Az utolsó pillanatban mentett döntetlenre a CSZKA a Real Madrid ellen

Bár sokáig győzelemre állt, végül "csak" döntetlent ért el Moszkvában a házigazda CSZKA ellen a Real Madrid a labdarúgó Bajnokok Ligájában, a nyolcaddöntő első felvonásán. Cristiano Ronaldo a 28. percben remek kapáslövéssel juttatta előnyhöz a királyiakat, a svéd Pontus Wernbloom a hosszabbítás utolsó másodperceiben egyenlített. A továbbjutás március 14-én, Madridban dől el, a spanyolok várhatják kedvezőbb helyzetből a visszavágót.

A CSZKA Moszkva kedden 1-1-es döntetlent játszott a Luzsnyiki Stadionban a Real Madrid együttesével a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

Ahogyan az várható volt, a kemény orosz tél és a Luzsnyiki Stadion műfüves borítása okozta a legnagyobb problémát a Real Madridnak, a CSZKA Moszkva valós veszélyt nem jelentett a királyiakra. A műfű miatt a vendégek szokatlanul sokat hibáztak, de Iker Casillasnak az első félidőben egyszer sem kellett védenie. Szergej Csepcsukovnak ellenben több bravúrt kellett bemutatnia, de a 28. percben tehetetlen volt: Cristiano Ronaldo ballábas kapáslövése bevágódott a kapus alatt a hálóba (0-1).

A blancók a folytatásban is a kezükben tartották a mérkőzést, növelhették volna előnyüket, José Callejón egy percen belül kétszer nagy helyzetbe került, de előbb a kapu mellé lőtt, majd Csepcsukov védett. Ronaldo lövőkedvével sem volt probléma, de pontosságával annál inkább. A CSZKA a második félidőben újítani tudott, de a vendégek a mezőnyhibák ellenére hátul Sergio Ramos vezérletével szervezetten védekeztek, a hosszabbítás utolsó másodperceiben azonban elég volt egy apró kihagyás, és egyenlített Wernbloom, aki egy szabadrúgást követően kapásból lőtt a hálóba (1-1).

José Mourinho az utolsó percben kapott gól miatt bosszankodhat, de az eredmény így is kedvező a Realnak, idegenben rúgott góllal hazai pályán vághat neki a visszavágónak. Megnyugatató lehet a madridiak számára, hogy a BL-ben idén csak a Dinamo Zagreb tudott gólt szerezni a Bernabéuban.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
CSZKA Moszkva (orosz)-Real Madrid (spanyol) 1-1 (0-1)
Moszkva, Luzsnyiki Stadion, vezeti: Björn Kuipers (holland).

CSZKA Moszkva: Csepcsukov - A. Berezuckij, V. Berezuckij, Ignasevics, Sennyikov - Aldonyin (Honda, 68.), Wernbloom - Tosics (Necid, 82.), Dzagojev, Musa (Oliseh, 64.) - Doumbia. Cserepad: Semberas, Honda, Rahimic, Oliseh, Necid, In-Szung Kim, Revjakin. Vezetőedző: Leonyid Szluckij.

REAL MADRID: Casillas - Arbeloa, Pepe, Ramos, Coentrao - Xabi Alonso, Khedira - Callejón (Kaká, 75.), Özil (Albiol, 84.), Ronaldo - Benzema (Higuaín, 16.). Cserepad: Adán, Albiol, Carvalho, Marcelo, Granero, Kaká, Higuaín.Vezetőedző: José Mourinho.

Gólszerző: Wernbloom (90+3.), illetve Ronaldo (28.)
Sárga lap: Wernbloom (67.), illetve Xabi Alonso (46.), Ramos (72.) Coentrao (82.)

90+3. perc: GÓL! Az utolsó pillanatban kiegyenlített a Moszkva, előreívelt szabadrúgás után pattogott a labda Casillas kapuja előtt, Wernbloom közelről lőtt a hálóba (1-1).

90+2. perc: Necid verekedte be magát a tizenhatoson belülre, de Ramos szerelte.

90. perc: Három perc van hátra a mérkőzésből.

86. perc: Két vendégszögletet is veszélytelen volt.

84. perc: Raúl Albiol váltotta Özilt, kirányító helyett védő, Mourinho ki akarja húzni kapott gól nélkül.

84. perc: Ronaldo rúgott kapura középől, 15-ről, centiken múlott a gól.

83. perc: Casillas bokszolta ki Honda szabadrúgását.

82. perc: Tosics le, Necid be.

82. perc: Coentrao a labdát és Oliseh lábát is eltalálta, sárga.

76. perc: A sarokrúgás után Ramos veszélyes fejesét védte Csepcsukov, majd Ronaldo próbálkozott, de nem jött össze neki a dupla, jobbról próbálkozott, elhúzta a labdát Csepcsukov mellett, de a kapus még bele tudott érni lövésébe.

75. perc: Már a Real rúghat szögletet, de előtte csere, Callejón sétál le a pályáról, Kaká a friss erő.

Az utóbbi percekben beszorult a Real kapuja elé.

72. perc: Ramos kapott sárgát reklamálásért, noha Olseh volt szabálytalan.

71. perc: Oliseh csapta be Coentraót, majd Dzagojev akart ollózni, de Callejón fejére nagyobb veszélyt jelentette, mint a kapura.

70. perc: Honda végzett el szabadrúgást 37 méterről, Casillas előtt megpattant, de így sem okozott gondot a spanyol kapusnak.

68. perc: Aldonyint Keiszuka Honda váltotta, a japán sérülés miatt a teljes csoportkört kihagyta ősszel.

67. perc: Wernbloom sokadik szabálytalanságát meg nem úszta meg, sárga.

64. perc: Oliseh állt be Musa helyére.

64. perc: Ronaldo távolról rátűzte, de veszélytelen volt.

62. perc: Musa nagy lendülettel indult meg, de a lövésben nem volt elég erő, Casillas könnyedén fogta. Van már kaput érő lövése a hazaiaknak is.

62. perc: Pepe ugyan kissé veszélyesen rúgta ki a labdát, de lökés miatt kifelé jár a szabadrúgás.

61. perc: Doumbia elől tisztázott Ramos, szöglet.

57. perc: Mousa lövése elhalt a vődőkben.

Wernbloom szabdalja rendesen a madridiakat, az imént Coentraóval keménykedett.

57. perc: Xabi Alonso jobb oldali szabadrúgása után Ronaldo törte el a labdát.

55. perc: Higuaínnak hosszú volt az indítás, Csepcsukov vágta ki a labdát.

53. perc: Callejón ismét a rövid sarokra célzott, ezúttal is Ronaldótól kapott forintos passzt, de Csepcsukov védett.

51. perc: Ronaldótól kapott nagyszerű labdát Callejón, de hat méterről, balról rosszul találta el.

48. perc: Pepe állította meg szabályosan Tosicsot a tizenhatoson belül.

46. perc: Xabi Alonso kapta a találkozó első sárga lapos figyelmeztetését, Musát buktatta.

46. perc: A Real Madrid kezdte a második félidőt.

A Real Madridnak jó ómen Cristiano Ronaldo gólja, a portugál még sohasem kapott ki aktuális csapatával a BL-ben, amikor gólt szerzett.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45+2. perc: Aldonyin távoli kísérlete 3-4 méterrel elszállt a kapu felett.

45. perc: Két perc a hosszabbítás.

45. perc: Casillas húzott le egy jobb oldali beadást.

43. perc: Callejón nézte labdának Tosicsot, megúszta a szerb középpályás sérülés nélkül.

41. perc: Ramos blokkolta Alonso próbálkozását arccal - az ellenfél kapuja előtt.

40. perc: Doumbia fejelt 9 méterről jócskán mellé, védője szorításában.

38. perc: A sorfalban végezte Ronaldo labdája.

36. perc: Doumbiát szerelte Pepe, nagy mentés volt, a kontrából szabadrúgást csikart ki Ronaldo, Ignasevics állította meg szabálytalanul.

36. perc: 47-53 százalék a labdabirtoklás aránya.

Újítani próbál a CSZKA, a vendégédők többször is Iker Casillasnak gurítják haza a labdát.

A mai két mérkőzést livescore aloldalunkon is követhetitek!

A Real Madrid nem játszik túl pontosan, de most már irányítja a mérkőzést.

28. perc: GÓL! Coentrao keresztlabdáját Tosics Ronaldo elé csúsztatta, a portugál kapásból, ballal 14 méterről a jobb alsóba lőtt Csepcsukov alatt (0-1).

27. perc: Ronaldo tette be középre a labdát jobbról, félmagasan, Csepcsukov fogta.

26. perc: Nem tudni, hogy Musa beadásnak vagy lövésnek szánta-e az előbbi lövést, még ő is megmosolyogta saját magát.

José Mourinho a legutóbbi 31 európai kupamérkőzésén mindössze háromszor kapott ki aktuális csapatával, mindháromszor a Barcelonától.

A mezőnyben folyik a játék, eddig nem rághattuk tövig a körmünket.

22. perc: A Higuaínnak szánt indítást Csepcsukov fülelte le.

19. perc: Higuaín is a földön, Wernbloom könyökölte le, nem volt szándékos.

17. perc: Higuaín lőtt nagy helyzetben, 15 méterről a kapusba, a kipattanóra Khedira érkezett, ezt is védte Csepcsukov.

16. perc: Érkezik az argentin csatár a pályára.

14. perc: Benzema a jobb combját tapogatja, az ápolószemélyzet máris mutatja a cserét. A lövés közben húzódhatott meg. Ami azt illeti, Higuaínnak sem volt sok ideje bemelegíteni.

14. perc: Benzema próbálkozott távolról, a lövés meglehetősen gyengére sikerült.

A CSZKA próbálja letámadni a Madridot, egyelőre a vendégek térfelén zajlik a játék.

12. perc: Musa okozott zavart a madridi védelemben, Kehedirának is be kellett segítenie.

8. perc: Doumbia iramodott meg a jobb szélen, középre passzolt Musához, utóbbi fellökte Pepét, kirúgás.

7. perc: Az első helyzet, Sennyikov adott középre, Dzagojev 8 méterről, középről lőtt, a jobb sarok mellé.

6. perc: Coentrao eltalálta Musát, szóbeli figyelmeztetést kapott.

5. perc: Coentrao beadása a kapusé lett.

Seydou Doumbia a hazaiak legveszélyesebb játékosa, utóbbi kilenc tétmérkőzésén 12 gólt szerzett, de az utolsó meccs december 7-én volt.

Egyelőre a középpályán csatáznak a játékosok.

2. perc: Tosics indult meg a bal oldalon, Arbeloa tisztázott.

1. perc: A CSZKA Moszkva kezdte a mérkőzést.

17:57- A csapatok már a pályán, Iker Casillas öltözött be a legjobban, nem lesz könnyű dolga a kapuban ácsorogni ebben a hidegben...

17:57 - Az "átlag" BL-meccsekhez képest jóval többen, közel 70 ezren látogattak ki a Luzsnyiki Stadionba.

17:56 - A Real már vasárnap útra kelt Moszkvába, hogy minél több idejük legyen hozzászokni a körülményekhez.

17:55 - Moszkvában mínusz 5 fok a levegő hőmérséklete, 73 százalékos a páratartalom.

17:53 - A két együttes még sosem futott össze nemzetközi futballterepen, a CSZKA jobb híján abba belekapaszkodhat, hogy eleddig még egyszer sem kapott ki spanyol csapattól. Egészen pontosan az eddigi öt spanyolországi riválissal vívott meccse közül hármat megnyert, kettőt pedig döntetlennel zárt. E szezonbéli általános BL-mérlege viszont nem ad okot bizakodásra hívei körében, merthogy a moszkvai alakulat három hazai mérkőzéséből kettőt is elveszített. További statisztikai "ellenvetésnek" hozható fel, hogy a Real kivétel nélkül megnyerte orosz csapatok elleni utolsó három találkozóját, viszont az is igaz, hogy a blancók eddigi nyolc vizitjük alkalmával csupán egyszer tudtak győztes csapatként távozni Moszkvából.

17:49 - A spanyol bajnokság éllovasa, amely tíz ponttal vezet a BL-ben is címvédő FC Barcelona előtt, a moszkvai turné előtt egy könnyed 4-0-val jelezte a hét végén, hogy formája változatlanul kitűnő.

17:47: Köszöntjük Kedves Olvasóinkat, hamarosan kezdődik a CSZKA Moszkva-Real Madrid összecsapás a BL nyolcaddöntőjében.