Tour de Ski

Legkové a szakasz, Cologna vezet összetettben

Az orosz Legkov nyerte meg a toblachi 5 km-es versenyt, a Tour de Ski összetett versenyében Dario Cologna vezet.

A hétfői szünnapot követően kedden délután az olaszországi Toblachban folytatódott a sífutók Tour de Ski sorozata, ahol a férfiakra egy 5 km-es klasszikus stílusú verseny várt. Az egyenkénti indítás miatt nehéz volt jósolni a szakasz végeredményére, amely végül az orosz Alexander Legkov sikerét hozta. Az orosz versenyző ugyan a táv egyetlen ellenőrző pontjánál még 6,2 másodperccel le volt maradva a norvég Eldar Roenningtől, de a hajrában végül elé tudott kerülni, így életében először nyert szakaszt a Tour de Skin. Mivel ezúttal is járt - az első három helyezettnek - időjóváírás a célban, az orosz versenyző az így megszerzett 15 másodpercnek köszönhetően tovább erősítette összetettbeli harmadik helyét.

Orosz siker született a Tour de Ski keddi ötödik szakaszán

A célban sokáig vezető Roenning végül a második helyet szerezte meg, a svájci Dario Cologna viszont harmadik helyének köszönhetően átvette a vezetést az összetett értékelésben. A svájci remekül sífutott a táv második részében és mivel a szakasz előtt csak 1,1 másodperccel volt lemaradva Petter Northug mögött, a most 12. helyen záró norvégtól átvette az élen állónak járó piros trikót. A Tour de Ski hatodik szakasza a férfiak számára szerdán következik, ahol Toblachban egy szabadstílusú sprintverseny vár a mezőnyre.