A Barcelona leverkuseni győzelmével fél lábbal a következő körben

A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a címvédő Barcelona 3-1-re nyert a Bayer Leverkusen otthonában.

Messi a hajrában mindent eldöntött Leverkusenben - Fotó: AFP

Nem jött rendbe Xavi sérülése és Piqué sem került keretbe a Barcelona leverkuseni látogatásakor. A bajnoki gyengélkedése ellenére a katalánok számítottak favoritnak, amit bizonyítottak is már a találkozó elejétől. Óriási fölényben volt a vendégcsapat, de az első fél órában nem tudott kidolgozni helyzetet, jól zárt a német védelem. A 41. percben aztán Messi parádés labdát tálalt a jobb oldalon kilépő Alexis elé, aki a kapus lába között a hosszú sarokba gurított.

A fordulás után egy sokkal bátrabb Leverkusen jött ki a pályára, aminek meg is lett az eredménye: Kadlec közeli fejesével egyenlíteni tudtak a vendéglátók. Nem tartott sokáig azonban a hazai közönség öröme, hiszen az 55. percben ismét Alexis villant és újra előnyhöz juttatta a katalánokat. Ezt követően a gyógyszergyáriaknak nem volt erejük a támadásokra, továbbra is a gránátvörös-kékek domináltak, de úgy tűnt, marad az egygólos vendégsiker. Hogy ez mégse így történt, arról Dani Alves és Lionel Messi gondoskodott, utóbbi góljával ugyanis minden bizonnyal nem csak a találkozó, hanem a továbbjutás is eldőlt. Az argentin mellesleg ezzel 19. gólját szerezte a BL kiesés szakaszában, amivel megelőzte az eddig vele együtt holtversenyben éllovas Raúl-Sevcsenko duót.

RÉSZLETES TUDÓSÍTÁS

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, a Barcelona nem csak a mérkőzést, hanem minden bizonnyal a továbbjutást is eldöntötte az első mérkőzésen.

90+1. perc: Da Costa is pályára lépett a Barcelona ellen, Corluka nem játszotta végig a meccset.

90. perc: Bellarabbi is a pályán van már, Schürrle jött le.

89. perc: GÓÓÓL!! Messi góljával végleg eldőlt a találkozó! Dani Alves maga is berúghatta volna a labdát, de inkább középre adott, az argentin pedig középen becsúszva a kapuba továbbított (1-3).

88. perc: Schürrle lőtt jobbról, 17 méterről kapura, Valdes a bal oldali kapufánál védett.

87. perc: Thiago ütött oda Friedrichnek felugrás közben, amiért sárga lapot kapott.

86. perc: Alexis ment le a pályáról, Cuenca a helyén.

84. perc: Leno védett óriásit, Thiago szöglete után Mascherano fejesét hárította.

83. perc: Pedro húzott el szép cselekkel a bal oldalon, de Corluka szögletre mentett.

81. perc: Messi vitte rá a védőkre a labdát, a bal lábára cselezett majd 12 méterről tüzelt, de Leno leért a sarokhoz.

80. perc: Castro kapott sárgát miután az oldalvonal mellett ütközött Busquestcel.

78. perc: Épp az imént beállt támadó fejelt ziccerben előrevetődve, de Valdés magabiztosan fogta a labdát.

77. perc: Rolfes jött le a pályáról, Kiessling folytatta a helyén.

76. perc: Messi tálalt a tizenhatosra betörő Alves elé, a német védő azonban kikanalazta a labdát.

73. perc: Messi pazar mozdulatok után, Schwaab lábai között gurította el a labdát, majd befelé tört a jobb oldalról, emelése azonban kipattant a bal oldali kapufáról.

72. perc: Lenónak kellett remek ütemben kimozdulni a kapuból, lábbal tudott tisztázni.

71. perc: A labdabirtoklás 74-26% a Barcelona javára.

69. perc: Messi lövését blokkolták, Pedro lépett pályára Adriano helyén a katalánoknál.

66. perc: Fabregas került helyzetbe, de közeli lövését Leno védeni tudta.

64. perc: Castro elé került a labda, aki ballal remekül találta el 12 méterről, a labdába még beleért Valdés, amely a kapufáról pattant vissza a mezőnybe.

63. perc: Messi passzolta ki a labdát Abidalnak, akinek a lapos beadását azonban kivágták a védők.

A gyors ütésváltás után ismét a Barcelona játszik fölényben, a hazaiak nyomozzák a labdát többnyire.

60. perc: Csere a vendégeknél, Iniesta helyén Thiago lépett pályára.

57. perc: Renato Augusto rögtön egyenlíthetett volna, de Valdés védeni tudott.

55. perc: GÓÓÓL!!Fabregas adott remek labdát Alexisnek, aki elhúzta a labdát Leno mellett és a rövid sarokba passzolt (1-2).

53. perc: Corluka kapott sárga lapot Adrianót buktatta.

52. perc: GÓÓÓL!!! Corluka az alapvonalról adta be jobbról a labdát, a balhátvéd Kadlec pedig lefejelte a vele visszajövő Alexist, a labda  a kapuban kötött ki (1-1).

51. perc: Puyol indította remek ütemben a védők közül kilép Alexist, de Leno fel tudta előle szedni a labdát.

49. perc: Friedrich már a másik kapu előtt tisztázott Alves jobb oldali beadása után.

48. perc: Castro ívelt be balról kapu elé egy szabadrúgást, Puyol belecsúsztatott a hosszún érkező Friedrich pedig már csak bele tudott érni.

46. perc: A Leverkusen kezdte a második félidőt.

Félidőben egy kis statisztika, a Leverkusen nem is próbálkozott kapura lövéssel, a Barcelona is mindössze kétszer. A hazaiak egyszer sem voltak lesen, a katalánok kétszer. A labdabirtoklás a félidőben 78-22% volt a gránátvörös-kékek javára.

45+1. perc: Messi kergette őrületbe a védőket, végül 6 méterre a kaputól szerelni tudták, a szögletre már nem volt idő, vége az első félidőnek.

44. perc: A gól után is a Barcelona támad, a Leverkusen továbbra sem tud kijönni kapuja elől.

41. perc: GÓÓÓL!! Messi parádés labdát tálalt a jobb oldalon kilépő Alexis elé, aki a kapus lába között a hosszú sarokba gurított (0-1).

40. perc: Messi ívelését ki tudták fejelni a védők, majd Puyol követett el taktikai szabálytalanságot, hogy vissza tudjanak zárni.

39. perc: Schürrle a hazai tizenhatos csücskénél szabálytalankodott, jó helyről jár szabadrúgás a Barcának.

38. perc: Messi villant volna meg a másik kapu előtt, de középre adására nem volt érkező.

37. perc: Schürrle kapott egy indítást megint a jobb oldalon, ismét a Barcelona kapusa jött és lábbal tisztázott.

36. perc: A Tottenhamtől kölcsönvett Corluka ívelt be a jobb oldalról kapu elé, de Valdés magabiztosan húzta le a labdát.

34. perc: 339 barcelonai és mindössze 55 leverkuseni átadás volt eddig a mérkőzésen a statisztika szerint.

33. perc: Abidal és Puyol közös erővel tudtak felszabadítani egy jobb oldali hazai támadás végén.

32. perc: Egy remek ívelés után Messi fejére esett a labda, a védők így fel tudtak szabadítani az oldalvonalon túlra. Az aranylabdás megköszönte a kiváló passzt.

Fél óra elteltével továbbra is helyzet nélkül támad a Barcelona, a vendéglátók eddig jól állnak a lábukon.

28. perc: Rolfes indult volna el egy ellentámadást vezetve, de Puyol ügyesen útját állta.

25. perc: Egy szép akció végén Adriano cselezett be bal oldalról, de jobbal leadott lövése magasan fölé szállt.

23. perc: 78-22% a labdabirtoklás a Barcelona javára, de meddő a fölényük eddig.

20. perc: Castro végzett el szabadrúgást, ám az ívelése az alapvonalon túlra szállt.

18. perc: Renato Augusto sérült meg az Abidal elleni összecsapás alkalmával, őt ápolják.

Másodpercekre van a labda csak a hazaiaknál, a Barcelona nyugodtan passzolgathat.

13. perc: Schwaab mentett óriásit Messi elől középen.

12. perc: Egy 30 méteres szabadrúgást lőtt kapu fölé Dani Alves.

10. perc: Friedrich szerelte becsúszva Alexist, továbbra sincs helyzet a mérkőzésen.

8. perc: Schwaab csúszott oda csúnyán Abidal lábára az oldalvonal mellett, amiért sárga lapot kapott.

Az első öt perc egyértelműen a vendégeké volt, ezt követően kicsit magára talált a Leverkusen.

3. perc: Schürrle lépett oda hátulról Puyolnak, szabadrúgás a Barca javára.

1. perc: Szakadó esőben kezdte a mérkőzést a vendég Barcelona

20:34 - "Kicsit tartok a Leverkusentől. Többféle játékrendszerben is eredményesek tudnak lenni, jól kontráznak, és rögzített helyzetekből is sok gólt szereznek. A Bajnokok Ligája a legjobb 16 között kezdődik igazán, ezt láthattuk akkor is, amikor két éve csak 1-1-re végeztünk Stuttgartban. Az olyan hullámvölgyek, amilyenben mostanában vagyunk, természetes részei a focinak. A lényeg, hogy visszataláljunk arra az útra, ami sikeressé tett minket. Azt tudjuk, hogy a BL-címet megvédeni nem egyszerű, hiszen még senkinek sem sikerült, úgyhogy kicsit furcsa, hogy néhányan arról beszélnek, sikertelenek lennénk, ha nem védenénk meg a címünket" - vélekedett Josep Guardiola, a Barcelona vezetőedzője.

20:14 - "Szórakoztató dolog egy ilyen meccsre készülni. Videóelemzés közben sok nagyon-nagyon jó Barcelona-meccset nézhet meg az ember. Remélem, hogy tudok támpontokat adni a játékosaimnak, de ahhoz, hogy hatékonyak legyünk, sok mindennek össze kell jönni. Megmutattuk már a legfőbb erősségünket a Bajnokok Ligájában: soha nem adjuk fel. Hisszük, hogy a megfelelő napon bármire képesek vagyunk, ezt már többször igazoltuk, és most is igazolni fogjuk. Igazából mindegy, hogy milyen taktikát szeretnénk, arra kell készülnünk, hogy 60-70 százalékban a Barcelonánál lesz a labda, így kell megvalósítanunk, amit elképzelünk, és persze az sem árt, ha nekik rossz napjuk van" - mondta Robin Dutt, a Leverkusen trénere a Barcelonáról a találkozó előtt.