La Liga

Messi-mesternégyes, a Barca átgázolt a Valencián

A Barcelona 5-1-es kiütéses győzelmet aratott a Valencia felett a spanyol labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában, a dobogósok rangadóján. A 8. percben a Denevérek még ráijesztettek a címvédőre Piatti góljával, de a folytatásban Messi négyszer zörgette meg az ellenfél hálóját, a végeredményt Xavi állította be.

A címvédő Barcelona Lionel Messi négy góljával nyert a vendég Valencia ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 23. fordulójának vasárnapi rangadóján

Bátran kezdte a mérkőzést a Valencia, letámadta otthonában a címvédőt, és a nyolcadik percben a vezetést is megszerezte: Piattit hagyták szabadon a védők, aki kihasználta a lehetőséget (0-1). Pep Guardiola és Sandro Rosell arca kilátástalanságot tükrözött, de gyorsan újított a Barcelona: fokozatosan átvette az irányítást, és a 22. percben Messi pimasz góllal egyenlített (1-1). Öt perc múlva az argentin klasszis második találatával már a katalánoknál volt az előny (2-1).

A két gyorsan bekapott gól megfogta a Valenciát, a hazaiak sorra vezették a támadásokat, és csak Diego Alves kapuson múlt, hogy egygólos maradt a hazaiak előnye a szünetig.

A brazil portás a második félidőben is több ziccert megfogott, nem rajta múlott, hogy végül kiütés lett a Barcelona sikeréből: a második félidőben sokáig hiába egykapuzott a hazai gárda, de a végén beindult a henger: a 76. percben Messi egy kipattanót értékesített (3-1), a 85. percben ziccerből volt eredményes (4-1). A háromszoros aranylabdás negyedik gólját a csereként beszálló Xavi lemásolta a hosszabbításban (5-1).

Unai Emery csapatának egyetlen helyzete volt a második féidőben, Feghouli lövésében benne volt a szépítés (egyenlítés lett volna), de Víctor Valdés nagyot védett. A Denevérek legjobbja az öt gól ellenére Diego Alves volt, a hálóőr legalább négy-öt bravúrt mutatott be.

A Barcelona 11 pontra szakította le magáról a Valenciát, a Denevérek reális célja ismét a bronzérem lehet, hét pont az előnyük a Bilbao és az Espanyol előtt. Lionel Messi 200. bajnoki mérkőzésén lépett pályára, amit mesternégyessel tett emlékezetessé (mérlege 200 meccs/146 gól a spanyol pontvadászatban). Az argentin támadó ráadásul megdöntött egy rekordot is, ugyanis a legfiatalabb játékos lett a katalán klub történetében, aki 200. bajnoki találkozóján szerepelt. Eddig Xavi volt a csúcstartó, ő 25 évesen és 236 naposan érte el ezt a mérföldkövet, Messi viszont 24 évesen és 240 naposan szerepelt 200. Primera División-meccsén.

Primera División, 24. forduló:
BARCELONA-VALENCIA - 5-1
Barcelona, Camp Nou, vezette: Javier Turienzo Álvarez.

BARCELONA: Valdés - Montoya, Piqué, Puyol, Abidal - Busquets, Fabregas (Thiago, 77.), Iniesta (Xavi, 86.) - Sánchez, Pedro (Tello, 68.), Messi. Cserepad: Pinto, Xavi, Thiago, Adriano, Cuenca, Bartra, Tello. Vezetőedző: Pep Guardiola.

VALENCIA: Diego Alves - Miguel (Ricardo Costa, 25.), Rami, Víctor Ruiz, Mathieu - Albelda, Tino Costa (Topal, 82.) - Feghouli, Jonás, Piatti (Jordi Alba, 66.) - Soldado. Cserepad: Guaita, Ricardo Costa, Bernat, Pablo Hernández, Topal, Aduriz, Jrdi Alba. Vezetőedző: Unai Emery.

Gólszerző: Messi (22., 27., 76., 85.), Xavi (90+1.), illetve Piatti (9.)
Sárga lap: Albelda (4.), Tino Costa (34.), Soldado (65.)

Élő közvetítés:

90+3. perc: Vége, egy ötöst kapott Unai Emery csapata a Cam Nouban.

90+1. perc: Gól! Szétesett a Valencia, Xavi emelt 11-ről a kapuba, a gólpasszt Rami adta (5-1).

90. perc: Három perc van hátra a Valencia szenvedéseiből.

90. perc: Alexis emelt a kapu bal oldala mellé.

89. perc: Tello szórakozott el egy helyzetet, majd Albeldáról Xavihoz került a labda, a középpályás mellé lőtt.

88. perc: Albelda szabadrúgása elhalt a sorfalban.

86. perc: Iniesta le, Xavi be.

85. perc: Gól! Messi-mesternégyes: Busquets ugratta ki az argentint, aki ziccerben, 13-ról nyesett a hálóba (4-1).

82. perc: Topal a friss erő Tino Costa helyén.

82. perc: Tello akart nagy gólt lőni, balról, 6 méterről telejsen üresen a hosszú felső fölé csavart.

80. perc: Piqué fejesét védte Alves, az ismétlést fordulásból, az ismétlést lábbal föléküldte.

77. perc: Csere, Fabregas helyén Thiago.

76. perc: GÓL! Tello hét méterről balról elvállalta, Alves kiütötte a labdát, de éppen Messi elé, aki középről laposan a hálóba lőtt (3-1).

Valamelyest összeszedte magát a Valencia, de a gránátvörös-kékek vissszaszorítják saját kapujuk elé a vendégeket.

73. perc: Sánchez lábáról levadászta a labdát Jordi Alba, következik a tizedik katalán sarokrúgás.

72. perc: Valdez két percben belül kétszer jó ütemben mozdult ki kapujából.

70. perc: Busquets középre tartó lövésére vetődött Diego Alves.

68. perc: Pedro sétál le a pályáról, Tello a pályán.

67. perc: Feghouli kapáslövésére leért Valdés, a gól óta először kellett védenie, nagy helyzet volt.

66. perc: Piattit váltja Jordi Alba, aki a Barca neveltje.

65. perc: Soldado pár perce ütközött Puyollal, azóta mondta a magáét, a bíró megelégelte és sárgával csitította el.

63. perc: Montoya beadásszerű lövését kiütötte Alves, Fabregas az ismétlést 11 méterről az égbe bikázta.

62. perc: Valdes futott ki kapujából és rúgta el a labdát.

61. perc: Messi második szabadrúgása is a sorfalban végezte.

60. perc: Alves sokadik hihetetlen védése, Messi közeli fejesénél a felső lécre tolta a labdát.

Az utóbbi percekben mezőnyjáték zajlik.

57. perc: A nyolcadik Barca-szöglet, ezt is megúszta a Valencia, a kontrát Montoya állította meg.

Továbbra is egykapuzik a Barcelona.

54. perc: Iniesta tekert kapura 16-tól, jó fél méterrel mellé-fölé, előtte még Puyol esett el Ruiz mellett, büntetőtért reklamált, hiába.

50. perc: Pedro szerzett lesgólt, szólt a játékvezető sípja.

49. perc: Alves ujjheggyel tolta ki Fabregas lövését.

46. perc: Sánchez máris megdolgoztatta Alvest.

46. perc: A Barca kezdte a második félidőt.

45+1. perc: Vége az első félidőnek. Az egyenlítés óta egykapuzik a Barcelona, nehéz 45 perc vár a Denevérekre.

45. perc: Costa visszatért a pályára.

44. perc: Diego Alves húzta le a Messi elől.

65 százalékban a katalánok birtokolják a labdát.

43. perc: A Miguel helyére beállt Ricardo Costa is megsérült.

40. perc: Iniesta indította Fabregast, utóbbi gyönyörű mozdulattal emelt kapura félfordulatból, de a felső léc kisegítette a Valenciát, a kipattanó Alvesé lett.

38. perc: Valdes avatkozott a játékba egy kósza labdánál.

10-1 a kapuralövések aránya...

38. perc: Sánchez jobbról, éles szögből bedobásra lőtt.

36. perc: Fabregas próbálta befűzni Mathieu-t, szöglet.

34. perc: Tino Costa besárgult.

34. perc: Iniestát hosszan szöktette Messi, a kapus is beleért, végül kirúgás.

32. perc: Messi az ötös bal sarkáról az oldalhálót találta el.

30. perc: Fabregas könnyedén átrobogott a Valencia védelmén, de rövidre tartó lövésébe beleért Alves.

A két gyors bekapott gól megviselte a Valenciát, sorra jönnek a katalán helyzetek.

29. perc: Alves fogta Sánchez ziccerét, meccsben tartva csapatát.

27. perc: GÓL! Abidal keresztlabdája után Messi testéről a bal kapufára hullott a labda, Alves nem tudta megfogni, Messi az ismétlést a hálóba küldte (2-1).

Éltre kapott a Barcelona, sorra vezeti a támadásokat.

26. perc: Messi-szóló, óriásit mentett Víctor Ruiz.

25. perc: Ricardo Costa váltotta a megsérült Miguelt.

22. perc: GÓL! Pedro beadása Ramiról Messihez pörgött, az argentin egy-két méterről, balról pimaszul a hálóba gurított Alves lába alatt (1-1).

Bátran letámad a Valencia, és hátul is szervezetten futballozik.

20. perc: Miguelt Iniesta sem tudta becsapni, újabb hazai szöglet, ami magas volt Sáncheznek.

19. perc: Rami startolt a labdára, de víctor Valdés megelőzte.

18. perc: Pedro próbálta kicselezni MIguelt, a portugál méf odalépett, szöglet. Alves kiöklözte a labdát.

18. perc: Puyol vágta ki a sprintet Soldado mellett, megoldotta feladatát.

17. perc: Pedrót állították meg lesen.

16. perc: Kisebb zavar a vendégvédelemben, de érkezett Alves kapujából és kivágta a labdát.

Nyom(na) a Barca, de jól zárnak vissza a vendégek.

13. perc: Messi a rövidre ívelt, Miguel kifejelte a labdát.

12. perc: Montoya labdájába Mathieu ért bele, szöglet.

12. perc: Pedro lőtt 12-ről, balról, de éppen Diego Alves kezei közé.

9. perc: GÓL! Feghouli adott középre jobbról, Piattit szabadon hagyták a védők, hat méterről a hálóba pörgetett Valdés mellett-fölött (0-1). Piqué és Montoya is beragadt.

Lionel Messi 200. spanyol bajnoki mérkőzésén szerepel ma, 24 évesen és 240 naposan.

6. perc: Messi elől Víctor Ruíz blokkolt szögletre, ami veszélytelen.

5. perc: Messi a szabadrúgást a sorfalba lőtte.

4. perc: Messi lódult meg Piqué passzával, Albelda állította meg a tizenhatoson kívül, megúszta sárga lappal.

Mindkét csapatnak ez a 14. mérkőzése 2012-ben, feszített a tempó Spanyolországban is.

1. perc: A Barcelona kezdte a mérkőzést.

21:28 - A Barcelonában a jobbhátvéd posztján Montoya szerepel (Dani Alves és Mascherano is eltiltott), Xavi csak a kispadon kezd, vádlisérülése nem jött teljesen rendbe.

21:25 - Köszöntjük Kedves Olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Barcelona-Valencia rangadó a spanyol labdarúgó-bajnokságban!