A Schalke simán verte Hajnalékat és már második, hazai sikerek délután

A Bundesliga idei első, 18. fordulójának szombati játéknapján az öt délutáni mérkőzés közül négyen hazai siker született. A Schalke-Stuttgart rangadót magabiztosan, három góllal nyerték a gelsenkircheniek, a Wolfsburg sok helyzetet hozó találkozón egy góllal nyert a Köln ellen, ahogyan a Freiburg-Augsburg kiesési derbin is egy találat döntött. A Nürnberg mindkét félidő hajrájában egy-egy gólt szerzett a Hertha ellen. A Hoffenheim és a Hannover nem bírt egymással.

FC Schalke 04-VfB Stuttgart

Gyorsan, már a 3. percben előnybe került a Schalke, egy jobb oldali szöglet után a kapu előtti kavarodásban Matip közelről segítette a labdát a hálóba (1-0). A 8. percben Huntelaar is betalált, de lesről. Hajnal Tamás a 13. percben vétette észre magát, de távoli, jobb oldali szabadrúgását biztosan védte Unnerstall. Az első negyedóra után a Schalke nyomása jelentősen enyhült, de a stuttgartiak így sem tudtak közelebb kerülni a hazaiak kapujához. Nem úgy a Bányászok, a 23. percben Obasi riogatta Ulreichet. A svábok első komoly lehetősége a 28. percben volt, de Harnik lövésénél résen volt Unnerstall. A Schalke biztosan tartotta fölényét a szünetig, a VfB részéről egy Hajnal-sárgát lehetett feljegyezni.

A második játékrész az elsőhöz hasonlóan indult, a Stuttgart valamivel többet birtokolta a labdát, a Schalke óvatosabb volt, de a labdaszerzést követően azonnal veszélyes támadásokat vezetett. Az 57. percben már 2-0 volt a Bányászok előnye, ismét egy bal oldali sarokrúgás után kapott gólt a VfB, Draxler ívelése után Papadopulosz magasabbra ugrott Pogrebnyaknál és Molinarónál, és a hálóba bólintott (2-0). A 64. percben Cacau 25 méteres lövésébe Metzelder tette bele a fejét, amely így elkerülte a kaput. Három perc múlva Draxler szerencsétlenkedett el egy ziccert, majd Okazaki erőtlen fejesét gyűjtötte be Unnerstall, később lábbal sem volt eredményes a japán. A Stuttgart játékából ezen a napon hiányzott az átütőerő, és Lars Unnerstallon sem tudtak kifogni, a Schalke viszont megszerezte harmadik gólját, Marica, Raúl, Huntelaar, Draxler volt a labda útja, a 18 éves középpályás ballal vette be Ulreich ketrecét (3-0). A végén Okazaki szerzett becsületgólt a sváboknak: a találkozót végigjátszó Hajnal ballábas lövése után a japán közelről gurított az üres kapuba (3-1).

A Hajnal Tamással felálló VfB Stuttgart kétgólos vereséget szenvedett a Schalke 04 otthonában a német labdarúgó Bundesliga idei első, összességében 18. fordulójának szombati játéknapján

Győzelmükkel a gelsenkircheniek már másodikak a tabellán, a Bayern csak jobb gólkülönbségének köszönhetően vezet, de a Dortmund vasárnapi sikere estén hármas holtverseny lenne az élen.

VfL Wolfsburg-1. FC Köln

Az első helyzet a hazaiakhoz fűződött, az 5. percben Dejagah jobbról, 12 méterről lőtt kevéssel a kapu fölé. A kölniek a 21. percben kerültek gólhelyzetbe, Novakovics kísérletét bravúrral mentette Benaglio. Egy perccel később Podolski szabadrúgása után Geromel még cipője orrával beleért a labdába, de így is kis híján gólt szerzett. A Farkasok hajtottak jobban a gólért, de Podolskiék játékában is benne volt a vezető találat, azonban a szünetig egyik háló sem rezdült meg. Tobias Welz játékvezető egyébként két jogosnak tűnő büntetőtől fosztotta meg a hazaiakat.

A második félidőt Rodriguez bombája nyitotta, a VfL svájci középpályásánakk löketét ujjheggyel védte Rensing. A folytatásban felváltva váltakoztak a helyzetek a kapuk előtt, a 66. percben Polter hagyott ki ordító ziccert a kapu torkából, a másik oldalon a 76. percben Novakovics 12 méterről nem találta el az üres kaput, majd Sio lapos lövésére ért oda Rensing. Végül Polter törte meg a gólcsendet, Träsch bal odali ívelés után az ötösről bólintott a bal alsóba (1-0). A Köln nem tudott egyenlíteni, Felix Magath együttese fontos három pontot tartott otthon.

1. FC Nürnberg-Hertha BSC

A kiesés elkerüléséért élet-halál harcot folytató Nürnberg az első félidő hajrájában szerzett vezetést a vendég berliniek ellen, Esswein jobbról, 20 méterről helyzett a rövid sarokba (1-0). A hazaiak sikerét Maroh biztosította be, a 85. percben Hlouseks lövésébe tette bele a lábát (2-0).

SC Freiburg-FC Augsburg

A kiesési rangadón az utolsó helyen álló Freiburg fogadta az utolsó előtti Augsburgot. A forduló előtt a két együttest csupán két pont választotta el egymástól, ezért nagyon fontos lett volna a Freiburg számára a három pont begyűjtése, főleg úgy, hogy a téli szünetet megelőző öt mérkőzésén nem tudott nyerni az együttes. Ezt a negatív szériát Matthias Ginter törte meg a 88. percben, a 18 éves védő fejjel volt eredményes (1-0).