Női kosárlabda NB I

A csúcsrangadó után is veretlen maradt a Sopron

A címvédő Sopron hazai pályán nagy csatában legyőzte a Győrt a női kosárlabda NB I szombati rangadóján, ezzel továbbra is veretlenül vezeti a tabellát.

Az Euroliga csoportkörében szerepelt két magyar csapat csúcsmérkőzésén a címvédő és 19 forduló után veretlenül éllovas Sopron kezdett jobban, ám nem tudta lerázni a 18/1-es győzelmi mutatóval a második helyen álló Győrt. A házigazdák részéről főként az ukrán Kurasova, míg a Rába-parti kihívónál a válogatott kerettag Rasheed jeleskedett. A folytatásban legfeljebb négypontos különbség alakult ki a két csapat között, a félidőben 35-33 volt az állás.

Térfélcsere után több vendéghelyzet kimaradt, így a soproniak hét pontra megléptek (45-38), de az ellenfél ismét felzárkózott. Egyre feszültebb lett a hangulat, a reklamáló Székely Norbert vezetőedző technikai hibát kapott, de a hazaiak megőrizték a hidegvérüket, így 30 perc elteltével 51-45-re vezettek. Az utolsó szakaszban a Győr egy pontra csökkentette a hátrányát (53-52), ám ott megállt a tudomány: az óriási iramot diktáló zöld-sárgák 12 ponttal elhúztak, ezzel eldőlt az NB I slágermeccse.

A Sopron 20 mérkőzés után is százszázalékos, míg a győri együttes 18/2-re rontotta mérlegét.