Európa Liga

Az MU kikapott az Ajaxtól, de továbbment, Megyeriék is nyolcaddöntősek

A Manchester United 2-1-es vereséget szenvedett a vendég Ajaxtól az Európa Ligában, de összesítésben a Vörös Ördögök jutottak be a nyolcaddöntőbe. A Lazio idegenben sem tudta megszorongatni az Atlético Madridot, Megyeri Balázs csapata, az Olimpiakosz Pireusz -a kapus eltiltás miatt hiányzott - kettős győzelemmel búcsúztatta a Rubin Kazanyt.

Manchester United (angol)-Ajax (holland)

A hollandiai odavágóhoz hasonlóan erős kezdőcsapattal álltak ki a Vörös Ördögök, és Javier Hernández révén a 6. percben már vezettek is: Barbatov indította egy eladott labdával a mexikóit, aki a bal alsóba gurított (1-0). Az Ajax sok hibával játszott, valódi veszélyt az első félidő hajrájáig nem jelentett David De Gea kapujára, de aztán találtak egy gólt a vendégek: Özbiliz 17 méterről bombázott laposan a jobb alsóba (1-1).

A Vörös Ördögök kikaptak az Ajaxtól, de így is továbbjutottak

Az amszterdamiak erejét visszahozta a gól, nagy nyomás alatt tartották a második játékrészben a házigazdákat, az 58. percben De Gea bravúrjára volt szükség De Jong fejesénél. A másik kapu előtt Nani a felső lécre tüzelt. A végén forró pillanatokat élhetett át Sir Alex Ferguson csapata, az Ajax fordított, Özbiliz szabadrúgására Alderweireld érkezett, és az ötös jobb sarkáról fejelt a hálóba, a labda De Geáról pattant a kapuba (1-2). ha több idő lett volna hátra, talán lett volna esélye a hollandoknak összesítésben is fordítani, így viszont a Manchester United masírozott be a 16 közé, 3-2-es eredménnyel.

Atlético Madrid (spanyol)-SS Lazio (olasz)

A Matracosok egy hete fényes győzelmet arattak Rómában, és bár vezetőedzőjük, Diego Simeone tartott a visszavágótól, gól nélküli első félidő után Godín tovább növelte az Atlético előnyét, a védő szöglet után fejelt a jobb alsóba (1-0). Az olaszok nem tudtak újítani, a két évvel ezelőtti győztes újabb lépést tett az újabb siker felé.

Sporting Lisboa (portugál)-Legia Warszawa (lengyel)

A 2-2-vel végződött varsói találkozó után az idegenben rúgott góljaival sovány előnyben lévő Sporting a 87. percig tartotta ezt az előnyét, ekkor Matis Fernández találatával bebiztosította továbbjutását.

Metaliszt Harkiv (ukrán)-Salzburg (osztrák)

Ez a párharc már lefutott volt az ukrajnai visszavágó előtt, az idegenbeli 4-0 után a Harkiv 4-1-re diadalmaskodott saját közönsége előtt, a Salzburg "legalább" a becsületgólt megszerezte a Metalist otthonában.

Olimpiakosz (görög)-Rubin Kazany (orosz)

Megyeri Balázs az első mérkőzésen piros lapot kapott, így Roy Carroll védte az Olimpiakosz hálóját. A 14. percben előreívelt szabadrúgás után Ivan Marcao fejéről Djebbourére pattant a labda, onnan a hálóba (1-0), összesítésben ekkor már 2-0-ra vezetett a görög csapat. A végére is ez maradt az állás, Megyeri a nyolcaddötőben már ismét a pireusziak rendelkezésére állhat.

Besiktas (török)-Braga (portugál)

A portugálok Lima góljával a 25. percben zárkóztak a kétgólos előnyben lévő Besiktashoz, a brazil Alan mesteri szólója után helyezett közelről a hálóba (0-1). Közelebb viszont nem kerültek a törökökhöz, a Besiktas egy héttel ezelőtti jó teljesítményével továbbjutott a következő körbe.

Európa Liga, a legjobb 16 közé jutásért, visszavágók:
Besiktas (török)-Braga (portugál) 0-1 (0-1)
gólszerző: Lima (25.)
Továbbjutott: a Besiktas, 2-1-es összesítéssel

Manchester United (angol)-Ajax (holland) 1-2 (1-1)
G: J. Hernández (6.), illetve Özbiliz (37.), Alderweireld (87.)
Továbbjutott: a Manchester United, 3-2-es összesítéssel

Sporting (portugál)-Legia Warszawa(lengyel) 1-0 (0-0)
g: Fernández (84.)
Továbbjutott: a Sporting, 3-2-es összesítéssel

Schalke 04 (német)-Viktoria Plzen (cseh) 3-1 - hosszabbítás után
G: Huntelaar (8., 106., 120.), illetve Rajtoral (88.)
piros lap: Bakos (61.- Plzen)
Továbbjutott a Schalke 4-2-es összesítéssel

Metaliszt Harkiv (ukrán)-Salzburg (osztrák) 4-1 (1-0)
g: Hinteregger (28. - öngól), Cristaldo (62.), Blanco (63.), Marlos (87.), illetve Jantscher (56.)
Továbbjutott: a Metaliszt, 8-1-es összesítéssel

Olimpiakosz (görög)-Rubin Kazany (orosz) 1-0 (1-0)
G: Dzsebbur (14.)
Továbbjutott: az Olympiakosz, 2-0-s összesítéssel

Anderlecht (belga)-AZ (holland) 0-1 (0-0)
g: Martens (54.)
Továbbjutott: az AZ, 2-0-s összesítéssel

Atlético Madrid (spanyol)-Lazio (olasz) 1-0 (0-0)
G: Godín (48.)
Továbbjutott: az Atlético, 4-1-es összesítéssel

Valencia (spanyol)-Stoke City (angol) 1-0 (1-0)
gól: Jonas (24.)
Továbbjutott: a Valencia kettős győzelemmel, 2-0-ás összesítéssel

Athletic Bilbao (spanyol)-Lokomotiv Moszkva (orosz) 1-0 (0-0)
gól: Muniain (62.)
piros lap: Amorebieta (60., Athletic Bilbao)
Tj.: az Athletic Bilbao 2-2-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal

Twente (holland)-Steaua Bucuresti (román) 1-0 (1-0)
gól: Chadli (28.)
Tj.: a Twente kettős győzelemmel, 2-0-ás összesítéssel

PAOK (görög)-Udinese (olasz) 0-3 (0-2)
gól: Danilo (6.), Floro Flores (15.), Domizzi (51., 11-esből)
Tj.: az Udinese 3-0-ás összesítéssel

PSV Eindhoven (holland)-Trabzonspor (török) 4-1 (3-1)
gól: Mertens (15., 11-esből), Matavz (31., 53.), Strootman (38.), illetve Yilmaz (43.)
piros lap: Zengin (44., Trabzonspor)
Tj.: a PSV Eindhoven kettős győzelemmel, 6-2-es összesítéssel

FC Bruges (belga)-Hannover 96 (német) 0-1 (0-1)
gól: Diouf (21.)
Tj.: a Hannover kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel

Standard Liege (belga)-Wisla Krakow (lengyel) 0-0
piros lap: Nunez (63., Wisla Krakow)
Tj.: a Standard Liege 1-1-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal