat 21. és 25. között tartják.

A másik magyar BL-érdekelt, a Pick Szeged vasárnap a spanyol Ademar León otthonában lép pályára, és biztos csoportötödikként búcsúzik a sorozattól.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája
B csoport, 10. forduló
MKB Veszprém-Atlético Madrid (spanyol) 28-27 (10-11)
gól: Iváncsik G. 6, Vujin 6/2, Vilovski 5, Perez 4, Császár 3, Gulyás 2, Sulic 2, illetve Garcia Parrondo 6, Markussen 5, Aguinagalde 5/1, Guardiola 3, Canellas 3, Fernandez 2, Ka:llman 1, Davis 1, Jurkiewicz 1
Kielce (lengyel)-Csehovszki Medvegyi (orosz) 26-26 (12-10)
Füchse Berlin (német) – Bjerringbro-Silkeborg (dán) 28-27 (14-13)
6. Bjerringbro-Silkeborg 10 0 0 10 253-315 0
Az első négy együttes továbbjutott a nyolcaddöntőbe.

Vége a mérkőzésnek!

60. perc: Az utolsó másodpercben Vilovszki a vonalról megszerezte a győztes gólt!! Továbbjutott az MKB Veszprém!! 28-27

60. perc: Terzicet kiállítják, majd Garcia Parrondo egyenlít. 27-27

59. perc: Eladják a labdát a spanyolok, Iváncsik Gergő pedig indításból gólt szerez. 27-26

59. perc: Vujin lövését kivédte Hombrados....

58. perc: Markussen óriási gólt lő. 26-26

57. perc: Mocsai időkérése után a vezetésért támadhat az MKB. Vujin kapufája után Perez gólt is szerez! 26-25

57. perc: Edu töri meg a hosszú spanyol gólcsendet, majd Jurkiewicz egalizál. 25-25

56. perc: A megítélt hetest Vujin értékesíti. 25-23

56. perc: Canellastól elveszik a bírók a labdát, Iváncsik Gergőt viszont megindulása után a pályára visszatérő Guardiola leteríti, amiért piroslapos figyelmeztetést kap.

55. perc: Carlos Perez átveszi a vezetést az MKB-nak! 24-23

54. perc: Vilovszki egyenlít!! 23-23

53. perc: Kétperces kiállítás a másik oldalon is, Guardiola pihenhet. Először van előnyben az MKB!

52. perc: Letelt a kiállítás, de a spanyolok jöhetnek. Davis ziccerét Fazekas ismét védi.

51. perc: Vujin kapufát lő, mikor a bírók feltették a kezüket...

50. perc: Iváncsik újabb ziccerét már fogja Hombrados, majd Gulyást kiszórják kettő perce. Davis helyzetét Fazekas hárítja!

49. perc: Iváncsik Gergő egy lerohanás újra betalál!22-23

48. perc: Szépen kidolgozott akció végén Iváncsik Gergő hozza fel a magyar csapatot két gólra. 21-23

46. perc: Markussen továbbra is tarthatatlan, de Vilovszki is "megindult". 20-23

45. perc: Két Fazeka-védés után Vilovszki talál be, egymás után kétszer. 19-22

43. perc: Parrondo elemében van. 17-22

41. perc: Garcia-Parrondo avatja fel végül Fazekast, gyors egymás követően két ízben is. 17-21

40. perc: Sulic kihagyott helyzete után, kétperces kiállítást és hétméterest hoz össze hátul,  Aginagalde büntetőjét Fazekas könnyen védi.

39. perc: Canellas lövése surran be Alilovic lába alatt. A magyar kapuban Fazekas. 17-19

38. perc: Markussennel nem bírnak az MKB védői, de Iváncsik Gergő is kezd belejönni 16-18

37. perc: Császár Gábor talál a labdának utat a blokkoló kezek között. 16-17

37. perc: Szerencsés körülmények között Garcia-Parrondo szerzi a 17. spanyol gólt. 15-17

36. perc: Vujin negyedik gólját lőtte. 15-16

35. perc: Parrondo egy lerohanás után ismét kettőre növeli az előnyt. 14-16

34. perc: Gulyás Péter középről mattolja Hombradost, majd Markussen a szaggatottról Alilovicot. 14-15

33. perc: Aginagalde a vonalról könnyedén szerez gólt. 13-14

33. perc: Guardiola lövése köt ki a magyar kapuban, de Iváncsik Gergő Vujin passza után szintén eredmény tudott lenni. 13-13

32. perc: Gyors gólváltás: Aginagalde az egyik, Perez a másik oldalon eredményes. 12-12

31. perc: A beálló Carlos Perez azonnal gólt szerez.11-11

31. perc: A spanyol gárda vezetheti a második félidő első támadását, de eladják a labdát.

Sokkal jobban kezdett az Atlético Madrid, de a kezdeti nehézségek után az MKB Veszprém valamelyest magára talált és egyenlített. Az első 30 perc túlnyomó részében azonban így is csak futott az eredmény után, igaz a hajrához érve Császár és Vujin révén a vezetést is sikerült egy rövid ideig átvenni. A szünetre végül egy góllal fórban maradt az Atlético, de a második félidőben  pontosabb támadás-befejezésekkel  megfordítható ez a találkozó

Vége az első félidőnek!

28-29. perc: Nagy adok-kapok alakul ki a pályán, de Vilovszki két ziccert is elront, Császár kapufát lő, míg a másik oldalon Alilovic vagy a bírók akadályozták meg a gólszerzést.

27. perc: Edu első gólja után ismét előnybe kerül a Madrid, majd Mocsai Lajos időt kér. 10-11

26. perc: Canellas egyenlít, Iváncsik Gergő pedig lerohanásból ront. 10-10

25. perc: Alilovic újabb bravúrokat mutat be, Vujin előbb egalizál, majd egy átlövése után átveszi a vezetés is az MKB. 10-9

24. perc: Hiába véd nagyot Alilovic, Terzic lövését Hambrados is kiszedi - nincs meg az egyenlítés.

22. perc: Újabb hetest kap a magyar csapat, ezúttal Vujin végzi el, teszi jól. 8-9

21. perc: Davis is feliratkozik a góllövök közé. 7-9

20. perc: Császár javít, szép gólt lő akcióból! 7-8

19. perc: Újabb hetes marad ki, ezúttal Császár nem tudott Hombrados eszén túljárni.

18. perc: Aginagalde a vonalról veszi be a magyar kaput. 6-8

18. perc: Császár első góljával újra egy gól különbség. 6-7

16. perc: Markussen talpról eredményes. 5-7

15. perc: Hetest kap az MKB, Vujin azonban mellé lövi!

13. perc: Terzic blokkba eresztett lövése után Kallmann szerez gólt, de Sulic gyorsan szépít. 5-6

11. perc: Guardiolával szemben ezúttal tehetetlen Alilovic. 4-5

10. perc: Alilovic védi lábbal Canellas lövését, Ilyés ziccerét viszont Hombrados fogja.

9. perc: Iváncsik Gergő egy befutást után egyenlít!!4-4

8. perc: Sulic emeli át Hombradost a vonalról. 3-4

8. perc: Egy labdaszerzés után Gulyás Péter szépít. 2-4

7. perc: Laluska ziccere után Canellas talál be ismét. 1-4

6.perc: Guardiola lerohanja a magyar védelmet, amott Sterbik Árpád véd.1-3

4. perc: Hosszú lefolyású támadást vezethettek a spanyolok, Alilovic védései után a kipattanót rendre ők szerzik meg, végül hétméterest harcolnak ki. Aginagalde belövi. 1-2
3. perc: Vujin átlövése után 1-1.

1. perc: A mieink kezdték a mérkőzést, a pályán Iváncsik, Ilyés, Terzic, Vujin, Sulic Gulyás és Alilovic. Az első támadás sajnos eredménytelen, viszont Markussen azonnal betalált. 0-1

17.00 - A Himnusz után zúg a "Veletek vagyunk!"!

16:58 - Természetesen csordultig megtelt a Veszprémi Aréna, a közönségen biztosan nem múlik majd a győzelem.

16:54 - Köszöntjük kedves olvasóinkat, pillanatokon belül kezdődik az MKB Veszprém - Atlético Madrid találkozó!