A Milan hármat szórt a Novarának, a Napoli botlott az újonc otthonában

Az olasz labdarúgó-bajnokság 19. fordulójának vasárnapi délutáni mérkőzésein a Milan három góllal győzött a Novara vendégeként, a Napoli viszont csak egy pontot szerzett az újonc Siena otthonában. A Palermo-Genoa mérkőzésen nyolc gól született, az Udinese a Cataniát verte.

A Novara-Milan mérkőzésen az első félidő rengeteg Milan-helyzetet, és precíz Novara-védekezést hozott, az Ibrahimovic-Robinho duó nem tudta bevenni Samir Ujkani kapuját. Egészen az 56. percig, ekkor Ambrosini emelte át a védelmet, majd Ibrahimovic bombázott a kapuba (0-1). A 73. percben Robinho is betalált, El Shaarawy lövését segítette be a hálóba (0-2). A végén Ibra második gólját is megszerezte, az idényben már 13.-at. A svéd csatár a 90. percben El Shaarawy emelése után vette el a labdát a szerencsétlenkedő Ujkanitól és gurított a hálóba (0-3). Győzelmével a Milan második, egy ponttal marad le a Juventustól.

A december 4. óta veretlen Palermo átgázolt a Genoán, amely Rodrigo Palacio góljával vezetett, de az első félidőben hármat, a másdikban még kettőt rámoltak Sebastian Frey hálójába a rózsaszín-feketék, a vége 5-3 lett.

A Chievo Alberto Paloschi duplájával sokáig vezetett, végül meg kellett elégedni az egy ponttal a Lecce otthonában, di Michele a 93. percben egalizált. A Napolinak az egy pontért is hajtania kellett az újonc Siena vendégeként, a 86. percben Goran Pandev egyenlített ki, előtte Edinson Cavani büntetőt hibázott. Az Udinese 2-1-re nyert hazai környezetben a Catania ellen, és továbbra is harmadik a tabellán.