Sportfogadás

Ezúttal az izgalmasnak ígérkező Djokovics-Ferrer meccsel nyernénk

• Barcsai Róbert

Az Australian Open szerdai napján befejeződnek a negyeddöntők, ezzel mind a férfiaknál, mind a nőknél kialakul a legjobb négy mezőnye. A játéknap több izgalmas összecsapást is ígér, mi azonban egy meccsen kockáztatnánk pénzünket, ez pedig nem más, mint a Novak Djokovics-David Ferrer mérkőzés.

Novak Djokovics – David Ferrer
Hathárom tipp: Összes játék – Over 29.5 @1.67

A világ jelenlegi elsőszámú teniszezője a papírformának megfelelően könnyedén jutott el a legjobb nyolc közé, összesen egy szettet bukott, méghozzá utolsó, Lleyton Hewitt elleni mérkőzésén. A szerb eddigi produkcióját nem érdemes részletezni, rendkívül magabiztosan játszott, Hewitten kívül mindenkivel felmosta a pályát, íme eddigi eredményei:

Novak Djokovics az idei Australian Openen:
Ellenfél Eredmény
Hewitt 6:1, 6:3, 4:6, 6:3
Mahut 6:0, 6:1, 6:1
Giraldo 6:3, 6:2, 6:1
Lorenzi 6:2, 6:0, 6:0

David Ferrernek nem volt túl egyszerű a sorsolása, ráadásul az előzetesen könnyebb ellenfélnek számító amerikai Ryan Sweeting ellen döntő szettre kényszerült. A harmadik körben a veterán Juan Ignacio Chelát búcsúztatta, majd jött a Richard Gasquet elleni meccs, ahol meglehetősen simán, magabiztosan nyert a spanyol.

David Ferrer az idei Australian Openen:
Gasquet 6:4, 6:4, 6:1
Chela 7:5, 6:2, 6:1
Sweeting 6:7, 6:2, 3:6, 6:2, 6:3
Machado 6:1, 6:4, 6:2

Természetesen, mielőtt bárki megkötné ezt a fogadást, be kell látnia, hogy a mérkőzés toronymagas esélyese Novak Djokovics. Djoko meglehetősen simán jutott el idáig, ebben semmi meglepő nincs, hiszen komoly ellenfelet nem kapott mindeddig. Ha visszanézzük a szerb korábbi meccseire kiadott határokat, láthatjuk, hogy minden alkalommal 26-27 körüli line-okat szabtak az irodák. A mai meccsre a legtöbb helyen 31.5-ös határral lehet fogadni, de a Ladbrokes alternatív line-jai között találunk 29.5-öt is. Érdemes összevetni a korábbi határokat a maihoz képest, úgy hogy figyelembe vesszük az ellenfelek minőségét is. Ugye nem nehéz észrevenni, hogy Ferrer mennyivel jobb, valamint azt, hogy ehhez képest a határ csak két játékkal magasabb? Ha jobban megnézzük, ahhoz, hogy ez a tipp bezöldüljön, nagyon könnyen elég lehet egy háromszettes meccs is, ráadásul azt sem szabad elfelejteni, hogy Ferrer egész imponáló eredménysorral rendelkezik a jelenlegi világelső ellen, így az sem lenne csoda, ha legalább egy szettet el tudna rabolni.

Összességében úgy gondoljuk , hogy ár/érték arányban nagyon erős tipp az over, összesen 30 játékra ugyanis nagyon könnyedén sor kerülhet. Természetesen az is benne van, hogy a szerb különösebb megerőltetés nélkül átgázol Ferreren, de a már említett ár/érték arány miatt egyszerűen vétek kihagyni ezt a tippet.