Európa Liga

Juhászék otthon se lőttek gólt, simán jutott tovább az Alkmaaar

A Juhász Rolanddal felálló belga Anderlecht akárcsak idegenben, hazai pályán is 1-0-s vereséget szenvedett, ezzel kiesett az Európa Ligából.

Juhászék 180 perc alatt gólt sem rúgtak - Fotó: AFP

Sovány, 1-0-s előnnyel utazott az Alkmaar az Anderlecht otthonába az Európa Liga kieséses szakaszában. A hazaiak úgy kezdték a találkozót, ahogy egy otthon játszó csapathoz illik: heves rohamokkal. Az első 5 percben akár három gólt is szerezhettek volna, ám Esteban mindannyiszor védeni tudott. Ezt követően kicsit magához tért a holland együttes, de az első félidőben továbbra is nagy fölényben játszottak Juhász Rolandék.

A fordulás után gyorsan megszületett a mindent eldöntő gól: Martens megpattanó lövése az 54. percben azt jelentette, hogy már három gólt kellett volna szerezniük a hazaiaknak a továbbjutáshoz. A félidő további részében az Anderlecht már nem tudta az első félidőben olykor látott gördülékeny támadójátékot bemutatni, és a szerencsével is hadilábon állt. Összességében az Alkmaar megérdemelten nyerte meg ezt a találkozót - akárcsak az elsőt - 1-0-ra, így összesítésben 2-0-val jutott a legjobb 16 közé az Európa Ligában.

Részletes tudósítás

90+2. perc: Mbokani még az utolsó percben kapufát fejelt, aztán a játékvezető lefújta a meccset. Az AZ Alkmaar 2-0-s összesítéssel ment tovább a legjobb 16 közé.

90+1. perc: Beerenst Juhász állította meg, szöglettel jöhetnek még a vendégek, de már csak tartogatják a labdát.

89. perc: Gillet ollózott 15 méterrel gyönyörű mozdulattal, de ma semmi nem megy be az Anderlechtnek.

87. perc: Jovanovic került ziccerbe, de bal lábas lövésére Esteban nagy bravúrral leért.

86. perc: Kabangu cselezgetett a jobb oldalon, majd lövésre szánta el magát, a labda fölé szállt.

84. perc: Moisander is besárgult, ő Mbokanit vágta fel.

82. perc: Jovanovic emelt be egy labdát bal oldalról, Kabangu középen azonban nem ment sokra vele.

80. perc: Mbokani csúsztatott meg középen egy szabadrúgást, de kaput nem talált vele.

78. perc: Wasilewski is besárgult, Mahert rúgta fel a bíró szerint.

76. perc: Elm lőhetett 22 méterről szabadrúgást, de a bőrgolyó megpattant a sorfalon.

75. perc: A gólszerző: Martens jött le a pályáról, Falkenburg a helyén.

74. perc: Martens lőtt egy egy labdát ballal ütemtelenül, nem sokkal a kapufa mellett suhant el.

71. perc: Suárez lövése pattant meg Gillet-n, így a labda alig ment kapu mellé.

70. perc: Mbokani döntötte fel Poulsent egy sárga lapért, szabadrúgással jöhetnek a vendégek.

68. perc: Egy ellentámadás végén Beerens lőtt 13 méterről a bal kapufa mellé.

67. perc: Beerens indulhatott volna meg a kapu felé, a visszaérkező Klestan azonban becsúszva szerelni tudta.

64. perc: Suárez kevergetett a bal oldalon, Kljestan érkezett mellette, kapta is a labdát, de beadását kivágták.

Hármat kéne a belgáknak rúgni már ahhoz, hogy továbbmenjenek.

61. perc: Cserélt az Anderlecht is, Deschaht helyett Kabangu lépett pályára.

60. perc: Kouyaté döngölte be a földbe Altidore-t, majd még Juhász is keresztülgyalogolt rajta, amiért a magyar védő sárga lapot kapott.

58. perc: Biglia végezhetett el szabadrúgást, de fel tudtak szabadítani a vendégek védői.

55. perc: Csere a vendégeknél: Reijnen jött be Marcellis helyett.

54. perc: GÓÓÓL!! Vezet az AZ! Beerens ívelt át a jobb oldalról, Martens ballal kapásból kapura lőtt, a labda megpattant Wasilewskin és Prato hálójában kötött ki (0-1).

53. perc: Ismét a belga támadó lódulhatott meg, Kouyaté megállította, Martens pedig sárga lapot kapott, csakúgy, mint Kljestan.

51. perc: Beerens kísérletezett 20 méterről, Proto kisebb bizonytalansággal fogta a labdát.

49. perc: Jovanovic fejelt kapura nagy helyzetben 6 méterről, de a labda a kapu fölött hagyta el a játékteret.

48. perc: Juhász Roland becsúszva akadályozta meg a hollandok gyors támadását.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Európa Liga
Anderlecht-AZ Alkmaar (félidő)
Kapura lövés: 9:2
Kaput eltaláló lövés: 4:1
Lesek: 2:3
Szabálytalanságok 8:12

45+2. perc: Majdnem vezetést szereztek a vendégek, Maher nagy helyzetben alig lőtt kapu mellé. Vége az első félidőnek, gól nem született, így továbbra is tartja összesítésben 1-0-s előnyét az AZ.

45+1. perc: Biglia csavart középre bal oldalról, Gillet fejelt a jobb kapufa mellé nem sokkal.

44. perc: Cserélnek a vendégek, a sérült Benschop helyére Altidore állt.

41. perc: Kljestan lőtt jó 25 méterről egy szabadrúgást, de Esteban reflexmozdulattal kapu fölé tolta a labdát.

39. perc: Benschop lőhetett kapura, de a hazaiak kapusa, Proto könnyedén fogta a labdát.

37. perc: Suárez remek cselt mutatott be a bal oldalon, betört a tizenhatoson belülre, de Mbokanit nagy nehézségek árán szerelni tudták.

34. perc: Biglia tekert középre egy szabadrúgást, de megintcsak Esteban volt a végállomás.

32. perc: Marcellis kapta meg a meccs első sárga lapját, Kouyatét tartotta fel.

30. perc: Suárez futhatott volna el az oldalvonal mellett bal oldalon, Viergever azonban becsúszva szerelni tudta.

28. perc: Holman érkezett az Anderlecht kapuja elé nagy lendülettel, de lövése jóval fölé szállt.

26. perc: Suárez csavart be magasan egy labdát, Esteban azonban remek mozdulattal húzta le azt.

25. perc: Biglia ívelhetett be ismét egy szabadrúgást jobbról, de ez sem jelentett veszélyt.

23. perc: Wasilewski fejelte rá Poulsen kezére a labdát, majd hevesen reklamált, de a bíró nem ítélt büntetőt.

21. perc: Suárez rúgta meg Elmet a középpályán, a vendégek végezhetnek el szabadrúgást.

Amennyiben kíváncsi vagy a többi ma este rendezett Európa Liga-mérkőzésre, kövesd Livescore-oldalunkat.

18. perc: Mbokanit taposták meg, lent maradt a földön, egyelőre a pályán ápolják.

16. perc: Maher húzott volna el a jobb szélen, de a játékvezető megállította les miatt - tévesen.

Az első negyedóra eltelt, kicsit alább hagyott a belgák lendülete, de még mindig nagy fölényben játszanak.

13. perc: Gillet vállalt el kapásból egy kifejelt labdát, bár ne tette volna, a labda méterekkel kapu fölé szállt.

10. perc: Deschachtot borította fel a vendégek védője, Biglia szabadrúgását azonban kifejelték.

8. perc: Jovanovic ívelt keresztbe a tizenhatos bal oldaláról, de Gillet nem tudott vele mit kezdeni középen.

7. perc: Beerens volt harcos, Wasilewskivel szemben, de már a labda a belgáknál van.

5. perc: Suárez is villant egyet, kapáslövése azonban a kipattant a kapufáról. Három óriási helyzettel kezd az Anderlecht.

4. perc: Ismét Mbkoani került nagy helyzetbe, visszahúzta a labdát, majd 12 méterről lőtt, de újra a kapus hárított nagy bravúrral.

1. perc: Az Anderlecht kezdte a játékot. Máris előnybe kerülhettek volna a hazaiak, de Mbokani lövését védte Esteban a rövid saroknál.

20:52 - Juhász Rolandék az első mérkőzésen 1-0-s hátrányt szedtek össze, de a hétvégén - többek között a magyar hátvéd fejesével - nyertek a bajnokságban, megerősítették első helyüket, így jó hangulatban készülhetnek a visszavágóra. Juhász ugyan térdsérüléssel bajlódott a múlt hét második felében, de bekerült az EL-meccsre nevezett keretbe, és reméljük, hogy a kezdőben is vállalni tudja a játékot.