Férfi kosárlabda

Ciprusi sikerével továbbjutott az Olaj az Eurochallenge Kupában

• MTI/fotó: olajkk.hu

A Szolnok győzött a ciprusi Keravnosz vendégeként kedden a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupa hatodik, utolsó fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 16 közé.

Az Eurochallenge-ben már tavaly is szerepelt Szolnok 3 győzelemmel és 2 vereséggel lépett pályára a 2/3-nál tartó Keravnosz csarnokában, azaz diadal esetén a csoport második helye biztos továbbjutást ért a magyar bajnok számára. A nyitónegyedben felváltva vezettek a csapatok, főként Gay volt eredményes a sérült Bádert nélkülöző Tisza-partiaknál, akik a második játékrészben csak gyenge büntetőzésük miatt nem kerültek előnybe. Ehelyett a 18. percben 11 pontra elhúztak a remekül lepattanózó házigazdák, ám Trotternek és Horváthnak köszönhetően a félidőben már csak négy pont volt a különbség (46-42).

Térfélcsere után beleerősítettek a kiválóan védekező magyarok, és a 28. percben ismét utolérték riválisukat (56-56), majd Trotter kosarával a vezetést is átvették. A 63-66-ról induló zárószakaszban Pór Péter óriásit küdő tanítványai kilenc ponttal megléptek, és még akkor sem torpantak meg, amikor Trepák és Grebenár kipontozódott. A vége fényes szolnoki diadal lett, a piros-feketék sorozatban harmadik meccsüket nyerték az Eurochallenge-ben.

A Szolnok 4/2-es mérleggel, másodikként zárta a csoportkört, ezzel bejutott a legjobb 16 közé, ahol négy kvartettben küzdenek tovább a csapatok január 10-től.

EuroChallenge Kupa
H-csoport, 6. forduló
Keravnos Strovolou - Szolnoki Olaj KK 82-91 (27-20, 19-22, 17-24, 19-25)
Nicosia, Costas Papaellinas Indoor Gym, 600 néző
Keravnos: MOORE (19/6), Frazier (6/3), Hatcher (10/3), Trisokkas (8), CHAN (22) Csere: Dragicsevics (7/3), Pilavas (8/6), Mandache (-), Veselovs(2), Katsiamidis (-), Zaric (-).
Szolnok: TROTTER (22/12), HORVÁTH (14/6), MILLS (16/3), GAY (17/9), Trepák (7/3) Csere: Nikolov (3), Grebenár (8), Fodor (4), Soós (-)
Kipontózódott: Trisokkas (39. perc), illetve Trepák (35. perc), Fodor (37. perc), Grebenár