Afrikai Nemzetek Kupája

Nézők nélkül érhet véget a torna

A rendező Gabon és Egyenlítői-Guinea negyeddöntős búcsúja után várhatóan alig lesz néző a labdarúgó Afrika Kupa további mérkőzésein.

A stadionok a házigazdák meccseire sem teltek meg, a többi találkozón pedig alig voltak szurkolók, a Zambia-Szudán (3-0) negyeddöntőn például alig pár százan lézengtek a lelátókon. A kontinentális futballszövetség nem ad ki hivatalos nézőszámot a mérkőzésekre.

A szerény érdeklődés részben a magas jegyáraknak tudható be: a legolcsóbb belépő is tíz dollárba kerül, miközben a helyi lakosság átlagbére alig 160 dollár. A szervezők ingyenjegyeket is kiadtak a Ghána-Tunézia (2-1) negyeddöntőre, de a 25 ezer férőhelyes franceville-i aréna még a harmadáig sem telt meg.

Az Afrika Kupa szerdán a Zambia-Ghána és a Mali-Elefántcsontpart elődöntővel folytatódik.