Eurochallenge Kupa

Kikapott Lettországban az Atomerőmű

Az Atomerőmű kikapott kedden a lett Ventspils vendégeként a férfi kosárlabda Eurochallenge Kupa második fordulójában.

Az újonc Atomerőmű egy hete 83-72-re legyőzte hazai pályán a csoportfavorit orosz Novgorodot, a folytatás azonban nem indult a legjobban. A Ventspils kilencpontos előnybe került, ám a második negyedben a Wilson vezette paksiak egy 14-2-es rohammal fordítottak, a félidőben 30-27 volt az állás.

Fordulás után sem záporoztak a kosarak, Völgyi Péter együttese csaknem nyolc percen át nem talált a gyűrűbe, sorozatban 10 mezőnykísérletet rontott, miközben a lettek egy 13-0-ás szériával rukkoltak elő. Az utolsó játékrésznek 47-40-ről vágtak neki a csapatok, ekkor beindult a magyaroknál Cole, aki egymás után nyolc pontot szerezve 52-50-re felzárkóztatta a vendégeket, ám ennél közelebb nem sikerült a balti alakulathoz kerülni.

Az 1/1-es győzelem/vereség mérlegnél tartó Atomerőmű egy hét múlva az ukrán Himiket fogadja.