Vízilabda Eb

Pénteken jön az elődöntő, szerdán az is eldől, hogy kivel

• 63/MTI/vlv.hu

A magyar férfi vízilabda-válogatott péntek este 20 órától elődöntőt vívhat az Eindhovenben zajló Európa-bajnokságon, de hogy a mieink számára melyik csapat testén át vezet az út a döntőbe, az csak szerda este derül ki.

Miután hétfőn Kemény Dénes legénysége 22-2-es győzelmet aratott Törökország felett, eldőlt, hogy 100 százalékos teljesítménnyel nyerte meg az A-csoportot, így csoportelsőként pedig automatikusan bekerült az elődöntőbe.

A remek teljesítmény "elismerése" a mínusz egy mérkőzés, hiszen amíg a csoport többi továbbjutója ( a 2. és 3. helyezett)  szerdán negyeddöntőket játszik, addig a magyarok pihenhetnek.

"Az, hogy minden meccset megnyerünk a csoportban, az nem terv, hanem remény volt. A terv az volt, hogy megpróbáljuk, és végül is, noha mindenki hátradőlt az első meccs után, azért lehetett látni, hogy a görög meccs csak úgy lett meg, hogy jól kellett játszani hozzá. Legalábbis a meccs jó részében jól kellett játszani. Ami a közvetlen jövőt illeti: már elkezdtük a fizikai munkát az elődöntő-döntőhöz, hogy még jobb erőben legyen a csapat." - nyilatkozta Kemény Dénes szövetségi kapitány a pólóválogatott hivatalos weblapjának.

A szakemberrel szemben Biros Péter számára igenis elvárás volt a csoportgyőzelem, aki szerint jól jártak azzal, hogy rögtön az első mérkőzésen a világbajnok olaszokkal meccseltek.

"A minimális cél az volt, hogy csoportelsőként zárjuk ezt a kört - mondta Biros a vlv.hu-nak.  "Én úgy érzem, hogy megfelelő hozzáállással kezdtük, valószínű, hogy a legerősebb csapattal is indítottuk az egész Európa-bajnokságot, a csoportkört. Ez nekünk nagyon jót tett, az elején nem a gyengébb csapatokkal, hanem tényleg a csoport legerősebbjével kerültünk össze, egyből jól meccsbe kerültünk. Én úgy érzem, nagyon jól játszottunk az olasz meccsen, kivéve az első negyedet, ami után a másik három negyedben, aki bent volt a medencében, az hozzátette azt, amit kellett. A vége 12:8 lett, szerintem még többel is nyerhettünk volna, de ne legyünk telhetetlenek." - elevenítette fel azt a találkozót Biros, aki szerint a többi mérkőzés nem volt mérvadó. "Azt mondom, hogy még a görög volt olyan, ami megnehezítette a dolgunkat. A macedónok ellen várható volt, hogy nyerünk, csak az volt a kérdés, hogy mikor fognak kipukkadni ellenünk. A másik két meccs, az olyan, hogy…  Nem szabad őket lebecsülni, az eredményből látszott, hogy nem is tettük. Úgyhogy várjuk az ellenfelet, hogy ki lesz. Én úgy érzem, teljesen mindegy, itt már gyenge csapatot nem kaphatunk."

A hétfő este befejeződött első szakaszt Kemény Dénes 15 pontot gyűjtött gárdája mellett egy-egy vereséggel, azaz 12 ponttal zárta az A csoportban második - és csupán Biros Péterékkel szemben alulmaradt - világbajnok olasz, illetve a B betűjelű hatosban élen végzett, legutóbb Világkupa- és Világliga-győztes szerb együttes, amelynek a montenegrói alakulat tört borsot az orra alá. Igaz, utóbbinak elemi érdeke volt mindhárom pont megszerzése, különben elszállt volna az érmes reménye, míg a szerbeknek a már biztos csoportelsőség tudatában gyakorlatilag mindegy volt a hétfő esti meccs végkimenetele. Különösen annak fényében, hogy így kipottyanthatták az elődöntőből Horvátország roppant erős válogatottját, amely címvédőként végül negyedik lett csoportjában, azaz legjobb esetben is csupán hetedikként végezhet Eindhovenben. Az már egy mellékszál, hogy Montenegró a második helyével a magyar ágra került, vagyis a keresztbejátszások - Olaszország-Németország, illetve Montenegró-Görögország - párjait tekintve érlelődik a magyar-montenegrói és a szerb-olasz elődöntő.

A magyar válogatott a Görögország-Montenegró párosítás győztesével találkozik a pénteki elődöntőben. Ha érvényesül a papírforma akkor a montenegróiak lesznek az ellenfelek.