Úszás

Ryan Lochte még messze van a csúcsformától

A 200 után 400 vegyesen is csalódást okozott Ryan Lochte a téli amerikai úszóbajnokságon - nyolc hónappal az olimpia előtt messze van a csúcsformától.

A 200 méteres vegyesúszásban elért szombati hatodik helye után a hosszabbik távon sem nyújtott meggyőző teljesítményt Ryan Lochte. Az amerikaiak olimpiai és világbajnok úszója ugyanis az Atlantában zajló eseményen 400 vegyesen is csak az ötödik helyen végzett, jelentősen elmaradva a győztes Tyler Clary (4:15,15) mögött. Lochte ezúttal 4:20-on kívüli idővel csapott célba, ami több mint 13 másodperccel gyengébb idő, mint a sanghaji világbajnokságon idén úszott győztes ideje.

Érdekes összecsapást hozott a férfi 100 méteres mellúszás fináléja is, ahol Peking óta először találkozott egymással Brendan Hansen és a japán Koszuke Kitadzsima. Előbbi ugyan győzött a döntőben (1:00,31), de nem volt elégedett időeredményével, míg a felkészülés elején tartó japán úszó közepes idővel (1:01,18) ötödik lett a fináléban.