La Liga

A Zaragoza ráijesztett a Real Madridra, de Ronaldóék simán nyertek

A Real Madrid korán hátrányba került, de még az első félidőben egyenlített és a másik játékrészben szerzett további két góljával 3-1-re legyőzte a vendég Real Zaragozát a spanyol labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának szombat esti mérkőzésén. Pintér Ádám a kispadon foglalt helyet, de nem kapott lehetőséget a vendégeknél.

A Pintér Ádámot nélkülöző Real Zaragoza 3-1-re kikapott a listavezető Real Madrid vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának szombati játéknapján.

A 3. percben Ronaldo szabadrúgása nyitotta a találkozót, balról, 20 méterről tüzelt mellé. A folytatásban Benzema fejelt nagy helyzetben a kapu mellé, de a 11. percben lefagyott a madridiak arcáról a mosoly, egy vendégszabadrúgás után Aranda passzolt jobbról középre, ahol az üresen hagyott Lafita gurított a hálóba (0-1). A Real Madrid összeszedte magát, és a 32. percben egyenlített, Kakát indította remek ütemben Ricardo Carvalho, a brazil balról Roberto kesztyűje alatt a hosszú sarokba lőtt (1-1). A királyiak megnyomták a félidő hajráját, de a szünetig meg kellett elégedniük a döntetlennel.

A 49. percben viszont már vezetett a Real, Özil jobbról passzolt középre, Ronaldo a kapuba helyezett (2-1). Hét perc múlva Mesut Özil parádés góljával nőtt a királyiak előnye, Kaká tette tovább a labdát a a németnek, aki éles szögből lőtte ki a rövid sarkot (3-1). A végére leült a mérkőzés, a blancók félgőzzel futballoztak, de így sem forgott veszélyben győzelmük, az elején még a Mourinho-csapatra ráijesztő, sereghajtó Zaragozának pillanatai sem voltak a második félidőben.

A Real Madrid jelenleg nyolc ponttal vezet a később pályára lépő Barcelona előtt.