Szalai visszatért, a Mainz nagyot küzdött, de kikapott Leverkusenben

A Bayer Leverkusen 3-2-es győzelmet aratott a a vendég Mainz ellen a német labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A Gyógyszergyáriak már 35 perc után két góllal vezettek, de a második félidő elején Thomas Tuchel együttese az egy év után visszatérő Szalai Ádám közreműködésével három perc alatt egyenlített. Válogatott csatárunk remek játékkal tért vissza, több veszélyes lövéssel és fejessel jelentkezett, de nem tudott segíteni csapatán, mely végül Lars Bender góljával maradt alul.

A Bayer Leverkusen az első percektől ráerőltette akaratát az ellenfélre, kihasználva a mainzi védelem szellős és átjárhatő balszárnyát, és a 11. percben egy öngóllal előnybe is került: Pospěch próbálta szerelni Michael Ballackot, de saját kapujába passzolta a labdát (1-0). A hazaiak a 25. percben veszélyeztettek először, Polanski eresztett meg veszélyes lövést, Leno védett.

A 30. percben Fathi tisztázott az utolsó pillanatban Derdiyok elől, majd a 33. percben Polanski rúghatott ígéretes szögből szabadrúgást, de borzalmas végeredménnyel. A 35. percben már kettővel ment a Mainz, Castro bal oldali szöglete után Fathi nem figyelt Friedrichre, aki a kapu közepébe bólintott az ötösről (2-0).

Thomas Tuchel együttese a félidő végére szedte össze magát, a 40. percben Choupo-Moting balról célzott a rövid sarokra, mellé ment, de Leno is rajta volt, majd a 44. percben fomás ellenakció végén Yilmaz találta el nagy helyzetben jobbról az oldalhálót.

Fotó: Bild.deA második játékrészben magyar szempontból is fontossá vált a mérkőzés, válogatott csatárunk, Szalai Ádám ugyanis közel egy év és műtétek sora után ismét pályára lépett. Szalai a 2010. január 29-i Kaiserlautern elleni mérkőzésen szenvedett keresztszalag-szakadást, most Deniz Yilmazt váltotta a 46. percben. Három perc múlva máris lövéssel jelentkezett, éles szögből tesztelte Lenót. Az 50. percben pedig szerzett egy "fél gólt", a Soto szabadrúgása utáni kavarodásban Polanski és Szalai összeérő lábáról pattant a labda a hálóba (2-1).

Légiósunkon egyáltalán nem látszott, hogy súlyos sérülés után tért vissza, az 52. percben a kapu fölé fejelt, majd némileg az egyenlítő gólban is benne volt, az 53. percben Pospěch keresztlabdája elől elhúzta a fejét, így teremtett ziccert Caligiurinak, aki jobbról, nyolc méterről emelt a hosszú alsóba (2-2).

Az egyenlítő gól után vált igazán élvezetessé a mérkőzés, mindkét csapat a győzelemért hajtott. Az 56. percben Derdiyok nagy szóló után tüzelt mellé, a 69. percben Castro bal oldali lövésénél kellett nagyot nyújtóznia Wetklónak. A 70. percben aztán ismét szögletből kapott gólt a Mainz, Kadlec ívelt jobbról, Bender bólintott (3-2).

A folytatásban Szalai kétszer is fejjel veszélyeztetett, majd a 81. percben egy másik csereember, Malli távolról tüzelt a kapu fölé. A hajrában egy jogosnak tűnő büntetőtől fosztotta meg a játékvezető a vendégeket, Kadlec akasztotta meg Szalait, de Michael Weiner kifelé mutatott.

A mérkőzés összefoglalója

Bundesliga, 18. forduló:
Bayer Leverkusen-FSV Mainz 05 3-2 (2-0)
Gólszerző:Pospěch (11.), Friedrich (35.), Bender (70.), illetve Polanski (50.), Caligiuri (53.)

Hamburger SV-Borussia Dortmund 1-5 (0-2)
gól: Guerrero (86.), illetve Grosskreutz (16.), Lewandowski (37., 83.), Blaszczykowski (58., 76., a másodikat 11-esből)