Bajnokok Ligája

Történelmi Arsenal-vereség a San Siróban

Alaposan rácáfolt a kétkedőkre a Milan, kiütéses győzelmet aratott a vendég Arsenal felett a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének szerdai első felvonásán. Robinho duplázott, de a meccs embere a két gólpassz mellett egy gólt szerző Ibrahimovic volt. Az Arsenal története során először kapott ki négy góllal a Bajnokok Ligájában.

Robinho két góllal járult hozzá az Arsenal történetének legsúlyosabb BL-vereségéhez - Fotó: AFP

Története legsúlyosabb BL-vereségét szenvedte el az Arsenal, 4-0-s késbe szaladt bele a San Siróban. A mérkőzés előtt talán senki sem számított ilyen eredményre, de Massimiliano Allegri nagyon összerakta csapatát erre a meccsre, azt a csapatot, mely a Roma és az Udinese elleni találkozó kivételével egyetlen rangadóján sem alkotott maradandót a Serie A-ban, és a BL csoportkörében kikapott a Barcelonától hazai környezetben.

Ilyen előzmények után a vörös-feketék gyakorlatilag az első perctől megfojtották az Ágyúsokat, és bár Clarence Seedorf korán kidőlt a hazaiaktól, Emanuelson tökéletesen pótolta. Az első negyedóra végén Kevin-Prince Boateng bombagóllal nyitotta a Milan-találatok sorát, a 38. percben Robinho fejjel növelte az előnyt. A Milan végigtámadta az első játékrészt, az Arsenal részéről Rosicky gyatra lövését és Koscielny fejesét lehetett feljegyezni. A hazaiak hihetetlenül precízen védekeztek, csírájában megállították a vendégek próbálkozásait.

Arsene Wenger már a szünetben bevetette Thierry Henryt, de a francia csak kóválygott a pályán társaihoz hasonlóan. A második félidő elején Robinho megszerezte önmaga második, csapata harmadik gólját. Az Arsenalból egyedül Robin van Persie emelkedett ki, két veszélyes lövéssel jelentkezett, de Abbiatin nem tudott kifogni. A Milan sikere a 79. percben vált kiütésessé, amikor Djourou borította fel Ibrahimovicot, a svéd csatár két gólpassz után büntetőből volt eredményes. A hajrában van Persie-nek volt még egy fejese, de nem jött össze a becsületgól az angoloknak. A holland csatár mindent megpróbált, de alig-alig kapott labdát, csak nyomozott utána.

Arsene Wenger együttesének csodára lenne szüksége a továbbjutáshoz, de a realitás és a ma mutatott játék alapján inkább a szép búcsúra készülhetnek a március 6-án esedékes londoni visszavágón.

Nézd meg a mérkőzésről készült képgalériánkat!

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:
AC Milan-Arsenal 4-0 (2-0)
Milánó, San Siro, vezette: Kassi Viktor.

MILAN: Abbiati - Abate, Mexes, Thiago Silva, Antonini - Nocerino, Van Bommel, Seedorf (Emanuelson, 12.) - Boateng (Ambrosini, 70.) - Ibrahimovic, Robinho. Cserepad: Amelia, Nesta, Bonera, Ambrosini, Emanuelson, Pato, Maxi López. Vezetőedző: Massimiliano Allegri.

ARSENAL: Szczesny - Sagna, Vermaelen, Koscielny (Djourou, 44.), Gibbs (Oxlade-Chamberlain, 66.) - Arteta, Song - Walcott (Henry, 46.), Ramsey, Rosicky - Van Persie. Cserepad: Fabianski, Djourou, Coquelin, Benajun, Henry, Oxlade-Chamberlain, Arsavin. Menedzser: Arsene Wenger.

Gólszerző: Boateng (15.), Robinho (38., 49.), Ibrahimovic (79.)
Sárga lap: Antonini (45+3.), Mexes (62.), Ambrosini (81.), illetve Song (72.), Djourou (78.)

Élő közvetítés:

90+4. perc: Vége. A Milan kiütötte az Ágyúsokat.

90+3. perc: Ramsey beadása Abbiatié lett.

90. perc: Cicázik a Milan, az Arsenal már menne mielőbb, minél messzebbre a San Siróból.

90. perc: Három perc a ráadás.

90. perc: Djourou volt nagyon határozatlan Pato mellett, Szczesny segítette ki védőjét.

88. perc: Patót indították, de lesen.

87. perc: Thiago Silva kétszer is nagyot mentett a tizenhatoson belül.

85. perc: Oxlade-Chamberlain ívelt középre jobbról, van Persie fejelt, Abbiati nagyot védett.

84. perc: A két gólos Robinho hagyja el a pályát vastaps kíséretében, a felépült Alexandre Pato váltja.

81. perc: Ambrosini kapott sárgát, Artetának rúgott oda, ugrott a visszavágó.

Az Arsenal eddig egyetlen alkalommal sem kapott ki három gólnál nagyobb különbséggel a Bajnokok Ligájában.

79. perc: Eldőlt! Zlatan Ibrahimovic két gólpassz után maga is betalált, Szczesny érezte az irányt, beleért, de nem tudott védeni (4-0).

78. perc: Djourou szabálytalanul állította meg Ibrahimovicot, jogos büntető a hazaiaknak!

76. perc: Rosicky keresztlabdája után van Persie kapásozott, jobbról, 14-ről Abbiati kezébe.

75. perc: Oxlade-Chamberlain valahogy be tudott gyötörni egy beadást jobbról, a hazai védők köszönték szépen.

72. perc: Ibra kiharcolta, amit akart, szabadrúgás a Milannak, sárga Songnak. Jogosan.

70. perc: A lesétáló Boatenget ünnepli a stadion, érkezik Ambrosini.

68. perc: Ambrosini készülődik az oldalvonalnál.

67. perc: Abbiati magabiztosan húzza le a szögletet.

66. perc: Kockáztat Wenger, Oxlade-Chamberlain váltja Gibbset.

66. perc: Henry káprázatos passzal hozta játékba van Persie-t, aki kapásból előtte 16-ról, Abbiatinak kellett szögletre tolnia a labdát.

65. perc: Bal oldali Arsenal-szögletet Ramsey jócskán fölé-mellé fejelt.

Kapura továbbra is veszélytelen az Arsenal.

62. perc: Philippe Mexes megrángatta Rosickyt, sárga.

61. perc: Robinho előbb becsapta Gibbset, a védő másodjára már blokkolni tudott az ötös sarkánál, középen Ibra várta volna a labdát (és vissza a kölcsönt).

59. perc: Abbiati kiöklözte a labdát, a Milan pedig megindult, a kontra végén Antonini gurított balról 5-6 méterről a bal alsó mellé.

58. perc: Giggs elől tisztázott Abatel, hosszú idő után Arsenal-szöglet következhet.

55. perc: A Milan könnyedén gurigázgat, az Arsenal csak nyomozza a labdát. Ha így folytatódik, nagy késbe is beleszaladhatnak az Ágyúsok...

Eddig 9-2 a kapura tartó próbálkozások aránya, ami mindent elmond...

49. perc: GÓL! Ibrahimovic kereste a védők közt a helyet Robinhónak, megtalálta, a brazil a tizengatos vonaláról, középről laposan a jobb alsóba lőtt, Szczesny repült, de hiába (3-0). Vermaelen is Song sem állt a helyzet magaslatán.

46. perc: Thierry Henry váltotta a (társaihoz hasonlóan) halovány Theo Walcottot. Ez a francia búcsúmeccse az Arsenalban.

46. perc: Az Arsenal kezdte a második félidőt.

45+3. perc: Vége az első félidőnek. Mozgalmas 45 percen vagyunk túl, a Milan eddig sokkal jobb ellenfelénél, az Arsenalnak össze kell szednie magát, mert ez édeskevés lesz a továbbjutáshoz.

45+3. perc: Antonini már talpon, akárcsak a kapus, előbbi sárgát kapott.

45+2. perc: Antonini csúszott össze Szczesnyvel, mindkettejüknek fájdamlmaik vannak.

45+1. perc: Ibrahimovic indította Boatenget, aki jobbról ágyúzott, ezúttal nem akadt be, de nem sokon múlt.

45. perc: Két percet hosszabbít Kassai Viktor.

44. perc: Djourou váltja Koscielnyt.

42. perc: Robinho beadása után Sagna és Ibra elesett az ötösnél, a csatár persze büntetőt reklamál, Kassai nem vevő rá.

41. perc: Koscielny megsérült, már a szünet előtt jöhet a csere.

38. perc: GÓL! Ibrahimovic húzott el a bal szélen, Sagna csak ímmel-ámmal követte, a svéd az alapvonaltól középre ívelt, az érkező Robinho Koscielny és Vermaelen között a hálóba fejelt néhány méterről, Szczesny csak belekapni tudott (2-0).

36. perc: Forró pillanatok az Arsenal tizenhatosán belül, de megúszták az angolok.

35. perc: Ibrahimovic törölgeti a szemét, előtte még jókorát lökött Koscielnyn, de még a svédnek állt feljebb.

34. perc: Nocerino kapáslövése tíz méterrel kerülte el a kaput.

31. perc: Ibrahimovicot kétszer is lesen állították meg.

29. perc: Boateng mellel készített le Ibrahimovicnak, de Vermaelen mentett.

27. perc: Mexes mentett az ötös jobb sarkán Van Persie elől szögletre. Mintha megélénkült volna az Arsenal.

25. perc: Van Persie ívelt a kapu előterébe egy távoli szabadrúgást, Koscielny az ötös bal sarkáról fejelt, Amelia védett.

24. perc: Ibrahimovic tört kapura, de közben letalplata az őt szerelni igyekvő Vermaelent, de Szczesny is jött a labdáért. Kirúgás kifelé.

22. perc: Már az újabb Milan-támadás, az Arsenal üggyel-bajjal ki tudta hozni a labdát. Az olaszok egyelőre megfojtják az angolokat, lezárják a területet a széleken.

21. perc: Néhány szurkoló már gólt kiáltott, Nocerino 18-ről, kissé jobbról tüzelt, a felső hálót érte a labda.

18. perc: Van Persie beadását blokkolták. Hihetetlenül precízen védekezik a Milan.

17. perc: Koscielny blokkolja Ibrahimovic bal oldali beadását Robinho elől.

15. perc: GÓL! Nocerino átadása után Boateng 14 méterről, kissé jobbról óriási gólt rúgott, Szczesny tehetetlen volt (1-0).

13. perc: Boateng előreívelését Ibrahimovic készítette le az imént beállt Emanuelsonnak, aki 11-ről a kapu jobb oldala mellé perdített.

12. perc: Seedorf nem tudta folytatni, Emanuelson váltotta.

Az Arsenal próbálja magához ragadni az irányítást, de a milanosok egyelőre könnyedén megállítják a támadásokat.

9. perc: Seedorf lába begörcsölt, Emanuelsont máris magához szólította Allegri.

9. perc: Abate beadás helyett lőtt, így lett veszélyes, az oldalhálót érte.

7. perc: Két szögletet is rúghatott a Milan az elmúlt percekben, egyik sem volt veszélyes Szczesny kapujára.

4. perc: Seedorf már pontosabb volt, Boateng sarkazott vissza neki, a holland 16-ról, balról lőtt, az oldalhálót súrolta a labda.

2. perc: Rosicky balról, 23 méterről jócskán a bal felső mellé tüzelt.

Clarence Seedorf 100. BL-mérkőzésén szerepel.

1. perc: Ibrahimovic indította volna Seedorfot, aki lesen tartózkodott.

1. perc: Kassi Viktor jelére a Milan kezdte a mérkőzést.

20:42 - A csapatok már a pályán, Seedorf vezette ki a Milan, van Persie az Arsenalt.

20:36: Az olasz sztárcsapat angol ellenféllel szemben legutóbbi hét találkozóján nyeretlen, ráadásul ezeken az összecsapásokon mindössze öt gólt szerzett.

Az Arsenalnak ugyanakkor remek a mérlege az olasz ellenfelekkel szemben, előző kilenc meccséből csak egyszer kapott ki.

20:26 - A milánói piros-feketék az elmúlt négy év során három alkalommal is a sorozat ezen szakaszában buktak el, s mindegyik alkalommal angol riválissal szemben. 2008-ban éppen az Arsenal, 2010-ben a Manchester United, tavaly pedig a Tottenham Hotspur állította meg őket.

20:20 - Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Milan-Arsenal nyolcaddöntő a BL-ben!