A Schalke elhozta a három pontot Berlinből

A Schalke 2-1-re győzött az újonc Hertha otthonában a német labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén.

Huub Stevens kissé meglepő módon három csatárral küldte pályára csapatát, Klaas-Jan Huntelaar, Teemu Pukki és Raúl mellett a támadó középpályás, Jurado is a kezdőben volt.

Bár az első negyedóra eseménytelenül telt el, a folytatásban élvezetessé vált a mérkőzés. A 18. percben Raúl jelentkezett egy gyatra lövéssel, majd alig egy perccel később egy szép támadás végén Fuchs bal oldali beadását Hubník Huntelaar elé fejelte, aki élt a lehetőséggel, nyolc méterről, jobbról helyezett a hálóba (0-1).

A 23. percben ismét villant a Raúl-Huntelaar-Pukki hármas, utóbbi centikkel maradt le a kapu előterében a labdáról. Pár perccel később váratlanul egyenlített a Hertha, Raffael bal oldali szöglete után Adrián Ramos bólintott Unnerstall kapujába az ötösről (1-1).

A félidő hátralévő részében mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, majd az utolsó percben visszaszerezte előnyét a vendégegyüttes, Raúl adott zseniális passzt Pukkinak, a finn nem kevésbé szép módon fejezte be az akciót, a tizenhatos vonaláról, kissé balról pókhálózta ki a bal felsőt (1-2).

A második játékrészt a Schalke fölénye jellemezte, de kevés helyzettel. Az 59. percben Huntelaar tűzött kapura jobbról, közelről egy hosszú indítást, Thomas Kraft nagy bravúrral védett. A másik oldalon a 64. percben Lasogga középről, hét méterről perdített a jobb alsó mellé. A 70. perc környékén leült a mérkőzés, ami a Királykékeknek kedvezett.

A végeredmény nem változott, a Hertha zsinórban nyolcadik mérkőzésén is nyeretlen maradt a Schalkéval szemben. Huub Stevens korábbi állomáshelyén ünnepelhetett, csapata - ha csak ideiglenesen is - fellépett a tabella második helyére. Klaas-Jan Huntelaar 14. találatát szerezte az idényben, ezzel már egyedül vezeti a góllövőlistát Mario Gomez előtt.