Férfi kézilabda BL

Nagyot küzdött, remekül támadott, de kikapott a Szeged

A Montpellier elleni bravúrgyőzelem után újabb csodára készült a Pick Szeged a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében. A Tisza-partiak a Köbenhavn elleni mérkőzésen végig partiban voltak, de védekezésben nem nagyon tudtak mit kezdeni a dán átlövőkkel, így vereséget szenvedtek a csoportelsőtől.

A két csapat október 9-i mérkőzésén a csoportelső dánok 36-24-re ütötték ki a szegedieket, és most is ők számítottak esélyesnek. 2-2 után gyorsan háromszor voltak eredményesek a vendégek, és mivel változatlanul nagy fölényben játszottak, így Skaliczki László vezetőedző már a 8. percben, 4-8-nál időt kért.

Tatai és a Szeged alulmaradt a dánokkal szemben

Mikler helyett Tatai állt be a kapuba, aki egy védéssel mutatkozott be, ám őrült rohanás folyt a pályán, s a védekezés egyik oldalon sem zárt megfelelően, ezért a 12. percben már 10-8-ra vezettek a koppenhágaiak.

Tatai ennek ellenére jól védett, elől pedig Buday és Ancsin felelt a gólokért, így aztán erősen tapadt ellenfelére a hazai fanatikusok által erősen támogatott Szeged. Sulc duplájával egyenlő lett (17. p: 11-11), sőt egy perc múlva először a meccs folyamán már a hazaiak vezettek. Ettől kezdve egygólos hazai előny és döntetlen váltotta egymást az eredményjelzőn, egészen a  félidő hajrájáig, amikor Budayt küldték ki a svájci bírók, és ezt Stefansson, valamint Mikkel Hansen vezérletével a vendégek könyörtelenül kihasználták, és a pihenő előtti hat percet 6-3-ra megnyerték.

René Toft Hansen kiállításával indult a második félidő, ám egyenlíteni ezen két perc alatt nem sikerült. Mi több, amikor a vendégek kiegészültek, megint elléptek három góllal (36. p: 19-22). A feljavuló védekezésnek és Ancsin remek teljesítményének köszönhetően újra szorosabb lett az állás, a Köbenhavn Ekberg értékesített büntetőivel azonban őrizte előnyét.

A folytatásban Tatainak kellett tartania a lelket a csapatban, mert a támadójáték nem volt hatékony.

Az utolsó negyedóra 27-23-as dán vezetésről és Pick-időkéréssel indult. A vendégek sztárja, M. Hansen megállíthatatlan volt, és lélekromboló találatokat szerzett. Boldsen és Gudjonsson kiállítása adott még halvány reményt, ám a vendégek ekkor már magabiztosak – és eléggé agresszívak - voltak, alig hibáztak, még a harmadik Hansen, Henrik Toft is betalált.

A Pick – amely az előtte lévők közül a Kieltől, a Leóntól és most a Köbenhavntől is kikapott hazai pályán - december 18-án pótolja a montpellier-i mérkőzését, és ha ismét vereséget szenved, akkor szinte reménytelenné válik a helyzete a továbbjutást illetően. A franciákat a Skaliczki-együttes november 19-én 38-35-re verte a Tisza-partján.

Bajnokok Ligája D-csoport
Pick Szeged-Köbenhavn (dán) 31-34 (17-19)
gól: Sulc 8, Buday 8/6, Ancsin 5, Vadkerti 3, Pribanic 3, Lékai 2, Zubai 1, Prodanovic 1, illetve M. Hansen 10, Ekberg 6/3, Sigurdsson 5, Stefansson 4, Boldsen 4, R.T. Hansen 3, Hundstrup 1, H. T. Hansen 1

Részletes tudósításunk a mérkőzésről:60. perc: A dánok higgadtan végigjátszották a saját idejüket, Mikkel Hansen szűk tíz másodperccel a vége előtt a kilencedik gólját is belőtte. Ancsin még mellédurrantott, 31-34-gyel ért véget a meccs.

60. perc: Megint sikerült kivédekezni egy támadást, indításra nem volt lehetőség, és senki nem indult a kapu felé, a bizonytalankodásnak labdaeladás lett a vége.

59. perc: Eladták a labdát a vendégek, Pribanic indult, újra eredményes volt. 31-33

59. perc: Magnus Andersson remek ütemben kért időt, hogy helyre tegye támadásban kicsit bizonytalan játékosait.

58. perc: Ezúttal jól támadott a Köbenhavn, de Sigurdsson ziccerét Tatai megfogta. A másik oldalon Ancsin lőtt a jobb szélről, sajnos mellé.

57. perc: Sikerült megfojtani egy dán támadást, Hansen fölé lőtt. Tatai Pribanicot indította, ő remekül emelt át egy védőt, és belőtte a ziccert. 30-33

56. perc: Buday Ege jobb lába mellett pattintott a kapuba. 29-33

56. perc: Lékait René Toft Hansen a padlóba rántotta, két perc, hetes.

55. perc: Sulc átlövése ezúttal a kapufán csattant, Sigurdssoné a kipattanó. Stefansson a homályba passzolt.

54. perc: René Toft Hansen összeszedett egy bejátszást beállóban, és hosszú gólcsend után ő is eredményes volt. 28-33

53. perc: Sulc átlövésből volt eredményes. Támadásban remekel a Pick. 28-32

52. perc: Ancsin rossz passza után megint nem tudja kihasználni az emberelőnyt a Szeged, ehelyett Mikkel Hansen középről, alulról húzta fel a hálóba a labdát. 27-32

52. perc: Tatai védett, Budayé a kipattanó, Gudjonsson azonban egy két percért cserébe lerántotta.

51. perc: Ekberg hosszú idő után lőtt akciógólt, amire Sulc két ember felett is válaszolni tudott. 27-31

50. perc: Ancsin átlövésből volt eredményes. Még mindig sok a gól, védekezésben több kellene. 26-30

49. perc: Stefansson egyetlen lépéssel két embert vert át, és a folyosóban a bal alsóba lőtt. 25-30

49. perc: Ancsin a lábak között Pribanichoz pattintott, ő a kapuba lőtt. 25-29

48. perc: Stefansson három kéz felett is a jobb felsőbe tudott lőni. 24-29

48. perc: Buday megint eredményes volt büntetőből. 24-28

48. perc: Sulc bejátszása után Pribanic erőszakossága hetest, Jörgensennek két percet ért.

47. perc: Lékai fineszes bejátszást lefülelték a vendégek, de Tatai újra védeni tudta Ekberg lövését.

47. perc: Boldsen sarokdobásra blokkolta Buday lövését, a magyar tovább lendülő keze fejen találta a dánt.

47. perc: Mikkel Hansen test mellett lőtt gólt, 23-28 az állás, elmehet a meccs.

46. perc: Vadkertihez a háta mögött passzolt Buday, a balszélső ziccerét sajnos remekül fogta a dán kapu beállt Ege.

46. perc: Skaliczki László időt kért, közben reklamált egy kicsit a játékvezetőknél a furcsa ítéletek miatt.

45. perc: Lékai passza pontatlan, a játékvezetők nem fújnak, pedig fogták. Sigurdsson a bal szélről lőtt gólt. 23-27

44. perc: Ancsin nagyon éles szögből nem tudott gólt szerezni, Tatai újabb Ekberg-ziccert fogott.

43. perc: Sigurdsson a bal oldalról középre futott, lőtt, Tatai védett. Buday betörése után Hvidt védett, oldalt ment ki a labda, egy hetest kaphatott volna a Szeged.

43. perc: Lékai remek betörés után ziccerből fölé lőtt, Hvidt közben bele is rúgott, de az irányító folytatni tudja a meccset.

43. perc: Buday passza az oldavonalon kívülre került, majd Ekberg jobb szélről jövő lövését védte Tatai.

42. perc: Gudjonsson belül védekezés miatt heteshez jutott, Ekberg szintén hibátlan maradt a büntetővonalról. 23-26

41. perc: Lékait lövés közben a levegőben lökték, hetest harcolt ki, amit Buday jó szokásához híven belőtt. 23-25

40. perc: Hansen nyúlt közbe egy szegedi passznak, nem volt elég gyors, hogy Mikler kapujáig fusson, de nem is volt rá szüksége, tíz méterről volt eredményes. 22-25

39. perc: Hansenre az egyik játékvezető belemenést fújt, a másik hetest adott neki. Utóbbinak lett igaza, Ekberg belőtte a büntetőt. 22-24

37. perc: Mikkel Hansen előtt szétnyílt a fal, újabb gólt szerzett, amire Ancsin betörésből válaszolt. 22-23

36. perc: Ekberg rosszul lőtt a jobb szélről. Sulc kilenc méterről lőtt nagy gólt a bal felsőbe. 21-22

36. perc: Sulc bal oldali betörésével hetest harcolt ki, Buday ismét eredményes volt a vonalról. 20-22

35. perc: Lékai átlövését védte Hvidt, majd gyorsan végigvitték a támadást a dánok, Sigurdsson volt eredményes. 19-22

34. perc: Gudjonsson lövését védte Mikler, de a vendégek hetest kaptak, amit Ekberg be is lőtt a jobb felsőbe. 19-21

33. perc: Ancsin átlövését védte Hvidt, a kipattanót Ekberg megszerezte, és valahogy a vonalon kívül is maradt a labdával. Sigurdsson szélről a kapu fölé pattintott, majd Sulc a bal szélről lőtt a rövidbe. 19-20

32. perc: Mikkel Hansen lövése blokkról pattant ki, a sarokdobás után Ekberg könnyedén mehetett be a jobb szélről. 18-20

31. perc: René Toft Hansennek harcolt ki két percet Lékai, majd Prodanovic és Vadkerti újabb kínait csinált meg. 18-19

31. perc: A második játékrészt a Pick Szeged kezdte, mieink kapujában újra Mikler, a vendégeknél újra Hvidt.

Főleg támadásban kezdett bizonytalanul a Szeged, de Skaliczki László időkérése után gyors, sok mozgással tarkított akciókat vezetett a magyar együttes, amely látványos gólokkal a vezetést is meg tudta szerezni. Az első félidő hajrájában kisebb hullámvölgybe kerültek a mieink, labdavesztések miatt újra hátrányba kerültek. Nagyon azonban nem tudtak elhúzni a vendégek. Sok gól esett, kulcskérdés, hogy a második félidőben meg tudják-e fogni a Tisza-partiak a skandináv átlövőket, mert az óriási tempót támadásban nehéz lesz tartani.

30. perc: Megint szétfutotta a Szeged a vendégvédelmet, Ancsin Sulcnak ívelt méterekről pontosan, ő pedig befejezte. Ekberg lövését még kifogta Tatai. 17-19-cel ért véget az első félidő.

30. perc: Mikkel Hansen beindult, újra átlövésből volt eredményes. 16-19

29. perc: Lékai a jobb oldalra keveredve lőtt átlövésgólt a jobb felsőbe. 16-18

28. perc: Lékai betörés után kissé a jobb oldalról lőtt Ege kapujába. Hundstrup ezúttal figyelt a bal szélen, pontosan lőtt. 15-18

27. perc: Sulc lábára pattant a labda, Hundstrup belépett. Két gyors labdavesztés.

27. perc: Hansen mintegy ziccer gyanánt lőtt tíz méterről a bal felsőbe. 14-17

26. perc: Szegedi labdavesztés után Buday a félpályánál követett el taktikai szabálytalanságot, két percet kapott érte.

26. perc: Boldsen középen tört be, újra kettővel vezet a Köbenhavn. 14-16

25. perc: Stefansson középső átlövése megpattant a blokkon, majd a kapufáról pattant be. Lékai pontatlan volt. 14-15

24. perc: Passzívveszélyes támadás végén Sulc első lövését blokkolták, a második közben hiába fogták az átlövőt, nem fújtak a játékvezetők.

23. perc: Prodanovic szinte az alapvonalról beugorva passzolt a bal szélről középre futó Vadkertihez, aki kínaiból volt eredményes. Stefansson gyorsan egyenlített. 14-14

22. perc: René Toft Hansent keményen a földre teperte Czina, furcsa módon Bajorhegyi kapta meg az egyébként jogos két percet. Sigurdsson a bal szélről gyorsan kihasználta az emberelőnyt. 13-13

21. perc: Ancsint megint a linóleumba gyalulták, csak szabaddobást kapott. Sulc átlövése megpattanva is a kapuba jutott. 13-12

21. perc: Hansen tizenkét méterről bombázott a jobb felsőbe. Ancsin visszatért. 12-12

20. perc: Ancsin a saját lábán ment le a pályáról, nyújtotta az ízületeit, reméljük, hogy bírni fogja.

20. perc: Ancsin a jobb felső mellé lőtt, majd nagyot esett.

19. perc: Skaliczki László a védekezés kapcsán az ellenfél kontrajátékaira hívta fel a figyelmet. Szabálytalan zárás miatt vesztettek labdát a vendégek.

18. perc: Magnus Andersson időt kért.

18. perc: Sulc átlövését védte Ege, a kipattanóra Buday érkezett, és ziccerből szerzett először vezetést a Szegednek. 12-11

17. perc: Hansen blokkolt átlövése távolodott Tataitól, de a kapus visszavetődve menteni tudott a bal felső elől.

17. perc: Sulc tíz méterről, emberrel a nyakán lőtt a jobb alsóba, majd a dánok elszórták a labdát, és a szlovák átlövő betörésből újabb gyors gólt lőtt. 11-11

16. perc: Boldsennek Vadkerti odaütött, ő "bosszúból" középről felugorva a jobb alsóba lőtt. 9-11

15. perc: Vadkerti a vonalon belül kapott labdát, így a dánoké a labda. Hvidt helyére Ege állt a vendégek kapujába.

14. perc: Hansen pontatlanul lőtt.

14. perc: Remek keresztmozgásokkal zilálta szét a vendégek falát a Szeged, Buday teljesen egyedül maradt a bal oldalon, és be is pattintotta a ziccert. 9-10

13. perc: Buday alsó lövését a leülő Hvidt védte, majd Hansen átlövését Tatai hasonló pózban hárította.

12. perc: Sigurdsson a bal szélről a felső lécre ejtett Tatai felett, René Toft Hansen szabálytalanul szerezte meg a kipattanót. Ancsin leült a padra, és ápolást kért. Ez nem jó jel.

11. perc: René Toft Hansen nehezen szedett össze egy bejátszást, majd hasonlóan nehezen, de belőtte. Ancsin Gábor a bal oldalra keveredve lőtt átlövésből a bal alsóba. 8-10

10. perc: Zubai valahogy átpasszolta a bal oldalról Ancsinhoz két emberen keresztül a labdát, ő Prodanovicshoz passzolt, aki a jobb szélről lőtt a rövid felsőbe. 7-9

10. perc: Sigurdsson a bal szélről, éles szögből beugorva pattintott a rövid alsóba. 6-9

9. perc: Stefansson átlövését az időkérés után beállt Tatai lábbal védte, majd Ancsin betörésből volt eredményes. 6-8

8. perc: A mester több kreativitást kért támadásban. Zubai kapott remek bejátszást, és újabb hetest harcolt ki, amit Buday megint belőtt. 5-8

8. perc: René Toft Hansen beállóból kiszorított helyzetből is be tudta dobni Mikleren "keresztül" a labdát, majd gyors labdavesztés után Ekberg indulásból volt eredményes. Skaliczki László időt kért. 4-8

7. perc: Mikkel Hansen átlövése jelentette a vendégek hatodik gólját, Zubai remekül tört keresztül a kinyíló dán falon, ziccerből lőtt gólt. 4-6

6. perc: Középen elpattant a labda az alapvonal felé a mienktől, Hvdit szedte volna össze, de Vadkerti a hatoson belülre vetődve keresztezte a labda útját, és az üres kapuba ütötte azt. 3-5

5. perc: Boldsen második góljával 2-5 az állás, Hvidt bedobásra spárgázott egy Ancsin-lövést.

4. perc: Hosszú szegedi támadás végén nem sikerült lövésig jutni a mieinknek. Passzív játék miatt oda a labda.

3. perc: Passzív lett volna a Szeged támadása, de Ancsin középről remek átlövésgólt szerzett. Ekberg gyorsan válaszolt a jobb szélről, majd szegedi labdavesztés után Sigurdsson még gyorsabban újabb találatot szerzett. 2-4

2. perc: René Toft Hansen egyedül maradt beállóban, meg is kapta a labdát, és bedobta. 1-2

2. perc: Buday Hvidt jobb lába mellett pattintotta be a büntetőt. 1-1

1. perc:  A Köbenhavn kezdte a mérkőzést. Boldsen középről, talpról lőtt Mikler kapujába. Ancsin bejátszása után Zubai hetest harcolt ki. 0-1

14:58 - Ahogy eddig a szezonban még egyszer sem, most sem számíthat minden játékosára Skaliczki László. Dusan Beocsanin, Törő Szabolcs és Nagy Norbert sérültek.

14:55 - A Köbenhavn a D csoport élén áll négy győzelemmel és egy vereséggel, míg a Szeged az ötödik helyezett, három vereség után a két legutóbbi mérkőzését megnyerte.

Férfi kézilabda Bajnokok Ligája
D csoport
Pick Szeged-AG Köbenhavn
Szeged: Mikler, Tatai, Tóth  (kapusok), Bajorhegyi, Lékai, Vadkerti, Pribanic, Zubai, Czina, Prodanovic, Sulc, Ancsin, Fekete, Buday
Vezetőedző: Skaliczki László
Köbenhavn: Hvidt, Ege (kapusok), Ottesen, R. Toft Hansen, Jörgensen, Sigurdsson, Stefansson, H. Toft Hansen, Ekberg, Malmagro, Hundstrup, Larsen, Boldsen, M. Hansen
Vezetőedző: Magnus Andersson