A Milan nagyon simán verte a Cagliarit és tartja a lépést a Juventusszal

A címvédő Milan magabiztos, 3-0-ás győzelmet aratott a Cagliari felett az olasz labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.

A mérkőzés első helyzete a szardíniaiak előtt adódott, a 7. percben Ibarbo lőtt jobbról mellé. A Milan, pontosabban Mexes az első félóra vágáhez közeledve mutatta meg magát, balról, 17 méterről durrantott fölé. A 32. percben egy remekbeszabott Ibrahimovic-szabadrúgás lehelt életet az unalmas mérkőzésbe, kissé balról, 23 méterről tekert jobb felsőbe, Agazzi nem érte el (1-0).

Hét perc múlva már kettővel ment a hazai együttes, Mexes indította az akciót a kezdőkörből, Ibrahimovic mellel készítette elő az érkező Nocerinónak, aki futtából kilőtte a jobb alsó sarkot (2-0).

A második félidőben sem kellett halálra izgulnunk magunkat, a Milan tetszetős támadásokat vezetett, a Cagliari iparkodott, Davide Ballardini negyedik csatárát, El Kabirt is pályára küldte, de hiába. Az 54. percben Nocerino 18 méteres bombáját fogta Agazzi, a 66. percben az előtte beálló El Shaarawy 9 méterről, középről lőtt kevéssel a bal sarok mellé. A 67. percben Emanuelson lökete kijött Agazziról, de másodjára fogta a labdát a portás. A 75. percben a csereként beállt csapatkapitány, Massimo Ambrosini is beköszönt Agazzinak, Emanuelson passza után külsővel pörgetett a hálóba (3-0).

A mérkőzés végén Filippo Inzaghi is kapott néhány perc lehetőséget, Maxi López viszont ezúttal nem debütált új csapatában. "Pippo" a lefújás után kiintegetett a közönségnek, talán utoljára húzta fel magára a vörös-feketék mezét, mivel jóval többet szeretne játszani, de Allegri már nem számít.

A Milan december végén két góllal nyert Szardíninán, most hármat vágott a Cagliarinak a San Siróban, győzelmével tartja a lépést az éllovas Juventusszal.

Serie A, 20. forduló:
AC Milan-Cagliari 3-0 (2-0)
Gólszerző: Ibrahimovic (32.), Nocerino (39.), Ambrosini (75.)

Genoa-Napoli 3-2 (2-0)
Gólszerző: Palacio (31., 70.), Gilardino (36.), illetve Cavani (81.), Lavezzi (82.)

Lecce-Internazionale 1-0 (1-0)
Gólszerző: Giacomazzi (40.)

Palermo-Novara 2-0 (1-0)
Gólszerző: Budan (41., 73.)

Chievo-Lazio 0-3 (0-1)
Gólszerző: Hernanes (21.), Klose (88., 89.)

Fiorentina-Siena 2-1 (1-0)
gól: Jovetic (4.), Natali (63.), illetve Calaio (89., 11-esből)