Gomez-duplával nyert Stuttgartban a Bayern

A Bundesliga 16. fordulójának utolsó mérkőzésén a rekordbajnok Bayern München a bírónak is köszönheti a győzelmét a Hajnal Tamással felálló stuttgartiak otthonában.

Robbenék megszenvedtek a VfB-vel - Fotó: AFP

Már a 6. percben megszerezte a vezetést a VfB Stuttgart, amikor Molinaro adta be balról, Harnik okosan visszafejelte, Gentner pedig 11 méterről a kapuba bombázott. Nem örülhetett azonban sokáig a hazai publikum, ugyanis egy jobb oldali Rafinha-beadás után Gomez Tascit megelőzve érkezett és a rövid sarokba lőtt. Ezt követően a bajorok játszottak fölényben, de komoly helyzetet nem tudtak kialakítani, a 30. percben azonban a játékvezető túlzott szigorral kiállította Molinarót. Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés, hiszen a hazaiak innentől csak másodpercekre tudták birtokolni a labdát.

Az első 45 percet még így is kihúzták Hajnalék, az 57. percben azonban Kroos Lahmhoz passzolt, aki a bal oldalról beadta, Gomez pedig futtából laposan a kapuba lőtt. Ezt követően még beállt ugyan Cacau és Progrebnyak az emberhátrányban játszó VfB-be, de gólt már nem sikerült lőniük. Így a gyenge napot kifogó Bayern el tudta vinni a három pontot Stuttgartból.

Részletes tudósítás

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, a Bayern szenvedve, de begyűjtötte a három pontot.

91. perc: Niedermeier csúszott rá hátulról a Tymoshchukra, ő is sárgát kapott.

90. perc: Három perc lesz a ráadás.

89. perc: Progrebnyak beadását Neuer húzta le ismét biztos kézzel.

86. perc: Gomez is sárga lapot kapott, miután keményen csúszott oda Gebhardt lábára. Hajnal helyett Niedermeier a pályán.

85. perc: A közönség által fújolt Robben helyén Boateng folytatja a bajoroknál.

83. perc: Rafinha rúgta meg Mazát, amiért sárga kártyát kapott.

80. perc: Van Buyten rövid hazafejelése után Cacau emelt kapura, de fölé szállt a labda,! Nagy mázlija volt a Bayernnek!

79. perc: Ez ellentámadásból Gomez készítette le a labdát Robennek, aki 16-ról ismét fölé lőtt. Ribéry helyett Alaba, Müller helyett Gustavo a Bayernben.

78. perc: Progrebnyak harcolt ki egy szögletet a vendéglátóknak, Hajnal szöglete után pedig Gomez mentett a gólvonalról.

75. perc: Több mint egy percig passzolgatott a Bayern, a végén Müller tette át jobbra Robennek, aki 17 méterről nem sokkal vágta fölé a labdát.

72. perc: Hajnal szöglete csavarodott be, de Neuer magabiztosan húzta le.

70. perc: Gentner helyett Cacau, Schieber helyett Progrebnyak a Stuttgartban.

69. perc: Badstuber csúszott oda csúnyán Gentnernek, amiért sárga lapot kapott.

68. perc: Robben adott be labdát jobb szélről, Boka pedig úgy mentett, hogy majdnem visszafejelte a labdát a feladónak.

66. perc: Továbbra is a Bayern játszik fölényben, próbálkozik, a VfB előrerúgott labdákkal operál, kevés sikerrel.

63. perc: Gomez csapott le egy labdára, majd az alapvonal közeléből passzolta vissza a labdát, de középen nem volt társ.

61. perc: Maza ismét nagyot mentett, ezúttal Robben vezethette volna kapura a labdát.

59. perc: Tymoshchuk adott remek labdát Robennek, aki azonban lesen állt.

57. perc: GÓÓÓL!!Gomez duplázott!!Kroos Lahmhoz passzolt, aki a bal oldalról beadta, Gomez pedig futtából laposan a kapuba lőtt.

56. perc: Gomez és Maza futott versenyt, amit nagy nehezen a védő nyert meg a góllövőlista vezetőjével szemben.

53. perc: Robben ívelt be a jobb oldalról elképzelés nélkül, ez nem okozott gondot a VfB kapusának.

50. perc: Egy remek bajor akció végén Ribéry készítette le a labdát Kroosnak, akinek a 20 méteres lövését Ulreich védte bravúrral.

49. perc: Továbbra is a Bayern játszik fölényben, birtokolja a labdát, de a helyzetek még nem jönnek.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45+1. perc: Robben adott be egy labdát jobb oldalról, van Buytent azonban könyökkel megtámasztotta Harnik, a belga így mellé fejelt. Vége a félidőnek!

45. perc: Gentner ívelte be a labdát egy szabadrúgásból, Neuer azonban remek ütemben jött ki rá.

43. perc: Hosszú passzolgatás után Lahm ívelt be egy labdát balról, Ulreich azonban leszedte Gomez fejéről a beadást.

41. perc: Harnik adott jó labdát Bokának, akit azonban Badtuber szerelt.

39. perc: Hajnal adott remek keresztlabdát Bokának, aki azonban hosszan szöktette magát, így odalett a lehetőség.

37. perc: Hajnalt szerelték, Gebhardt vágta kapura a lepattanót 20 méterről, alig fölé.

36. perc: Hiába játszik a kiállítás óta még nagyobb fölényben a Bayern, helyzetük nincs.

32. perc: Robben futott lesre a jobb oldalon, a VfB közönsége tüntet a kiállítást kiharcoló holland ellen.

30. perc: Kiállítás!! Molinarót kiállította a játékvezető.Robbent buktatta a VfB védője, Rafinha pedig addig szövegelt, amíg meggyőzte a bírót, aki második sárgával kiszórta Molinarót.

28. perc: Van Buyten bután belevágta a sorfalba a 22 méteres szabadrúgást.

27. perc: Ribéry kényszerítőzött volna Müllerrel, de Boka megrúgta a franciát. Ő is sárgát kapott.

25. perc: Gomez adott be a bal oldalról, Müller lőtt kapura, de a Tasci lábán megpattanó labdát Ulreich nagy bravúrral védte, az ellentámadást pedig Müller sárga lap árán akadályozta meg.

24. perc: Molinaro lépett oda brutálisan Robennek, sárga lapot kapott érte.

22. perc: Gentner maradt lenn a füvön, de kisebb ápolás után visszajönne.

20. perc: Robben adott remek labdát Müllernek, aki elé kijött a kapus, beadását Gomez nem tudta fejjel kapura irányítani.

18. perc: Egy Bayern-szöglet után Boka indult volna meg, de Kroos megállította.

16. perc: Gomez harcolt a hazaiak védőjével, de a játékvezető nem díjazta a földre esését.

13. perc: GÓÓÓL!!Egyenlít a Bayern! Egy jobb oldali Rafinha-beadás után Gomez Tascit megelőzve érkezett és a rövid sarokba lőtt.

12. perc: Gentner vágta fel Thomas Müllert, sárga lap a jutalma.

11. perc: Ribéry és Tasci harcolt a labdáért, a védő nyerte a párharcot, így kirúgással jön a Stuttgart.

9. perc: Robben végzett el szabadrúgást balról, remekül csavart be, Gomez csúsztatott alig kapu mellé.

6. perc: GÓÓÓL!!Vezet a VfB!! Molinaro adta be balról, Harnik okosan visszafejelte, Gentner pedig 11 méterről a kapuba bombázott.

5. perc: Robben kapott egy zseniális labdát, egyedül vezette kapura a labdát, kicselezte a kapust, középre adta, Mario Gomez pedig átlépett fölötte, így kimaradt a hatalmas helyzet.

4. perc: Robben húzott el a jobb oldalon, beadását szögletre mentették a védők. A sarokrgást van Buyten sarkazta kapu mellé.

3. perc: Máris átvették a kezdeményezést a vendégek, a stuttgartiak nem tudták megtartani a labdát.

1. perc: A VfB Stuttgart kezdte a játékot.

17:21 - A magyar válogatott középpályás együttese a hetedik helyről várja az őszi idény utolsóelőtti körét, s a játékosok a legutóbbi forduló miatt némileg talán keserű szájízzel készülnek a müncheniek vendégjátékára, miután egy hete az utolsó percekben engedték ki a kezükből a győzelmet az 1. FC Köln ellen.