Sífutás

Kowalczyk idén először nyert versenyt

Marit Björgen távollétében sima győzelmet aratott Roglán a lengyel Justyna Kowalczyk, aki a 10 km-es klasszikus stílusú versenyt nyerte meg.

A kisebb megbetegedéssel küzdő Marit Björgen távollétében nyitottnak tűnt a női 10 km-es klasszikus stílusú verseny a szlovéniai Roglán. A tömegrajtos indítás ellenére azonban viszonylag hamar szétrázódott a mezőny, amelyben már féltávnál kialakult azon sífutók köre, akik a dobogóért küzdhettek. A lengyel Justyna Kowalczyk az utolsó előtti körben gondolta úgy, hogy eldönti a versenyt és el is hagyta norvég riválisait. A célvonal előtt már ünnepelhetett a lengyel sífutó, aki ezzel idei első sikerét aratta. A második helyért alakult ki komolyabb harc a futam során, de Vibeke Skofterud hiába érte utol a hajrában honfitársnőjét, mégis Therese Johaugé lett a második hely. A sífutó Világkupa sorozat vasárnap egy szabad stílusú sprint versennyel folytatódik, aztán pedig jön egy kéthetes szünet a december 29-én kezdődő Tour de Ski előtt.