Pontosztozkodás Kaiserslauternben

1-1-es döntetlennel zárult a Kaiserslautern és a Hannover összecsapása a német labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának vasárnapi játéknapján. A mérkőzés nagy részében a hannoveriek domináltak, az első félóra végén vezetést szereztek, a 'Lautern a hajrára erősödött meg és Nemec góljával egyenlíteni tudott.

Döntetlent játszott egymással a házigazda Kaiserslautern és a Hannover a német labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén.A 13. percben Mohammed Abdellaoue Mathias Abel hatalmas védelmi hibáját kihasználva juttatta előnybe a Hannovert, hét méterről, kissé jobbról helyezett a hálóba (0-1). A svéd csatárnak ez volt a kilencedik gólja a szezonban. A 30. percben Abel ismét beragadt, de Abdellaoue ezúttal kihagyta a lehetőséget.

A hazaiak legveszélyesebb lehetősége az első félidő 38. percében volt, Sahan passzolt tovább a bal oldalon Fortunisznak, aki középre adott, Kouemaha ziccerben csúnyán eltörte a labdát.

A második félidő első felében leült a mérkőzés, majd a hajrában élénkült meg a Kaiserslautern egyenlítő gólját követően: a 68. percben Tiffert ugratta ki Sahant, aki balról középre adott, a csereember Adam Nemec 12 méterről a bal alsóba vágta a labdát (1-1).

A hajrában mindent megpróbált a 'Lautern a három pontért, a 71. percben óriási védést mutatott be Zieler, Fortunisz szerezhette volna meg a vezetést a hazaiaknak. A 77. percben a szintén csere Shechter beadását fülelte le Zieler. A hazai gárda Shechter kiállítása miatt tíz emberrel fejezte be   atalálkozót. Végül 1-1-el zárult a mérkőzés, ami azt jelenti, hogy mindkét együttes immáron hét forduló óta nyeretlen a Bundesligában. A Kaiserslautern a 13., az előző kiírás negyedik helyezettje, a Hannover a 7. helyen telel a német élvonalban.