Férfi kézilabda BL

Örömjáték szegedi módra - sima győzelem a búcsúmeccsen

Címkék:

A magyar ezüstérmes a szerb bajnokot fogadta a Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek utolsó előtti fordulójában. Skaliczki László együttese már biztosan nem juthatott tovább a nyolcaddöntőbe, így egy szép hazai győzelemmel búcsúzott volna a sorozattól. Nos, a siker össze is jött, nem is akárhogyan, a Szeged néhol közönségszórakoztató játékkal, 31-21-re legyőzte a Partizant.

Az első (vendég)gól után sokáig állt a játék az eredményjelző meghibásodása miatt. A két szerb légiós, Prodanovic és Beocanin, valamint a szlovák Sulc révén a 12. percben vezetett először a Szeged (5-4), amely kettős emberelőnyben, negyedóra elteltével 8-4-re meglépett. Azonos létszámban a szerbek rendezték soraikat, és felzárkóztak. Ancsin adott ezután lendületet a szegedieknek (13-10), és ez az előny – noha volt közben kiállítás is - kitartott a szünetig, hála Mikler kapusbravúrjainak.

A második félidőt remekül kezdte a Pick, Ancsin hatalmas góljaival hamarosan 18-12-re módosult az állás. A vendégeknek még akkor is csak fellángolásaik voltak, amikor a magyar "mesterlövészt" ismételten kiküldték. Ahogy állandósult a biztos szegedi vezetés, igyekezett a szurkolóit is maximálisan kiszolgálni a Skaliczki-gárda (44. perc: 22-16).

Már csak az volt a kérdés, lesz-e "közte tíz", ez az 52. percre jött össze (28-18). Tatai remek védései tartást adtak a hátra lévő időre is, így magabiztos győzelemmel zárta idénybeli utolsó hazai BL-meccsét a Tisza-parti együttes. Járt is érte a vastaps.
Bajnokok Ligája, D-csoport, 9. forduló
PICK-SZEGED-PARTIZAN BEOGRAD 31-21 (13-10)
Szeged, játékvezetők: Yudchyts, Kot (fehéroroszok)
SZEGED: Mikler, Tatai, Tóth (kapusok), Ancsin 8, Bajorhegyi 3, Beocsanin 2, Czina, Fekete, Nagy 3, Pribanics 2, Prodanovics 5 (3), Sulc 7, Vadkerti 1, Zubai. Edző: Skaliczki László.
PARTIZAN: Milic, Vasic, (kapusok), Babic, Dimitrijevic, N. Ilic 2, Kladarin 1, Kostadinovic 2, Maksic 4 (2), Mandic 2, Marsenic 2, Mester 4, Milosevic, B. Radanovic 3, Radivojevic. Edző: Aleksandar Brkovics.

Vége a találkozónak!

60. perc: Felállva tapsol a hazai publikum, mely hálás lehet a Pick Szegednek ezen a mérkőzésen nyújtott teljesítményéért.

59. perc: Nagy Norbertet kiszolgálják a társak, a fiatal szélső 3. találatát jegyzi. 31-21

58. perc: Emberhátrányból is gólt szerez a Partizan - Marszenics révén. 30-21

57. perc: Radanovics tartja a lelket a vendégekben, igaz gólja után leküldik a pályáról a bírók. 30-20

56. perc: Nagy Norbert újabb ziccerét értékesíti. 30-19

54. perc: Radanovics töri meg a szegedi gólfiesztát. 29-19

53. perc: A Partizan teljesen szétesett, a fiatal Nagy Norbert újabb indítás után volt eredményes. 29-18

52. perc: Több technikai hiba volt mindkét oldalon, majd egy indítás után Bajorhegyi állította be a 10 gólos differenciát. 28-18

50. perc: Hetest kapnak a szerbek, de Makszics próbálkozását Tatai kivédi.

49. perc: Ancsin Gábor óriási bombával demoralizálja a vendégeket. 27-18

48. perc: Támadóhibát fújnak a bírók a Szeged ellen, Marszenics pedig lerohanásból betalál. Sulc nem sokat "teketóriázik", hetedik gólját is megszerzi. 26-18

47. perc: Sulc lövése "blokkal" együtt is a kapuba köt ki. Mester lövését Tatai védi. 25-17

46. perc: Hosszú gólcsendet tör meg a Partizan, Kladarin Tatai lába között pattint a kapuba. 24-17

45. perc: Tatai is bravúrral mutatkozik be, Vadkerti pedig Bajorhegyit hozza ziccerbe. 24-16

44. perc: Lendületbe jött a Pick: Pribanics egy csodás akció végén hétgólosra növeli a magyar előnyt. 23-16 A szerb tréner időt is kér.

43. perc: Villámgyors támadás végén Sulc szerez szép gólt, majd Bajorhegyi is feliratkozott a gólszerzők közé. 22-16

41-42. perc: Ancsin Gábor a szaggatottról lövi ki a rövid felsőt, Szavo Mester pedig lecseréltette Miklert. 20-16

40. perc: Emberhátrányból szerez gólt a Pick: Prodanovics kanyarodott fel a szélről és vágta a kapuba a labdát. Mandics viszont gyorsan válaszol. 19-15

39. perc:
Elrontott szegedi támadás után Kosztadinovics szépít. 18-14

38. perc:
Makszics hetesből eredményes. 18-13

37. perc:
Ancsin továbbra is ellenállhatatlan, ötödik átlövését is siker koronázza, majd nem sokkal később egy lerohanásból is eredményes. 18-12

36. perc: Mandics lepte meg Mikler a szélről. 16-12

35. perc: Zubai kap nagy labdát Sulctól, a gól mellé egy emberelőnyt is kiharcoltak a hazaiak. 16-11

33. perc: Belemenést fújnak a bírók a szerbek ellen, Sulc viszont szép góllal fejezi be magyar támadást. 15-11

32. perc: Ancsin Gábor negyedik akciógólját szerezte. 14-11

31. perc: Ilics cundergól után gyors szerb találattal indul a második játékrész.13-11

Az első 30 perc után tehát háromgólos a magyar csapat előnye szerb riválisával szemben. Skaliczki László legénysége szemmel láthatóan magasabb játékerőt képvisel, mint az ellenfele, a legnagyobb különbség azonban a kapusok között akad. Amíg Mikler Roland 50 % körüli mutatóval rendelkezik, a vendégeknél Vaszics és Milics mindössze 7 %-on áll.

Vége az első félidőnek!

29-30. perc:
  Hosszú lefolyású támadást vezethetett a Pick, és ugyan gól nem lett belőle, de az emberhátrányt sikerült megúszni kapott gól nélkül. A játékrész utolsó támadását a vendégek vezethették, sikerült is ziccerig játszani, de Mikler Roland újabb bravúrt mutatott be.

28. perc: Gyorsan elszórja a labdát a Szeged, Ancsin pedig kétperces büntetés kap lerántásért. Mikler Roland újabb két bravúrjának hála, nem tudott közelebb jönni a Partizan.

27. perc: Skaliczki László időt kér.

26. perc: Mikler parádézik a kapuba, Ilics szélső ziccere után Makszics átlövését is kitornászta.

25. perc: Nenad Makszics lő újabb gólt, nagyjából onnan, ahonnan legutóbb. Ancsin Gábor gyorsan visszaállítja a háromgólos fórt. 13-10

24. perc:
 Mester hibája után Vadkerti szerez gólt lerohanásból. 12-9

23. perc: Ancsin Gábor lövése a blokkoló kezek között talál utat a kapuba. 11-9

22. perc: Sulc átlövését védte Vaszics, majd Makszics irányító pozícióból talál be. 10-9

20-21. perc:
Beocsanin lövését védte Milics kapus, a szerbek pedig egy hosszú támadás végén Mester révén gólt szereznek. 10-8

19. perc:
Mandics lövését védi Mikler, de a kipattanó a vendégeké lett, Czina szabálytalansága után hetest kaptak a belgrádiak. Az ítéletet Makszics értékesíti. 10-7

18. perc:
Ancsin Gábor gyönyörűen lőtte ki a bal alsót. 10-6

17. perc:
Pribanics állt be a hazaiaknál, és Sulc passza után meg is szerzi első gólját. A vendégek Mancics révén zárkóznak 9-6

16. perc: Makszics szerzett labdát, de hiába rohant egyedül Mikler ellen, a válogatott kapus kivédte a ziccert!

14-15.perc: Mikler védi Mester átlövését, de Zubai kezéből a másik oldalon kicsúszik a labda. Szerencséra a szerbek is technikai hibát vétenek támadásban, Sulc pedig góllal zárja az emberelőnyt. 8-4

13. perc: Beocsanin harcol ki büntetőt és kétpercet, Prodanovics háromra növeli az előnyt. 7-4

12. perc
: Mester kapufája után Sulc tört be a szerb védőfalba és lőtt újabb gólt, ráadásul Milosevicset kiállítják. 6-4

11. perc:
Beocsanin egy szép átlövés után megszerzi a vezetést a Picknek. 5-4

10. perc: Beocsanyin passza után Prodanovics vágta be a ziccert. 4-4

9. perc: Hiába védekezett megint jól a Szeged, a kipattanó labdát Kosztadinovics szedte össze és vágta a hosszú alsóba. 3-4

8. perc: Mikler Roland első komoly bravúrja után Sulc hatalmas kapufát lő.

7. perc: Újabb jó haza védezés után Sulc lendületből megszerzi első gólját.3-3

6. perc
: Szavo Mester átlövése a blokkoló kezekről került Mikler hálójába, de Prodanovics második hetesgólja után szépít a Szeged. 2-3

5. perc: Jó szegedi védekezés után ismét Prodanovics került helyzetbe, de a szerb szélső kapufát ejtett.

4. perc: Zubai harcol ki egy hetest és kétperces büntetést, büntetőt Prodanovics értékesíti. 1-2

3. perc: Mandics lőtt talpról szép gólt. 0-2

2. perc:
Az időmérő meghibásodása miatt percekig áll a játék, a vezetőedzők taktikai utasításokkal látják el a játékosokat.

1-2. perc: Beocsanin rontja el az első támadást, a másik oldalon Mester alulról eleresztett lövése viszont meglepi Miklert. 0-1

1. perc: A mérkőzést a hazaiak kezdik, a játékvezetők Fehéroroszországból érkeztek.

16:10 - A két csapat "odavágóján" a magyar alakulat 29-23-ra legyőzte a Partizant. A belgrádiaknak nyolc mérkőzés alatt még nem sikerült pontot szerezniük, reméljük ez a 60 perc után is így marad.

16:06Természetesen van hiányérzetünk az utóbbi időszakkal kapcsolatban, tudom, hogy a szurkolók is minden mérkőzésen győzelmet várnak tőlünk. Néhány játékosra túl nagy teher hárul, amely miatt ingadozik a formájuk. Törő és Lékai hiányzik majd, és a kispadunk sem túl hosszú. Mindenképpen nyerni szeretnénk a Partizan ellen, és bár a győzelmet és a sziporkázó játékot nem tudom garantálni, azt, hogy a csapat nagy győzni akarással lép pályára, igen – fogalmazott a mesteredző, Skaliczki László a pickhandball.hu-nak.

16:04 - Már múlt héten világossá vált, hogy a magyar ezüstérmes nem jut tovább a legjobb 16 csapat közé, a BL egyik legerősebb csoportjából azonban ez papírforma eredménynek számít.

16:02 - Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan megkezdődik a Pick-Szeged találkozója a szerb bajnok ellen.