Bale duplájával nyert a Spurs a Norwich otthonában

A Tottenham Hotspur kétgólos győzelmet aratott a Norwich City vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának keddi záró mérkőzésén.

A Tottenham Hotspur kétgólos győzelmet aratott a Norwich City vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának keddi játéknapján.

A bajnoki álmokat dédelgető Tottenham az első percektől uralta a játékot, de sokáig bevehetetlennek bizonyult John Ruddy kapuja. A 6. percben Adebayor tette ki remekül a labdát a jobb oldalon feltűnő Gareth Bale-nek, aki 14 méterről lőtt, Ruddy vetődve hárított. A 19. percben Kyle Walker küldte kapura kapásból a jobb oldalon Modric passzát, de csúnyán a hosszú sarok mellé tüzelt. A 32. percben Bale ezúttal szokásos pozíciójában, a bal szélen iramodott meg, de a bal felső felé lőtt ziccerben. Pár perccel később Ruddy állta útját a walesi szélső közeli kísérletének.

A Norwich a 36. percben jutott el Brad Friedel kapujáig, Steve Morison balról, 14 méterről a hosszú felső mellé-fölé emelt. Spurs több góllal is vezethetett volna, de 0-0-volt a félidőben az állás.

A második felvonást Bale lövése nyitotta, de jobbról ismét alaposan a kapu fölé trafált, majd az 53. percben Surman 17 méteres szabadrúgása suhant el centikkel a bal kapufa mellett. Az 55. percben aztán talált egy gólt a Spurs, Adebayor három védő szorításában tette középre a labdát jobbról, Bale hasonlóan szorongatott helyzetben helyezett 11 méterről a hálóba (0-1). Adebayor lesgólját érvénytelenítették, majd Modric indította Gareth Bale-t, a walesit pedig lehetetlen volt megállítani, kissé balról lőtt a kapuba (0-2).

A hátralévő időben a vendégek tovább dolgozták ki helyzeteiket, de újabb gólt már nem szereztek. A Tottenham sikerével tovább növelte előnyét a bronzérmes pozícióban, immár négy egységgel vezet a tabellán a Chelsea előtt. A manchesteri alakulatokkal szemben hét pont a hátránya, de egy meccsel kevesebbet játszott a riválisoknál.