Sífutás

Marit Björgen továbbra is verhetetlen idén

A svájci Davosban sem született meglepetés, a női 15 km-es szabadstílusú sífutó versenyt a norvég Marit Björgen nyerte meg.

Marit Björgen, a davosi sífutó Világkupa-futam női győztese
Hosszú idő (hét év) után rendeztek ismét 15 km-es egyenkénti indításos futamot a női sífutóknál a Világkupában. Az idén még veretlen Marit Björgen Davosban is esélyesként indult, a favorit szerepet pedig a táv során igazolta is. A háromszoros olimpiai bajnok norvég sífutó ugyanis fokozatosan növelte a különbséget riválisaival szemben és végül pályafutása 49. Világkupa-győzelmét aratva fejezte be a versenyt. Mögötte folyamatosan változott a helyzet a második helyen, hol Therese Johaug, hol pedig Vibeke Skofterud állt jobban, a célba végül négy tizedmásodperccel utóbbi ért hamarabb, így ő lett az ezüstérmes. A norvég nők fölényére jellemző, hogy az első négy helyet ők szerezték meg, ráadásul az első hatba öt versenyzőjük is odakerült, csak az összetett Világkupa-címvédő Justyna Kowalczyk akadályozta meg a totális norvég sikert.