Férfi kézilabda Eb

Óriási csatában döntetlen az oroszok ellen

A magyar férfi kézilabda-válogatott az oroszok elleni mérkőzéssel kezdte meg a szereplését a szerbiai Európa-bajnokságon, amelyen a mieink célja elsősorban a tavaszi olimpiai selejtezőkre való felkészülés. Mocsai Lajos csapata remekül kezdett, de a félidőben döntetlenre állt, majd a második játékrészben többször is átvették egymástól a csapatok a vezetést, végül döntetlenre végeztek. Értékeld a magyar játékosok teljesítményét cikkünk jobb oldalán!

A magyar válogatott az első percekben remekül védekezett, és a labdaszerzésekből több remek indítást is végrehajtottak a mieink. Elsősorban Iváncsik Gergő volt ezekből eredményes, de ő a felállt fal ellen is remekelt az első játékrészben. Rajta kívül Ilyés és Mocsai átlövései, valamint Zubai beállósgóljai révén voltunk elsősorban eredményesek.

A félidő hajrájához közeledve fokozatosan egyre lyukacsosabbá vált a védekezésünk, főleg Csipurin remekelt beállóban. Rendre el tudott szakadni a védőktől, jó labdákat is kapott, és be is lőtte azokat. Az orosz válogatott így egyre közelebb került hozzánk, és a szünetre végül 19-19-es döntetlennel mentek a csapatok.

Nagyot küzdött a magyar és az orosz válogatott kézilabda Eb első fordulójában.

A második félidőt gyengén kezdte a magyar csapat, az ellenfél háromszor egymás után volt eredményes a két szélről, miközben a mieink szenvedtek támadásban. Később szívósan küzdve tartottuk a szoros eredményt, ekkoriban már Császár volt a csapat vezére. Jobbátlövőben Krivokapics játszott Mocsai helyén, beállóban pedig Schuch a megsérülő Zubai helyett, és főleg előbbi teljesítménye tűnt kevésnek.

Egy-egy villanása azért volt, és ezeknek is köszönhető, hogy az utolsó tíz percet már előnyből kezdtük. Háromgólos különbséget (30-27) is sikerült kialakítani, de hat percen keresztül nem sikerült gólt lőni, így újra fordítottak az oroszok. Az utolsó percre egyenlítettünk, és kettős emberelőnybe is kerültünk, de a labda az ellefélé volt.

A játékvezetők a teljesen passzív orosz csapattól csak bő tíz másodperccel a meccs vége előtt vették el a játékszert, majd Mocsai Lajos időkérése után túl sokáig vártunk az utolsó lövéssel, amire végül nem is került sor, mivel Ilyésre furcsa módon belemenést fújtak a bírók. Így maradt a döntetlen (31-31), azaz egyik csapat sem került közelebb a továbbjutáshoz, mint a másik. Kulcskérdés lesz tehát, hogy a címvédő franciák és az őket kora este legyőző spanyolok ellen melyik együttes mire lesz képes.

C csoport
Magyarország-Oroszország 31-31 (19-19)
Újvidék, Spens Aréna, 8000 néző, v: Nikolics, Sztojkovics (szerb)
gólszerzők: Császár 8/2, Iváncsik G. 6, Mocsai 5/1, Ilyés 4, Zubai 3, Krivokapics 2, Harsányi 1, Putics 1, Schuch 1, illetve Csipurin 5, Rasztvorcev 4, Kovaljov 4, Selmenko 4, Dibirov 4, Ivanov 3, Atman 2, Igropulo 2/1, Csernoivanov 1, Sztarih 1, Koksarov 1

60. perc: Senki nem lőtt, Ilyésre belemenést fújtak, döntetlennel ért véget a meccs. 31-31

60. perc: Szinte az egész utolsó percben a kettős hátrányban lévő oroszoké volt a labda, de végül nagy nehezen elvették tőlük a játékvezetők. Mocsai Lajos 11 másodperccel a vége előtt időt kért.

59. perc: Schuch hetest harcolt ki, Császár belőtte a bal alsóba. 31-31

59. perc: Koksarov létszámon felül ment be a pályára, két percet kapott.

59. perc: Ivanov középről, talpról lőtt a jobb felsőbe. 30-31

58. perc: A két percről visszafutó Schuchot felrúgta Rasztovcev, két perc. Krivokapics telibe lőtte Bogdanovot.

57. perc: Csipurin beállóból egyenlített. 30-30

57. perc: Krivokapics katasztrofálisan passzolt, kiment a labda.

56. perc: Chipurin kiment átlövő pozícióba, majd visszacselezte magát a vonalra, és gólt lőtt. 30-29

55. perc: Császár bejátszása nem jutott el Schuchoz.

55. perc: Igropulo mellé lőtt.

54. perc: Krivokapics passzív helyzetből lőtt fölé.

54. perc: Ivanov a bal oldalon tört be, és lőtt gólt. 30-28

53. perc: Szerencsénkre borzasztóan lőtt az orosz beálló, majd Császár középről jobbra indult, "kényszerítőzött" Krivokapiccsal, ami nagyon meglepte a védőket, így az irányító a vonalról lőhetett gólt. 30-27

52. perc: Harsányi kapott remek labdát a jobb szélen, és nehéz helyzetből is belőtte. 29-27

52. perc: Miután három játékosunk is elcsúszott egymás után, a játékvezetők végre feltöröltetik a pályát.

51. perc: Putics átlövését egy szabaddobás után a pályán kívülre blokkolták, majd Schuch erőszakosan és két percet harcolt ki Csipurinnak a pálya jobb oldalán.

50. perc: Putics a bal szélen tört be, első gólját lőtte. Kovaljov kapufát lőtt a másik oldalon. 28-27

49. perc: Kovaljev a jobb szélről egyenlített. 27-27

49. perc: Igropulo lövését védte Mikler, de Laluska szabálytalan volt, két perc.

49. perc: Mocsai Lajos a kontrajátékok erőltetését kérte támadásban a mieinktől.

49. perc: Vlagyimir Makszimov időt kért.

49. perc: Császár tört be a jobb oldalon, belőtte a labdát. Vezetünk, de közben Iváncsik Tamás súlyosnak tűnő sérülést szenvedett. 27-26

48. perc: Sztarih betörése után védett Mikler, de a játékvezetők szabálytalanságot láttak. Igropulo ismételt, pontatlanul.

47. perc: Mikler "lenyelt" egy átlövést, majd indította Császárt, aki belőtte a ziccert. 26-26

47. perc: Krivokapics talpról bombázott a jobb felsőbe, de közben megsérült. 25-26

46. perc: Megint Ilyés ment fel, Bogdanov védett, de gyors támadószabálytalanságot követett el Dibirov.

45. perc: Elszórták a labdát az oroszok, a másik oldalon pedig Ilyés lövése ment ki a blokkról.

44. perc: Ilyés a kapufát találta el középről átlövésből.

44. perc: Shelmenko remekül tört be, kitekert mozdulattal pattintott a kapuba, közben Laluskákt kiküldték két percre. 24-26

43. perc: Mikler blokkolt lövést fogott könnyedén, majd Császárra fújtak belemenést.

42. perc: Császár bepattintotta a büntetőt. 24-25

42. perc: Mikler nagyot védett egy átlövés után, majd Schuch harcolt ki hetest beállóban. Zubait még mindig ápolják.

41. perc: Krivokapics középről, alsó lövésből volt eredményes. 23-25

41. perc: Csipurin megint megkapta a labdát beállóban, és megint belőtte. 22-25

40. perc: Mocsai Tamás fölé lőtte a labdát a büntetőből.

40. perc: Császár lövőcsel után ment be középen, hetest és két percet ért az akciója.

40. perc: Shelmenko középen tört be, és gólt szerzett. 22-24

39. perc: Ilyés blokkolt lövését védte Bogdanov.

39. perc: Császár lövése blokkról ment ki, Zubait közben ápolják.

38. perc: Sztarih középről lőtt nagy átlövésgólt. 22-23

37. perc: Atman telibelőtte Miklert, majd Schuch javította előző hibáját beállóból. 22-22

37. perc: Ilyés középről lőtt, Bogdanov védett, majd Schuch ismétlését is kifogta.

36. perc: Jó védekezésünk miatt az oroszok elszórták a labdát.

35. perc: Mocsai ezúttal remekül megtalálta a jobb felsőt, nagy gólt lőtt. 21-22

35. perc: Atman lövését blokkoltuk, majd sikerült ellopni is a labdát az oroszoktól.

34. perc: Császár két percet harcolt ki, majd Ilyés tört be, és belőtte az első gólunkat a második félidőben. 20-22

33. perc: Ezúttal a másik szélét játszották meg, Dibirov volt eredményes. Rosszul kezdünk. 19-22

33. perc: Mocsai Tamás nagy kapufát lőtt, majd a magyar kapu hálójának hibája miatt áll a játék.

32. perc: Császár átlövését fogta Bogdanov, majd újra Kovaljovot hozták ziccerbe, ő újra belőtte. 19-21

31. perc: Oroszország kezdte a második játékrészt, Kovaljov a jobb szélről lőtt gólt, először vezetnek az oroszok. 19-20

Remek védekezéssel nyitott a magyar válogatott, amihez hozzájött Iváncsik Gergő és a kreatív átlövők remeklése, így gyorsan előnybe kerültünk. Idővel azonban egyre jobban belelendültek az oroszok is támadásban, több gyors lerohanást tudtak vezetni, és a nagy tömegű átlövőik is egyre pontosabbá váltak, valamint a beálló Csipurint is sokszor meg tudták játszani. Eközben a mieink kicsit kapkodtak, így a szünetre döntetlen állás alakult ki.

Vége az első félidőnek.

30. perc: Mocsai átlövése ezúttal kijött a kapufáról, indultak az oroszok, Rasztvorcev egyenlített. 19-19

30. perc: Csipurin újra remek labdát kapott beállóban, újra gólt lőtt. 19-18

30. perc: A játékvezetők hosszan egyeztetnek valamit a zsűriasztalnál...

29. perc: Rasztvorcev átlövésből lőtt nagy gólt, majd Császár a bal oldalról felugorva ütemtelenül lőtt a bal felsőbe. 19-17

29. perc: Ilyés a játékvezetők szerint két percet érően lökte meg a beállóba befutó Atmant.

28. perc: Mocsai Tamás átlövésből lőtte át Bogdanov lábai között a labdát. 18-16

28. perc: Csipurin beállóból volt eredményes. 17-16

27. perc: Nagy Kornél lövése a kapufáról ment ki.

27. perc: Dibirov is befutott a szélről, ő egy szép lefordulás után volt eredményes. 17-15

26. perc: Iváncsik Gergő befutott a szélről, Mocsaitól megkapta a labdát, és bevágta. 17-14

25. perc: Atman bombája után Fazekas is remekül védett.

25. perc: Császár előtt volt lyuk középen, óriásit lőtt, de Bogdanov még nagyobbat védett.

25. perc: Mocsai Lajos időt kért, és az egységes visszarendeződésre hívta fel a játékosok figyelmét. Támadásban pedig a beállósmunka és a zavaró védő elcsalásának fontosságát emelte ki.

24. perc: Nagy Kornél lövését védte az orosz kapuba időközben beállt Bogdanov, majd lerohantak minket, és Dirobov volt eredményes. 16-14

23. perc: Atman újra gólt lőtt, talpról középről. 16-13

22. perc: Gyors Atman-gól, amire Mocsai remek bejátszása után a teljesen egyedül maradt Zubai válaszolt. 16-12

22. perc: Ilyés a jobb oldalra keveredett, alsó lövést engedett el, ami átcsorgott valahogy Gramson. 15-11

21. perc: Császár jobb oldalról érkező lövését védte Grams, majd gyors támadás végén Dibirov volt eredményes. 14-11

20. perc: Shelmenko jó csel után volt eredményes a jobb oldalról. 14-10

19. perc: Előbb megzavarta a mieinket a kinyíló orosz fal, majd Ivanov lőtte szét a felső lécet Fazekas feje fölött, végül egy gyors támadás végén Zubai beállóból lőtt gólt. 14-9

19. perc: Shelmenko hetest harcolt ki, amit Igropulo belőtt. 13-9

18. perc: Mocsai Tamás középről passzolt ki Iváncsik Gergőnek a bal szélre, ő átejtette Grams felett a kapuba. Ötödik gólját lőtte. 13-8

17. perc: Egy-egy rossz orosz és magyar lövés után Igropulo középső átlövését blokkoltuk remekül.

17. perc: Mocsai Lajos Igropulo kizárását kérte játékosaitól az időkérés alatt.

16. perc: Vlagyimir Makszimov megelégelte csapata gyenge játékát, időt kért.

16. perc: Zubai kapott jó bejátszást, belőtte a labdát, és közben Csipurin két percet kapott. Elég könnyű síppal, reméljük, ezt nem a hajrában kapják vissza az oroszok a bíróktól. 12-8

16. perc: Igropulo jobbátlövőből, talpról lőtt szép gólt a bal felsőbe. 11-8

15. perc: Mocsai Tamás belőtte a hetest. 11-7

15. perc: Ilyés is átlövésből volt eredményes, majd jó védekezés után Iváncsik Tamás kapott jó indítást, de szabálytalankodtak vele, így két percet és hetest harcolt ki.

14. perc: Előbb Rasztvorcev lőtt átlövésgólt, majd Grams védése után újabb gyors gólt kaptunk. 9-7

13. perc: Csipurin okosan akart lőni, de Fazekas még okosabb volt, fogta a cundert, indította Ilyést, aki belőtte a labdát. 9-5

13. perc: Mocsai Tamás felment a jobb oldalon, és remek átlövésgólt lőtt. 8-5

12. perc: Csipurin zárt szabálytalanul, így mi jöhettünk. Ilyés betört a bal oldalon, de csak egy szabadrúgást kapott hetesgyanús helyzetben.

12. perc: Ilyés lövőcsel után visszajátszott Császárnak, ő pedig megint talpról lőtt gólt. 7-5

11. perc: Igropulo bejátszása után Csipurin volt eredményes beállóból. 6-5

10. perc: Kiegészültünk, de Mocsai Tamás rossz passza után az oldalvonalon túlra került a labda.

9. perc: Iváncsik Gergő óriási formában kezdett, kettős hátrányban, szinte az alapvonalról lőtt Grams feje fölött a kapuba. Kovaljov betörés után válaszolt. 6-4

9. perc: Eladtuk a labdát, Koksarov indult, gólt lőtt, közben pedig Nagy Kornél két percet érően szabálytalankodott. 5-3

8. perc: Ilyést küldték ki először két percre, emberhátrányban vagyunk, amit Ivanov azonnal góllal büntetett a hatosról. 5-2

7. perc: Jó védekezés után Igropulo a bal oldalra kényszerülve lőtt, Fazekast találta el, Iváncsik Gergő megint indult, és megint gólt lőtt. 5-1

5. perc: Rasztvorcev betörése után született meg az első orosz gól, majd Ilyés remek passza után Iváncsik Gergő a bal szélről, éles szögből lőtte be a második találatát. 4-1

5. perc: Fazekas első védése után Iváncsik Gergő indult, és be is lőtte a labdát. 3-0

4. perc: Császár a bal oldalról, talpról lőtt, Grams lábáról a fejére, onnan a kapuba pattant a labda. 2-0

4. perc: Újabb támadófault orosz részről beállóban, így megint a miénk a labda.

3. perc: Mocsai középről, talpról lőtt kapus feje fölé, ezzel vezetünk. 1-0

2. perc: Az első orosz támadás sem volt sikeres, támadószabálytalanság miatt lett a miénk a labda.

1. perc: Hosszas birkózás után Mocsai Tamás lőtt először, a labda Grams kapus kezéről került ki az alapvonalon túlra.

1. perc: A magyar válogatott kezdte a mérkőzést.

20:10 - Az elutazás előtt Mocsai Lajos szövetségi kapitány, Juhász István szövetségi edző, Borsos Attila, az MKSZ elnökségének tagja Mocsai Tamás, a válogatott átlövője elemezte az orosz csapatot.

20:05 - A magyar válogatott Újvidéken játssza a mérkőzéseit, és ennek megfelelően rengeteg magyar szurkoló van a csarnokban. A hatharom.com "kiküldött" drukkerei szerint 3-4000-en lehetnek a magyarok, akiket az MTI korábbi beszámolója alapján elég nehézkesen engedtek be. Végül a magyar szövetség közbenjárására felgyorsították a beléptetést, így végül minden szurkoló bejutott. Ennek köszönhetően már a korábban játszott francia-spanyol mérkőzés alatt nagyszerű volt a hangulat, a beszámolók szerint Veszprémben szokott hasonló lenni egy-egy találkozó felvezetése.

C csoport
Magyarország-Oroszország
Újvidék, vezetik: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
Magyarország: Fazekas, Mikler (kapusok), Iváncsik T., Harsányi, Ancsin, Krivokapics, Laluska, Mocsai T., Császár, Nagy K., Schuch, Zubai, Ilyés, Putics, Iváncsik G.
Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos
Oroszország: Grams, Bogdanov (kapusok), Aszlanyan, Dibirov, Erokhin, A. Zsitnyikov, Koksarov, Igropulo, Kovaljev, Ivanov, V. Zsitnyikov, Rasztvorcev, Atman, Sztahir, Filippov, Csernoivanov, Csipurin, Shelmenko
Szövetségi kapitány: Vlagyimir Makszimov