A City hozta a kötelezőt a szakadó hóesésben

A listavezető Manchester City könnyedén nyert a vendég Fulham ellen az angol labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának szombati játéknapján.

A listavezető Manchester City könnyedén, 3-0-ra nyert a vendég Fulham ellen, és feladta a leckét a Unitednek.

Szakadó hóesésben kezdődött a találkozó, amelyet Dzeko helyzete nyitott, a 2. percben Mark Schwarzer kezébe lőtt a bosnyák. 4 perc múlva Dzeko az ötösről vétette el a kaput, majd a 10. percben Adam Johnson dobta fel jó ütemben magát a tizenhatoson belül, Mike Dean megadta a büntetőt, Sergio Agüero könyörtelenül bevarrta (1-0). A Fulham részéről Clint Dempsey a 24. percben jutott ígéretes helyzetbe, 17 méteres lövését fogta Hart, egy perc múlva már David Silva riogatt a vendégeket, 11 méterről, balról gurította hosszú sarok mellé. Egy Johnson, illetve Duff-lövést követően szerencsés góllal növelte előnyét a City, Jonson jobbról érkező beadásába Baird kapott bele rosszul (2-0). A 34. percben Senderes majdnem újabb öngólt szerzett, Schwarzer mentett, majd Agüero lőtt 12 méterről a vendégek portásába.

A második félidőt már inkább a hó elleni küzdelem határozta meg, a bíró többször is kényszerszünetet tartott, hogy megtisztítsák a pályát. A 72. percben Dzeko biztosította be a kékmezesek győzelmét, Agüero passzolt be balról, a bosnyák 10 méterről helyzett a hálóba (3-0). Martin Jol együttese a végén még szépíthetett volna, Riise balról, éles szögből lőtt, Hart lábbal védett.

A kissé véleményes tizenegyes, majd az öngól meghatározta a Fulham sorsát, az éllovas könnyedén nyert 3-0-ra, és három ponttal elhúzott a holnap a Chelsea-nél vendégeskedő Unitedtől.

Premier League, 24. forduló:
Manchester City-Fulham 3-0 (2-0)
gól: Agüero (10., 11-esből), Baird (30., öngól), Dzeko (72.)

Norwich City-Bolton Wanderers 2-0 (0-0)
g: Surman (69.), Pilkington (85.)

Queens Park Rangers-Wolverhampton Wanderers 1-2 (1-0)
g: Zamora (16.), illetve Jarvis (46.), Doyle (71.)
kiállítva: Cissé (34., Queens Park Rangers)

Stoke City-Sunderland 0-1 (0-0)
g: McClean (60.)
kiállítva: Huth (45., Stoke City)

West Bromwich Albion-Swansea City 1-2 (0-0)
g: Fortune (54.), illetve Sigurdsson (55.), Graham (59.)

Wigan Athletic-Everton 1-1 (0-0)
g: Neville (76., öngól), illetve Anichebe (83.)

Arsenal-Blackburn Rovers 7-1 (3-1)
gól: van Persie (2., 38., 62.), Oxlade-Chamberlain (40., 54.), Arteta (51.), Henry (93.) illetve Pedersen (32.)
kiállítva: Givet (43., Blackburn Rovers)