La Liga

Vér, sérülések, két piros, négy gól Santanderben

2-2-es döntetlennel zárult a Racing Santander és a Valencia összecsapása a spanyol labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának vasárnapi játéknapján, de a mérkőzés nem kimagasló színvonaláról marad emlékezetes.

A második félidő hajrájáig "normális" mederben folyt a találkozó, gyors góllal szerzett vezetést a Racing egy szabadrúgás után (1-0), de a csereként beállt Aduriz egymaga megfordította a meccset a vendégeknek (1-2). A második gólnál emberhátrányban volt a Santander, a vérző fejű Christiant még ápolták a pálya szélén, a védő egyébként a megsérült Álvaro González váltotta korábban.

A 88. percben egy bal oldali beadásnál Diego Alves mellényúlt a labdának, Bernardo a hálóba fejelt (2-2). A Valencia ekkor már emberhátrányban játszott, Mehmet Topal összefejelt Dioppal, hordágyon vitték le a pályáról, Unai Emerynek már nem volt több cseréje.

A 90. percben Munitis és Ricardo Costa veszett össze a vendégek büntetőterületén belül, egy-két pofon is elcsattant, mindkét játékos pirosat kapott. Alfonso Alvarez Izquierdo tíz sárgát és két piros lapot osztott ki a meccsen.

A 90+7. percben Colsa szórakozta el a meccslabdát, maradt a 2-2- és a pontosztozkodás. A Denevérek maradtak a 3., a santanderiek a 17. helyen.